Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

16A3 II Generacji [P&J]


Guest kakol555

Recommended Posts

Jestem posiadaczem M16A3 P&J i nie narzekam ;)

Kruche body... hehe, nie zgodziłbym się z tym ;P

Te nowe baterie które dołączają nie są złe, mi spokojnie na bitwy starcza i nie odczuwam potrzeby kupowania nowej :)

 

Karabin spisuje się świetnie.

Edited by Predalien93
Link to post
Share on other sites

Predalien93, może dla Ciebie spisuje się świetnie... Masz porównanie z innymi replikami? ;-)

W Twoim opisie piszę, że masz M16A3 ICS, może dlatego spisuje się tak świetnie bo to nie P&J? :lol:

 

Zaznaczyłem ICS bo nie ma M16 P&J :)

A ja napisałem że spisuje się świetnie, bo takie mam odczucie. Mi wystarcza narazie taki sprzęt, ponieważ większość osób z którymi przychodzi mi się strzelać to posiadacze chińskich replik z Tanich Militarii, więc nie potrzebuje M4 FULL METAL [CA] ;P

Link to post
Share on other sites
P&J II Generacji mają strasznie "kruche" body i mierną baterie

Na jakiej podstawie twierdzisz że P&J ma kruche body?

Ja bym powiedział że lepiej wykonane niż JG. Miałem okazję porównać. Co do baterii - od dłuższego czasu dają inne, Firefox'a. Są one niezłej jakości jak na Chiny, porównywalne z Intellectem. Nie padają tak szybko na mrozie.

JG daje najlepsze baterie z wszystkich chińskich firm, poza tym ma 400+ fps w stock'u icon_wink3.gif

Z pierwszym się zgodzę, ale drugie nic nie znaczy. Oprócz tego, że ma wzmocnione części, ale w sumie - co z tego? Pamiętacie reckę Bulli'ego na temat P&J? Też takie zachwalane było, 50k kulek i ani śladu zużycia na zębatkach i tłoku, głowica cylindra przygotowana pod zestaw cichy... A co się okazało? Okablowanie do dupy, batkę na starcie trzeba wymienić, magazynek kijowy, często muszka była krzywa.

Żal

 

Ja bym na razie poczekał co z tego JG wyjdzie i pewnym jest, że P&J szykuje odwet, więc będą pewnie jeszcze lepsze.

Link to post
Share on other sites

Na jakiej podstawie twierdzisz że P&J ma kruche body?

 

W kwestii kruchego body p&j to warto zaznaczyć, że to nie jest opinia jednego użytkownika. Prawie wszyscy użytkownicy p&j wymieniają body z powodu połamanych uszu. Jg mam ponad pół roku, body nie było oszczędzane, kilka razy otwierane, replikę nosiłem za rączkę transportową i uszy mi nie pękły,być może to kwestia egzemplarza, ale nie zmienia to faktu, że w p&j uszy pękają częściej i więcej ludzi narzeka na ich body. Także podstawy do stwierdzenia, że p&j ma kruche body są dość solidne.

Btw. też miałem okazję porównać.

Link to post
Share on other sites

Na jakiej podstawie twierdzisz że P&J ma kruche body?

 

Na podstawie opinii kolegów ;-)

 

Z pierwszym się zgodzę, ale drugie nic nie znaczy. Oprócz tego, że ma wzmocnione części, ale w sumie - co z tego?

 

Co z tego, że ma wzmocnione części? A no to z tego, że można wycisnąć więcej fps'ów i części się tak szybko nie zużyją...

 

Pamiętacie reckę Bulli'ego na temat P&J? Też takie zachwalane było, 50k kulek i ani śladu zużycia na zębatkach i tłoku, głowica cylindra przygotowana pod zestaw cichy... A co się okazało? Okablowanie do dupy, batkę na starcie trzeba wymienić, magazynek kijowy, często muszka była krzywa.

Żal

 

Ja mam replikę JG III generacji. Okablowanie dobre, bateria bardzo dobra, magazynek lekko lata w gnieździe, ale mi to nie przeszkadza ważne, że dobrze kulki podaje, a z celownikami fizycznymi żadnych problemów nie mam.

 

Co do wytrzymałości proponuję przeczytać ten temat http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=42458

 

Ja bym na razie poczekał co z tego JG wyjdzie i pewnym jest, że P&J szykuje odwet, więc będą pewnie jeszcze lepsze.

 

Z takim założeniem to można czekać do śmierci :roll:

Edited by adikss
Link to post
Share on other sites

Z tą łamliwością body to jest bardzo różnie. Wszystko zależy od tego jak będziesz "dbał" o replike i czy nie będziesz miał pecha. Przy normalnym użytkowaniu (jak na plastik) nie powinno sie nic złego dziać. Co innego jak nią będziesz rzucał albo przywalisz w drzewo lub ściane. Także jesli sie uważa i ma trochę szczęścia to nie jest aż tak źle ;)

Link to post
Share on other sites
Wszystko zależy od tego jak będziesz "dbał"

Rozumiecie już?

