Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M15A4 CA Zapchana lufa?


Recommended Posts

Cześć,

mam problem na który nie znalazłem odpowiedzi w tym dziale.

Przeczytałem już jak zdemontować lufę, ale może zanim to zrobię, poproszę kolegów o diagnozę. Mój karabin po leżakowaniu w szafie był w serwisie gdzie go wyczyszczono i zamontowano nową baterię. Gdy wrócił postrzelał troszkę, ale już po kilku strzałach stało się coś dziwnego (w serwisie był testowany i wszystko było ok).

Teraz gdy wciskam spust chyba naciąga się tłok, strzela i...i kulka nie wylatuje z lufy;/ Zero powietrza uchodzącego lufą. Gdy strzelam bez magazynka, mam wrażenie że powietrze w jakiejś ilości uchodzi dziurą przez którą pobierane są kulki z magazynka. Co może być przyczyną? Możliwe że np jakaś kulka stanęła w lufie i powietrze szuka sobie alternatywnego ujścia? Karabin ma zamontowaną lufę precyzyjną a kulki z jakich strzelałem nie były jakimiś pestkami. Oczywiście karabin nie pobiera teraz nowych kulek...chyba. Wydaje mi się że wylatują po odłączeniu magazynka.

Pozdro i dzięki

Link to post
Share on other sites

Ok, zgodnie z przepuszczeniami winowajcą była zalegająca kulka. Niepotrzebnie odkręcałem lufę, ale na szczęście nie była to jakoś wyjątkowo skomplikowana czynność (dzięki za posty o lufie w CA). Nie mam wycioru więc do lufy wprowadziłem mały kabelek, który przepchał kulkę w stronę wlotu z magazynka. W tym miejscu mogłem już ją spokojnie zobaczyć. Wyciąganie nie powiodło się, więc najzwyczajniej obróciłem ją lekko i nacisnąłem spust. Strzeliło aż miło i po problemie:)

Dzięki za porady, Pozdr. :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...