Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 III Generacja replik JG [JGF_6604]


Recommended Posts

  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam karabin z serii 3 gen. i powiem wam, że wszystkie moje problemy typu plucie, duży rozrzut, różnica w zasięgu rozwiązały się po zakupieniu komory HU Classic Army, gumki elementa i metalowego body. Osobiście mam M16 i dostawałem sporo kąśliwych uwag na temat tego plastikowego body. Niby w oryginale tak samo wygląda, ale mimo to zgroza na to patrzeć. Po wymianie body wygląda to naprawdę kozacko ^^:

 

obraz165wk6.th.jpg

 

obraz166tt6.th.jpg

 

Polecam więc zestaw Komora, Gumka, Body.

Co do precki, to nie jestem pewien. Sporo doświadczonych osób twierdzi, że ta stockowa jest mało warta. Jak dla mnie - rurka 6,04 mm to rurka 6,04 mm. Nie może być przecież aż takiej przepaści w ich jakości :P. Ale nie będę się kłócił z profesjonalistami w dziedzinie metalowych rurek :uśmiech: .

Link to post
Share on other sites

Kolejna recenzja dla niezdecydowanych. 10ego stycznia przyszedł do mnie m4 CQB 6624, 3 generacja JG od Krakmanów, z przeceny za 349 zł. Zastanawiałem się nad repliką w granicach 300 zł. W grę wchodziło jeszcze AK 47 Cyma (za długi, kiepskie przyrządy celownicze, brak szyn RIS) i G36K JG (cały z tworzywa). Wybór padł na m4 CQB – dużo części metalowych, szyny RIS, przyzwoity gearbox, przyzwoita bateria (8,4V1500mAh), niewielka długość (700 mm).

 

Z karabinu jestem zadowolony i biorąc pod uwagę cenę, daję mu 7/10. Jeśli chodzi o sklep to totalna porażka i duży minus! Karabin przyszedł nie poskręcany i na pewno nie był „gotowy na długie strzelanki”, jak zapewnia Krakman. Pałąk kolby odkręcony - nic szczególnie trudnego, potrzebny tylko odpowiedni klucz. Cały przód luźny – z tym już było więcej roboty. Żeby dostać się do pierścienia mocującego lufę, trzeba najpierw zdjąć szyny RIS. U mnie wszystko siedziało tak ciasno, że trzeba je było trochę spiłować. Potem już z górki: dokręcić pierścień i wszystko złożyć do kupy. Po tych zabiegach nie zauważyłem ŻADNEGO efektu chwiejnej lufy… chyba że ktoś chce używać tego jako łomu. Szyny RIS również siedzą ciasno, żadnych luzów, nawet przy użyciu siły. Jedyne luzy jakie zostają, to trochę latająca kolba taktyczna i magazynek, ale taśma izolacyjna załatwia sprawę… i wszystko byłoby teraz ok., gdyby nie rzekomy „przegląd zerowy”. Po 1700 kulkach karabin nagle zdechł… bateria ok., bezpiecznik ok… i już miałem go wysyłać na gwarancję, ale coś mnie tknęło żeby sprawdzić silnik. Okazało się, że latał sobie luźno w rękojeści, aż do momentu, gdy od drgań odłączył się kabel… miałem dużo szczęścia, bo świeżo po „przeglądzie zerowym” zarżnąłbym karabin.

 

Obecnie m4 ma przebieg 3200 kulek i ma się dobrze. Jest po trzecim ładowaniu akumulatora (po 9 godz.), na którym wypluł 1500 kulek. Karabin jest full stock. Nie zmieniałem nawet gumki, bo chciałem zobaczyć jak strzela prosto pudła… i nie jest najgorzej: 25 [m] celnego zasięgu w rynnę, 35/40 [m] zasięgu w cel wielkości człowieka, 50/55 [m] zasięgu całkowitego. Strzelam na kulkach 0,25 P&J, które wydają się optymalne. W porównaniu z kulkami 0,25 G&G nie zauważyłem różnic, natomiast kulki 0,28 P&J latały trochę bliżej i o dziwo dużo mniej celnie. Moc szacuję na około 400 fps na kulkach 0,2 (dół puszki przebija bezproblemowo, nawet blisko krawędzi; górę puszki za drugim razem).

 

Pierwsze co w nim zmienię to gumka hop up. Co do korpusu, to raczej pomaluję na czarno. Nie martwię się o jego wytrzymałość. Podsumowując, karabin bardzo przyzwoity, tym bardziej za te pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Ja powiem, że brat zamówił Stubby'ego, i postaram się zrobić porównianie CQBR i tego stubby.