Co z tego, że ma wzmocnione części? A no to z tego, że można wycisnąć więcej fps'ów i części się tak szybko nie zużyją...

Kolejny dla którego tylko fps'y się liczą... Wiesz - wolałbym mieć 300 fps ale świetne wykonanie, bezproblemową elektrykę itp. Tak jak TM. BTW, TM ma lepsze osiągi niż P&J, a różnica aż 80 fps. Wszystko za sprawą mega szczelności i świetnego hopka.

 

Boże... To samo ludzie mówili na temat P&J. Ahh, 50k i żadnych oznak zużycia...Kurde, jakie to świetne i boskie i w ogóle zajebiste... Po totalnym niewypale II g. P&J, podchodzę z umiarem do III g. JG.

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites

Rozumiecie już?

Sorry, ale ja dalej nie rozumiem, bo wcześniej pisałeś kompletnie co innego, w każdym razie słowem nie wspomniałeś o dbałości, wspomniałeś natomiast o wytrzymałości.

Kolejny dla którego tylko fps'y się liczą... Wiesz - wolałbym mieć 300 fps ale świetne wykonanie, bezproblemową elektrykę itp. Tak jak TM. BTW, TM ma lepsze osiągi niż P&J, a różnica aż 80 fps. Wszystko za sprawą mega szczelności i świetnego hopka.

Mądrze prawisz, choć do niedawna byłeś innego zdania...

Ale dość off-topu.

Swoją drogą o p&j jest 60 stronicowy temat i łatwo można z niego wyczytać, że dużo lepiej brać AK cymy, a chyba ak też brałeś pod uwagę.

Link to post
Share on other sites

Rozumiecie już?

 

Nie, nie rozumiemy. Body P&J jest bardziej podatne na łamliwość niż body JG... :wink:

 

Kolejny dla którego tylko fps'y się liczą... Wiesz - wolałbym mieć 300 fps ale świetne wykonanie, bezproblemową elektrykę itp. Tak jak TM. BTW, TM ma lepsze osiągi niż P&J, a różnica aż 80 fps. Wszystko za sprawą mega szczelności i świetnego hopka.

 

Nie liczą się dla mnie fps'y (czytaj ze zrozumieniem).

Ja tylko napisałem, że jest taka możliwość "wyciśnięcia" większej ilości fps'ów (to był taki argument dlaczego warto brać JG). Dla mnie liczy się wytrzymałość części, które w JG są znacznie lepsze niż w P&J ;-)

 

Boże... To samo ludzie mówili na temat P&J. Ahh, 50k i żadnych oznak zużycia...Kurde, jakie to świetne i boskie i w ogóle zajebiste... Po totalnym niewypale II g. P&J, podchodzę z umiarem do III g. JG.

 

Ludzie tak mówili, kiedy to jeszcze P&J II nie były dostępne w Polsce. Gdy się pojawiły zaczeli narzekać.

Repliki JG gen. III są już w Polsce i sporo ludzi je ma, już dużo opinii o nich krąży tutaj na forum i wszystkie są pozytywne. ;-)

Link to post
Share on other sites
Nie, nie rozumiemy. Body P&J jest bardziej podatne na łamliwość niż body JG... sciana.gif

Podatne na łamliwość jest wtedy, jak się o replikę nie dba.

Ludzie tak mówili, kiedy to jeszcze P&J II nie były dostępne w Polsce. Gdy się pojawiły zaczeli narzekać.

Repliki JG gen. III są już w Polsce i sporo ludzi je ma, już dużo opinii o nich krąży tutaj na forum i wszystkie są pozytywne. icon_wink3.gif

Poprę to zdanie za 6 miesiący, jeśli z JG nie będzie do tego czasu większych problemów. Na razie podchodzę do tego z umiarem.

Link to post
Share on other sites

Podatne na łamliwość jest wtedy, jak się o replikę nie dba.

 

Dobra daruje sobie, bo widzę, że nie wiesz o co mi chodzi... :wink:

 

Poprę to zdanie za 6 miesiący, jeśli z JG nie będzie do tego czasu większych problemów. Na razie podchodzę do tego z umiarem.

 

Widziałeś ten test HK416, 22k kulek na spreżynie M130? ;-)

Link to post
Share on other sites
Widziałeś ten test HK416, 22k kulek na spreżynie M130?

 

To chyba logiczne, że skoro II generacja JG jest dobra to III będzie jeszcze lepsza. Idą naprzód i to dość szybko. Jedyne co mogli by zrobić to większe zróżnicowanie replik (ileż można eMki oglądać), dobrze by było jakby pojawiło się coś CAŁKIEM nowego. Ale to nie do tego tematu...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...