Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zrobiłem test tej dyszy i dupa. Nie pasuje. Obwód większy niż standardowej. Zmniejszyłem ją. Chodź niby dysza jest dobra fpsy są komiczne 250-340 a na zwykłej 424fps. Czyli nie pasuje. Kosmo daj znać co z dyszą DF bo jak ok to ja kupuję 2 sztuki jak nie 3 :D.

Link to post
Share on other sites

Ok mam dysze CA o dziwo działają ale nie do końca. Na moim Rofie około 30k/s nie za bardzo a no i mam popychacz wyrobiony :D. Ale przy mniejszym ROfie czy semi lecą. Kupiłem nadmiar towaru więc raczej sprzedam jedną dysze fabrycznie zapakowaną. Dam większe info w niedzielę bo dziś czasu nie mam jak coś pisać na PW.

Link to post
Share on other sites

Witam Panowie, otóż mam 2 dobre nowiny:

 

dysza od ak shs uszczelniona działa, ba mało teko przerobiłem komorę madbulla i działa:D

wreszcie skończył się problem z łamiąca się komorą :icon_biggrin:

jutro napiszę i zapodam fotki co i jak, a w skrocie:

 

wystarczy komorę w dwóch miejscach spiłowac, dolne body, i dokleic ten kanał dolotowy na kulki , ja użyłem kleju ,, spawanie na zimno ,, dwuskładnik , żeby wyszedł nam ładny okrąg, wystarczy uciąc puszkę po piwie( tę ściankę ) i owinoąc nią tę szyjkę(aby wystawała ponad 1mm aby można było spiłowac po wyschnięciu) i odpowiedniej śr o-ring na to nałożyc( aby blaszka idealnie przylegała) , nakładamy do wewnątrz klej z nadmiarem- po wyschnięciu okrągłym pilnikiem kształtujemy wewnętrzny okrąg, a z zewnątrz będzie idealnie koło

Pisałem ponad 1mm , ponieważ trzeba będzie stopniowa skracac tę doklejoną szyjkę - tzn aby magazynek się zatrzasnął , i aby kulki były podawane, czyli piłowanie i sprawdzanie...

 

 

PS. gumka hu G&G zielona nie pasuje , ja użyłem guardera białego.

 

Nie mogę edytowac, testy robiłem w domu, i nie sprawdzałem czy zasięg jest ok bo może byc jak u brzuskiego......

Jutro dam znac.

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Więc tak:

 

na 1 foto pokazałem jakiego koloru dokładnie jest ta dysza shs do ak,

na 2 i 8 foto widac jak należy spiłowac body - tutaj mamy 2 warianty - piłowanie body, lub komory a dokładnie widac to na fotce nr 4 - co na tej szyjce od komory mamy taki prostokąt (chyba to służy jako dystans magazynka) i tę ,,blaszkę,, należało by odchudzic aby komora weszła na swoje miejsce- ja spiłowałem body ( trójkątnym pilnikiem) wolałem komory nie naruszac, bo chyba jest ona zgrzewana i mogło by się coś zruszyc

 

na 4 foto widac, że ten prostokąt jest ścięty- a po to on jest ścięty, ponieważ jak rozłamiemy emkę na pół to ten bolt catch jest zamocowany do blaszki, która jest przykręcona na śrubkę - i owa śrubka nie pozwoli nam na ,,dojście,, komory na swoje miejsce..

8 fotka ukazuje nam ową śrubkę.... oczywiście można by ten prostokąt spiłowac na płasko (byłby to kwadrat chyba , lecz nie byłoby zaparcia komory hu o gb, dla tego został spiłowany trójkąt....

 

na foto nr 3 i 9 mamy ukazany bok komory od strony naświetlacza kulek(a właściwie miejsca w którym się go montuje)

po dwóch stronach tego płaskiego otworu mamy takie wystające ,,druciki,, (do których się montuje naświetlacz) i ten dolny,,drucik,, należy spiłowac, taj jak jest to ukazane na foto (bardzo tego nie widac) lecz trzeba prawie do końca go spiłowac

niepamiętam dokładnie dla czego trzeba było go spiłowac, ale o coś wadził.....

 

na foto 3,4,5, widac, jak jest przedłużona ta,,szyjka,, jest spiłowana, na foto 6 mam już zaschnięty ,,odlew,, (po zdjęciu tej blaszki i o-ringa) jak widac jest spory naddatek od wewnątrz, lecz pilnik okrągły spokojnie sobie poradzi z tym......

na foto 7 mamy ów klej

 

1 rada ode mnie jeżeli będziecie robic ten odlew - należy wykonac go z naddatkiem - tzn aby szyjka była ponad 1mm wydłużona i aby śr wewnętrzna była większa niż samej szyjki i to wykonujemy za 1 podejściem , bo ja próbowałem za drugim razem dokleic tam gdzie brakuje kleju lecz się odłamało...także robimy za 1 razem wszystko, później 5 min roboty z pilnikiem (lub mniej i po robocie)

 

Przepraszam za brak c z kreseczką - laptop brata nie pozwala...

 

Komentarze mile widziane...

 

EDIT: Mały błąd się wdarł, pisałem że komora nie zaprze się o gb gdy spiłujemy tę prostokątną blaszkę do kwadratu... komora nie zaprze sie o przód dolnego body....

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Co do komory sprzedawałem osobiście nową a ja mam w domu komorę od G&G siwa z zielonymi pokrętłami GR16 wkładam i wszystko leci normalnie. Bez piłowania itp. Jeden mag siedział normalnie w drugim musiałem delikatnie docisnąć ale trochę taśmy i też działa.

Link to post
Share on other sites

Ja mam hi-capy niestety ale samoróbki. Mam obudowy CA od midów z wkładami hi-cap od boyi i czegoś tam jeszcze. One podają. Batle axe nie podaje tak pięknie a standardowy nie sprawdzałem :icon_smile:. Sądzę że jeśli ktoś ma midy czy real/low capy szło by zrobić dość prosto aby podawało. Mamy większe pole do popisu jeśli chodzi o wkład. Na Taiwangun podają jak zrobić tak by "wybrzuszyć" wkład a podobno niby komora różni się o 2mm (wejście w maga). Tak jak na fotce zaznaczyłem. Wybrzuszyć i przypiłować na czerwono miejsce i powinno wejść :icon_wink:. W hi-capach jest to raczej niemożliwe ale w innych czemu nie.

 

 

magpilowanie.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites

Tak nienawiązując co wcześniejszych wypowiedzi, zostawie tu informację dla potomnych, jakby ktoś też się zastanawiał.

 

Ostatnio wpadł mi w ręcę silnik ICS SUPER POWER. Podobno został wyjęty z repliki eco, jednak tam zwykle montuje się silniki Infinite. Szukałem w necie informacji na temat silnika, ale niewiele znalazłem. Dlatego też odezwalem się do ICSa.

 

Zgodnie z informacjami otrzymanymi od firmy do wersji pro montowany jest silnik ICS Turbo 3000. Do wersji sportline montowany jest silnik ICS Turbo 2000, obecnie określany mianem Infinite. Zaś silnik Super Power firma roboczo określa mianem ICS Turbo 2500. Silniki dzielą na ICS T2k jako silnik nastawiony na rofa, ICS T3k na sprężyny powyżej M120, zaś ICS SP jest balansem między szybkostrzelnością, a mocą sprężyny. Zasadniczo przeznaczony jest do replik ze sprężynami do M120 włącznie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...