Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

ponawiam pytanie. Jakie polecacie kulki do repliki? I kolejne. Głupie w sumie ale... jaką byście polecili precke do repliki? Oraz czy Znacie jakiś w tutorial jak wymienić lufę ? Niestety boję się eksperymentować i wolałbym mieć jakiś poradnik/tutorial pokazujący co nie co.

 

 

Pozdrawiam

Camus

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam. postaram się po swojemu wytłumaczyć ci jak wymienic lufę. do żeczy najpierw ,,łamiesz,, replikę (po uprzednim zwolnieniu antyrywersala [czy jak to sie nazywa] potem wyjmujesz tylni pin i i przełam wteduy replike, potem wyjmujesz (poprzez pociągnięcie ) tą połówkę gearboxa i teraz wyjmujesz komorę HU jeżeli będzie ci coś blokować to musisz pokrętłem od ustawiania hop siupa pokręcić i napewno wyjdzie. jeżeli masz wyjętą komorę wraz z lufą to na komorze jest taki kawałek czerwonego poastiku i to zdekmujesz, puźniej delikatnie ciągniesz i obracasz lufę aż zejdzie. gdy wykonałeś tą czynność to zdejmujesz gumkę hop up tylko uważaj!!!!! trzymaj komorę hu odwrotnie niż siedzi ona w komoże bo gdy zdejmiesz gumkę to może wypaść dystanser!!!! gdy zdjąłeś gumke to zakładasz ją na nową lufę tylko że:

w wewnątrz gumki jest taki wypukły paseczek który musi być równo nasadzony na kanale na lufie, a gumkę nasadzasz na lufę do tego momentu aż poczujesz opur... noi wkładasz lufę z gumką do komory zakładasz ten plastik i wkładasz komorę na miejsce potem gearbox i gotowe :-F

a żeby wsadzic równo lufę do komory to należy ten kanał który jest wycięty specjalnie na gumkę hu należy tak obrucić lufę aby ten kanał był równo z tym miejscem gdzie komora była klejona (widac tam taki podłużny pasek czyt, miejsce zgrzania komory a to miejsce jest od spodu komory.) jeżeli lufa będzie krzywo ustawiona to kulki będą lecieć na bok,

 

Mi też się zachciało. Może ktoś napisać na co należy zwracać uwagę kupując front RIS do naszej emki?

 

 

posiadam m4 ICS ale nie kupiłem jeszcze RIS (brak funduszy) ale po oględzinach stwierdziłem że należy uważać tylko na wymiary tych szyn(chodzi mi o długość) a z tym nie powinno być problemu a poza tym powinno być ok ;-)

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

@camus - polecam G&G i Blastery - dobrze, daleko lecą. Dużo osób jedzie na 0,20 i 0,23.

 

Co do zasięgu, to postrzelaj trochę, niech się gumka ułoży. Pokręć hop upem, bo może coś źle wyregulowałeś. Oczywiście jak zmienisz kule, to musisz od nowa ustawić hop up.

 

Kule powinny lecieć daleko, lecz dość wolno (mała prędkość wylotowa, czyli mało fps).

Edited by rokatanski
Link to post
Share on other sites

nie mogłem edytować więc piszę kolejny post.

 

Witam ponownie. Czy jest sens wymieniać samą lufę na precyzyjną? Znalazłem Systemy 363 mm ale czy nie powinno się od razu zmienić gumki HU? Gdzieś czytałem że stockowa jest ok ale wolę zapytać bardziej doświadczonych. No i proszę o odp. Czy jest duża różnica pomiędzy lufą precyzyjną systemy a promyka ? ;>

 

 

Pozdrawiam

Camus

Link to post
Share on other sites

Co do RIS , dzisiaj porwałem się na przełożenie całości (lufa zew. pierścienie montażowe itp) z ośmioletniego Tokyo Marui do ICS. Jedyny problem jaki się pojawił to komora HU, trzeba było delikatnie spiłować boczne "szyny" w komorze, po paru przymiarkach weszła jak ulał :). Cała robota to papier ścierny i 20 min wolnego czasu.

 

PS

 

RIS od TM ma nieco inny wymiar (podobno bardziej zbliżony do oryginału, nie wiem ile w tym prawdy) przez co jest 3 mm niżej od szyny na body.

Edited by MastaFoka
Link to post
Share on other sites

Witam.

Pisałem to w innym temacie ,ale widzę ,że tu są użytkownicy ICS.

A mianowicie chcę kupić to:

http://madonion.eu/M4_RIS_z_kolba_Crane_p922.html

http://madonion.eu/Tuning_replik_ICS_do_48...ja_II_p834.html

Jaka batka do tego zestawu żeby wlazła do kolby? (najlepiej litowo polimerowa)

Czy będzie potrzeba wymiany jakiejś newralgicznej części w replice o takiej mocy? Co o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Ja do końca nie jestem pewien czy znajdziesz takie lipo które wejdzie Ci do tej kolby, tam chyba wchodzi tz. nunchako (czy jak to się tam to pisze) takie jak to http://www.brotherprice.com/ebphoto/9.6v%2...for%20Crank.jpg a nie spotkałem się z takim modelem lipo :???: chyba że to się jakoś wciśnie http://www.ebairsoft.com/fire-liion-111v-1...del-p-1107.html

Edited by Damiano
Link to post
Share on other sites

Są baterie li-po do stock pipe np. GE Power

 

http://www.casg.pl/product-pol-724-GE-Powe...50mAh-20C-.html

 

http://www.casg.pl/product-pol-622-GE-Powe...80mAh-20C-.html

 

Zmierzyć średnice dla pewności i kupować ;)

Trochę za mocne te bateryjki do stock'a.