 

@veelchynski

 

Nie dziw się, że front grip masz rozregulowany. Na start zawsze to występuje. Na strzelance zauważyłem, że rozregulowywuje się on od paska nośnego - w moim wypadku 3-punktowego. Ale bez niego nadgarstki bolą ;(

Link to post
Share on other sites

Moze mi ktos powiedziec czy w --> TEJ <-- M4A1 od JG tez sa problemy z komora HU? Bo licze licze i nie wiem czy taniej wyjdzie kombinowanie z dokupieniem metal body, komory i gumki czy tez od razu zakup full metal. Nie wiecie czy jakis PL sklep spodziewa sie w najblizszym czasie dostawy JG M4A1 full metal z oznaczeniami Colta? Na razie mam wielki dylemat...

Link to post
Share on other sites

Tak ostatnio coraz częściej rozmyślam nad precką, myślę nad DF 6.02 albo 04 , myślę czy jest sens pakować lufę w tłumik (wówczas lufa była by dłuższa o ok. 10-15cm ) czy lepiej kupić odpowiadającą stockowej 300mm i biegać z krótką,zgrabną bronią....

 

Co sądzicie ? Będzie spora różnica na lufie dłuższej o ok. 10cm ?

Link to post
Share on other sites

Ja we wtorek(ferie) odebrałem M733 (jg 6601) Jak narazie 1300 kulek i nadal wszystko fajnie :D jestem zadowolony ogólnie , karabin niestety nie jest już w promocji, ale warto :) Wymieniłem odrazu gumkę HU na start , i reszta nieruszana, teraz idzie do mnie luneta specjalna do M4 (z taiwangun) i będzie piękny :)

 

Pozdro Gru102

Link to post
Share on other sites

witam, posiadam replikę M16A4 III generacja, strzela nieźle kulka leciała w górę do puki nie wyregulowałem hop-up:) kiedy seria z magazynka hi-cap dobiega końca ostatnia kulka leci na odległość połowę krótszą:)

Dużo czytałem na różnych forum i wszędzie piszą, że trzeba wymienić gumkę HU:P

Lufa się w ogóle nie chwieje tylko szyny R.I.S. Szkoda tylko, że Body i Kolba są plastikowe, a tak inne "bebechy" są metalowe:)

 

 

 

Dodam jeszcze, że egzemplarz ten posiada baterię 8,4v 1500. z Wtykiem: Large

przy jej zakupie kupiłem baterię FIREFOX 8,4v 2000. szybkostrzelność się poprawiła starcza na więcej magazynków. Replika posiada magazynek HI-CAP 300kulek mi akumulator 1500. starczył na ok 2000 kulek :) tego drugiego jeszcze nie prubowałem

Edited by Dawidus1
Link to post
Share on other sites

Od dzisiaj jestem posiadaczem JG6619.Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne :uśmiech: .

Niektórzy twierdzą, że body eMek JG jest tandetne.Nie jest wcale złe, chociaż ja planuję sprowadzić sobie z WGC body SR16(czyli pierwowzoru JG6619) produkcji G&P.Ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi body w replikach JG? Łatwo je dopasować bez żadnego przycinania czegokolwiek?

Link to post
Share on other sites

Ja to mam szczęście xD. Zamówiłem body tydzień temu w poniedziałek, do dzisiaj nie przyszło. Napisałem mejla do sklepu i odpowiedzieli że "przez przypadek przeoczyli moje zamówienie" xD. Jutro wyślą kurierem, więc do piątku body powinno być u mnie w domciu. Jak dojdzie to złożę, przestrzelam i dam reckę. Ogólnie do tej pory wymieniłem już:

-Komora HU King Armsa

-Lufa i gumka Systemy

-Batka 9.6v 1400mAh na ogniwach KANa

No i jakoś za tydzień, dwa będę kupował low capy P&J, właśnie się pojawiły na taiwangunie. Bardzo kusząca cena-29 zł za metalowy magazynek. Mniam! xD

Link to post
Share on other sites
Piter986 podaj proszę co tam piszczy w tym egzemplażu.

Z góry thx.

Mi nic nie piszczy :uśmiech: Chyba że coś przeoczyłem, ale jeśli tak to chyba nie jest to tak istotne :killer:

Jest jeszcze jedna kwestia.Jak otwarłem sobie wyrzutnik łusek(nie pierwszy raz już) to przestał się zamykać(tzn. przymknąć można ale nie da się zamknąć).Zastanawia mnie fakt czy to nie czasem wina felernego zatrzasku.Nie jest to takie ważne, bo wkrótce i tak planuję kupić metalowe body.No i druga sprawa:warto kupić body G&P z oznaczeniami Knight's Armament Corporation specjalnie do SR16(taniej wychodzi z WGC), czy lepiej kupić body BOYI/DBOYS w kraju i jakoś załatwić zrobienie tychże oznaczeń u grawera.

Edited by Piter986
Link to post
Share on other sites

@up

 

Sprawdź, czy taki mały pin nie ułamał ci się, u góry klapki, na środku, na plastikowym kawałku.

 

 

 

Body G&P ma na pewno lepszą jakość niż Boyi. Zależy za ile grawer wykona ci oznaczenia, dolar teraz jest drogi, więc wysyłka z HK to nie grosze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...