Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Na dniach bede bral M4 SIR z kolba Crane. Prosilbym o sugestie:

 

1. Co wymienic w stocku przy zachowaniu pierwotnej sprezyny (czyli 330fps)?

 

Mysle tu o lufie gwintowanej Tanio Koba ( http://madonion.eu/Lufa_precyzyjna_gwintowana_Tanio_Koba__363_mm_p1175.html ) + wzmocniona prowadnica sprezyny. Cos jeszcze?

 

2. Jakie elementy wybrac do tuningu okolo 500fps? Tu chcialbym miec druga opcje - karabinu szturmowego z zachowaniem dlugosci lufy + karabinu wyborowego lacznie z przedluzeniem lufy.

 

Chcialbym kupic kompletny GB i poddac go modyfikacji zawartych w http://madonion.eu/Tuning_replik_ICS_do_510_fps_p835.html . Co zmienic z pakietu w linku? Dodatkowo mysle o precce do tej mocy przy normalnej dlugosci + dodatkowej dluzszej lufie zewnetrznej oraz dluzszej prec lufie wew. (sugestie bardzo mile widziane).

 

Calosc chcialbym doposazyc mosfetem od Gate E - MERF3.2 ( http://www.gatee.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=74&Itemid=72&lang=pl ) lub AEG Control System ( http://www.gatee.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=64&Itemid=57&lang=pl ).

 

Milo byloby gdyby modyfikacje podstawowego GB i ztuningowany drugi GB nie kosztowaly wiecej niz 1500-1800PLN. Jesli jednak cos bedzie warte wydania wiekszych pieniedzy, przelkne to.

 

Reasumujac. 2 gorne GB z wymiana bebechow, 3 lufy (gwintowany do stocka, precka do nieprzedluzonego tuningu, precka do przedluzonego tuningu), mosfet.

 

Bardzo prosze - pomozcie. Jesli ktos odleci z opisem (w sensie ilosci tekstu) to postawie dobrego browara ;) Dziekuje z gory.

Link to post
Share on other sites

pytam się dla tego że kilka razy już mi pękła w jednym miejscu i to już któryś raz ...

 

M120 guardera siedzi... i emka ma 460 fps , a jak tego dobrze nie przykleję i i nie usztywnię to mam 410 :(

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Panowie ratujcie, czytałem już chyba cały temat i dowiedziałem się ze do ics pasują tylko wysokopółkowe orisowane fronty ( od 300zł w górę), jednak mam pytanie czy nie ma jakiegoś sposobu aby wstawic tańszy front od np boya? Wiem że coś jest nie tak z ringiem jednak może jest na to sposób, pozdrawiam:)

Link to post
Share on other sites

Witam. Sam miałem z tym problem , ale za ok 250 pln dostaniesz ris danieldefensse o taki::

 

http://stickman.rainierarms.com/galleries/Daniel%20Defense%20II/IMG_0545%201028%20WEVO.jpg

 

ja sam jestem w trakcie przeróbki , tzn nakrętka która jest w komplecie z risem nie nada się , ale ja to zrobiłem inaczej:

pod deltaringiem masz też nakrętkę , i odkręcasz ją , i musisz mieć dostęp do tokarek i delikatnie przetoczyć , a następnie przeciąć aby były to 2 nakrętki (niedawno wpadłem na ten pomysł ,a sam się głowiłem co zrobić ...jak chcesz to wal na pw to Ci wytłumaczę..

Link to post
Share on other sites

Hej, mam duży problem. Właśnie odebrałem replikę z serwisu w specshopie i nadal nie działa. w specu powiedzieli, że nie mają na co dzień do czynienia z dwudzielnym gearboxem i nie dali rady.

 

Problem polega na tym, że emka zamiast strzelać wydaje z siebie dźwięk zdzieranych zębatek. W czasie naprawy wymieniony został tłok, tak więc sądzę, że problem leży w tej drugiej, dolnej części gearboxa. To nie jest problem wysokości silnika, hałas jest dużo większy i nie ma znaczenia czy śrubę do regulacji dokręcę mocniej, czy poluzuję. Co więcej, bez obciążenia (gdy karabin jest rozłożony) wszystko chodzi dobrze. Tzn nie ma tego hałasu. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, sugestie - jestem otwarty :)

 

pozdrawiam,

maciej

Link to post
Share on other sites

Hej, mam duży problem. Właśnie odebrałem replikę z serwisu w specshopie i nadal nie działa. w specu powiedzieli, że nie mają na co dzień do czynienia z dwudzielnym gearboxem i nie dali rady.

 

Problem polega na tym, że emka zamiast strzelać wydaje z siebie dźwięk zdzieranych zębatek. W czasie naprawy wymieniony został tłok, tak więc sądzę, że problem leży w tej drugiej, dolnej części gearboxa. To nie jest problem wysokości silnika, hałas jest dużo większy i nie ma znaczenia czy śrubę do regulacji dokręcę mocniej, czy poluzuję. Co więcej, bez obciążenia (gdy karabin jest rozłożony) wszystko chodzi dobrze. Tzn nie ma tego hałasu. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, sugestie - jestem otwarty :)

 

pozdrawiam,

maciej

 

Temat wielokrotnie wałkowany. Przyczyną jest "rozklejająca" się zebatka, prawdopodobnie silnikowa, tzn. pierwsza w boxie. Zębatka składa się z dwóch kół zębatych oraz ośki. Jedno z kół przy obciążeniu dostaje poślizgu na ośce. Powoduje to oczywiście charakterystyczny dźwięk i niemożność oddajnia strzału.

 

Gratujuje serwisantom, trudno się domyśleć o co chodzi.

Link to post
Share on other sites

ok, a wiesz może jaka będzie pasować?

dzisiaj miałem zamiar przekładać xyz z innej repliki do emki, dzięki że uprzedziłeś bezsensowne rozbieranie dwóch GB :)

ICS ma systarczajaco wytrzymale bebechy, wiec nie wiem czy jest sens :)

Osie kol zebatych mierzylem na 2 sposoby - probojac je wlozyc do tuleji od ics'a oraz mierzac srednice suwmiarka. Roznica wynosika bodajrze ze 0,06-0,1mm ( dokladnie nie pamietam ), ale nie szlo wogole wcisnac XYY do tuleji ICS'owskiej.

Po nieudanej probie przeszczepu i po zmierzeniu, zaprzestalem transplantacji ;)

Link to post
Share on other sites
ICS ma systarczajaco wytrzymale bebechy, wiec nie wiem czy jest sens :)

 

jest, bo 3 posty wcześniej opisałem problem, na który rozwiązaniem jest wymiana zębatki. i nie wiem, czy wystarczy wymiana tej jednej na inną dowolnej firmy, czy musze mieć zamiennik ICSa.

Ale dzięki za uwagi.

Link to post
Share on other sites

Wlasnie zainstalowalem lufe zewnetrzna jednoczesciowa KA. Idealnie pasuje i rozwiazal sie problem chyboczacej sie lufy:)

Edit:

Jedyne problemy jakie wystepuja to:

- problem ze wsadzeniem komory hu do lufy ( te naciecia na lufie sa o jakies 0,5mm mniejsze niz w ICS ). Troszke zabawy pilnikiem ) i jest oki

- okladziny ICS nie pasuja. Sa za male o ok 1cm. Poszukam na necie, moze uda sie jakies znalesc :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...