 

Niebawem GE Power będzie miało w ofercie pakiety 7,4v dedykowane do stock pipe. Do połowy czerwca powinny być w sklepach.

Link to post
Share on other sites

Ale napisałem ,że tuning sklepowy do 480fps-ów

W takim razie przepraszam, moje przeoczenie, nie chciałem wprowadzić w błąd.

Do 480 fps przy dobrym silniku na tychże batkach całkiem ładna kosiarka się robi.

 

Obydwie baterie mieszczą się do stock pipe G&P, VFC, CTW, PTW więc i ICS powinno pasować.

Link to post
Share on other sites

I niestety :(

W ICSie stock pipe ma przegrodę na głębokości 80mm, wiec żadna z tych baterii się nie zmieści.

Można zainstalować stock pipe innych producentów, który będzie "głębszy", lecz to może wymagać delikatnych modyfikacji celem dopasowania.

Co do kolby Crane to można przerobić styki na zwykłe a następnie włożyć do środka przykładowo którąś z tych:

http://www.madonion.eu/Akumulator_LiPo_111..._16C_p1040.html

http://www.madonion.eu/Akumulator_LiPO_111..._15C_p1037.html

Mieszczą się ładnie i bez problemów.

Edited by madonion_eu
Link to post
Share on other sites

Cóż, przeróbek żadnych nie trzeba robić.

Ja zakupiłem kolbę (komplet ze stock pipe) i wsjo pasuje. Oczywiście miałem przejściówkę dla kolb innych producentów, ale z tego co słyszałem jest ona w komplecie z każda repliką ICS.

 

A bateria GE Power pasuje (virtualnie na razie ;) ) wymiary podane na stronie potwierdzają że się zmieści do mojego stock pipe.

Edited by MastaFoka
Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Mam pytania za 100pkt bo już totalnie zgłupiałem.

 

1. Czy TO jest to samo co TO?

 

2. Czy TO i TO + prec lufa w zupełności wystarczy aby przerobić go na M16A3?

 

3. Czy na zestawie: TO1, TO2 i TO3 mogę spodziewać się długiej i bezawaryjnej pracy? (reszta stock)

 

4. Czy jest duża różnica pomiędzy ZESTAW F oraz ZESTAW D

 

Z tego co widzę jeden do M16, drugi do M4, bebechy te same, więc nie rozumiem różnicy w stosowanym cylindrze typ0 i 2 ;/

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ponawiam pytanie 3.

 

Aby mieć 420FPS

 

Wystarczy:

- Wzmocniona prowadnica sprężyny ICS

- Sprężyna M130 Guarder

- Wzmocniony tłok ICS

 

Do tego dochodzi jeszcze:

- zestaw podkładek

 

Czy Łożyska6mm, Łożyska6mm

 

Pasują do gearboxa ICS?

 

Jak tak które lepsze?

 

Kolejne pytanie..

 

Jaką baterie kupić, aby pasowała do przedniego uchwytu osłony lufy (M4A1) oraz ładowarkę (najlepiej mikroproc.)aby zmieścić się w budżecie 200pln?

Aby na stocku nie rozpadł się gearbox, nie zmieliło zębów, oraz był zadawalający rof i reakacja na spust na M130.

Czy TA bateria będzie dobra?

 

Pozdrawiam

Edited by Turi
Link to post
Share on other sites

1. Czy TO jest to samo co TO?

 

2. Czy TO i TO + prec lufa w zupełności wystarczy aby przerobić go na M16A3?

 

3. Czy na zestawie: TO1, TO2 i TO3 mogę spodziewać się długiej i bezawaryjnej pracy? (reszta stock)

 

4. Czy jest duża różnica pomiędzy ZESTAW F oraz ZESTAW D

 

Ad1. Nie możemy wypowiedzieć się wiążąco.

Ad2. Wystarczy z tym że kolba będzie teleskopowa. W M16A3 jest standardowo stała.

Ad3.Tak.

Ad4. Tak. Zestaw F jest obliczony na lufę 450mm i więcej. Zastaw D do krótszych.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ponawiam pytanie 3.

 

Aby mieć 420FPS

 

Wystarczy:

- Wzmocniona prowadnica sprężyny ICS

- Sprężyna M130 Guarder

- Wzmocniony tłok ICS

 

Tak. To wystarczy do osiągnięcia 420FPS

 

 

Do tego dochodzi jeszcze:

- zestaw podkładek

 

Nie widzę potrzeby zastosowania innych niż te, które są w zestawie.

 

 

 

Czy Łożyska6mm, Łożyska6mm

 

Pasują do gearboxa ICS?

 

Nie. Nie pasują. W ICSie montuje się 6mm.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...