Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli cały front to, powinien pasować. Mogą być jakieś niewielkie różnice, ale do body ICSa ogólnie inne fronty pasują. Gorzej z kolbami bywa...

Co masz namyśli z kolbami? Bo też zamierzam zmienić ;d taka SF wejdzie na stockową prowadnice? bo zamierzam zamówić z EB...

Edited by gryncek1
Link to post
Share on other sites

Ale tutaj nie chodzi o zmianę nakładki na prowadnicę kolby, tylko samą prowadnicę kolby wypieprzyć, i wstawić coś innego.

To jest problem.

 

A technicznie - musiałem piłować skrzydła tej nakładki, i rozszerzyć wejście na kolbie. Potem pare razy młotkiem i weszło :P Teraz płynnie chodzi.

Ale trzeba mieć świadomość że każdą kolbe trzeba będzie jakoś gwałcić jeśli sie chce ją mocować na tej wkładce.

 

Bardziej mnie wpienia wykonanie bo już raz zerwałem gwint na śrube od prowadnicy kolby. Trzeba pomyśleć o zamienniku bo ICSowska jest chu...khm..słabo wykonana.

Edited by Hannon
Link to post
Share on other sites

Czy byłby ktoś zainteresowany kupnem e-mki ICS'a? Mam ją nie cały miesiąc. Była na 2 spotkaniach (niedzielnych). Strzelałem tylko na semi. Dziś zauważyłem że padł selektor ognia, na safe strzela tak samo jak na semi. Chcę tutaj dodać że replika ma jeszcze ponad 11 miesięcy gwarancji w zbrojowni więc wystarczy podesłać im na serwis. Do tego dorzucę batkę Intellecta 8,4 V 1200 Mah. Ładowana tylko przy pomocy ładowarki mikroprocesorowej. Jako że całość jest praktycznie nowa (nie wystrzelałem całego hi-cap'a) chciałbym za całość 900 zł. Można powiedzieć że kupując tą replikę zaoszczędzicie 200 zł (100 zł kosztuje bateria). Dodaję jeszcze paczkę kulek 0,20.

Link to post
Share on other sites

No właśnie przed chwilą odkryłem jak umieszczać oferty w nowym wydaniu forum. Swoją drogą wie ktoś co może być z tym selektorem ognia? Wszystko chodzi elegancko ale ten selektor już mnie do tej repliki zniechęcił. Niby nie zawodna replika a już druga w mojej drużynie ma tą samą wadę.

Link to post
Share on other sites

Spotkała mnie dziś nie lada niespodzianka ze strony mojego ICSa :D Otóż: m4a1 ICS, kupione w sierpniu, zero tuningu (no dobra... wymieniłem prowadnicę sprężyny na metalową :D) zadedykowana moc: 330 fps... Dziś na strzelaniu organizator miał chronograf i jak wielkie było moje zdziwienie gdy wskazał on 370 fps na kulkach 0.2g Spotkałem się ze spadkiem mocy w replikach, ale ze wzrostem to nigdy, hehe :D

Link to post
Share on other sites

Może ktoś napisać czy moja Em(il)ka będzie w stanie wytrzymać dość długo po takim tuningu? Chodzi Mi o to czy zębatki wytrzymają takie "cuś" i inne rzeczy podatne na "zmęczenie".

 

Zębatki jak i inne elementy (no może poza prowadnicą sprężyny jeśli nadal masz plastykową) z tego co wyczytałem w tym temacie powinny wytrzymać nawet trochę więcej :)

 

Baterie w chrono były dobre?

 

Przede mną swoje repliki mierzyło kilka osób i było OK. Chociaż... jednemu człowiekowi wyświetliło za mało, a i mojemu koledze niby sporo za mało... może i masz rację i tuning widmo jednak nie istnieje :D W sumie to nawet dobrze, do CQB dalej się nadaje :)

Edited by Golek
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Sprawę mam takową:

Kupiłem ostatnio używane M4, po tuningu w madonion do 420fps, ale na strzelance porównawszy z chinolami kolegów stwierdziłem, że moja emka tej w/w wartości nie osiąga. Myślę, że jest nawet i poniżej 350. Dzisiaj wyjąłem górną połówkę GB i zauważyłem, że zjechany jest stalowy ząb na tłoku (zapewne od używania antyrewersala na mocnej sprężynie).

 

Teraz pytanie do panów, którzy w tym siedzą już jakiś czas. :icon_razz2: Czy ten ząb jest przyczyną tak małej ilości fps?

 

tokv.th.jpg

Edited by Sparrow199
Link to post
Share on other sites

Czy jest może na tym forum, lub któryś z forumowiczów zna jakiegoś magika od ICS w pobliżu Warszawy. Chciałbym oddać do przeglądu moją emkę a do onionów jest dość daleko. Kupiłem używaną i chcę żeby ktoś dobrze ją przejrzał w środku.

 

Pozatym mam parę pytań odnośnie tuningu. kupiłem z borkiem 2, lufą promuka 405 i gumką chyba guardera, dołożyłem spreżynę130.

Ostatnio dokupiłem stokowy kompletny górny gearbox i wsadziłem lufe stok clasic army 24 cm i nic sie nie zmieniło (zasięg celność), tylko rof lepszy i miękko chodzi.

 

Dodam że zarówno w 1 i drugiej wersji osiągi są zadowalające, ale skoro zadowalające sa na stocku to na upie spodiewałem się czegoś jednak lepszego. Raz założyłem sprężynę 150 i było to totalna porażka, reakcja bardzo wolna, i pluł 2 kulkami (mag CA).

Link to post
Share on other sites

Pozostałe zęby są w podobnym stanie co pierwszy, czyli w połowie zdarte na głębokość 1-2mm.

Ośmielę się zauważyć, że brak/uszkodzenie zębów skutkuje raczej w trudnościach z naciągnięciem sprężyny w ogóle. Miałem podobne problemy, bo przy zwalnianiu antyreversala na mocnej sprężynie urywało ten ząb właśnie, ale teraz jak nie używam antyrev to se żyje jakoś. Pewnie masz, tradycyjnie już, nieszczelność na dyszy/komorze/głowicy cylindra/uszczelce głowicy tłoka. Ameryki nie odkrywam i radzę poczytać w dziale technicznym. Ja sam mam teraz problem w m16, bo jednego dnia miałem piękne stabilne 475 fps, a za dwa dni, po wyciągnięciu i włożenie z powrotem górnego gb już tylko 435-449 fps. Zastanawiam się nawet czy nie jest temu winna sprężynka dociskająca komorę hopup do gearboxa. :bialaflaga:

 

Pozdrawiam

Przemek

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...