Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Twoja myśl techniczna w tym momencie troche mnie przerosła. Jak wymienisz z jednej strony tamiykę na np. deansa - a z drugiej strony zostawisz tamiykę to chciałbym widzieć jak to łączysz ze sobą.

Bo jeśli myślisz o przejściówce to od razu sobie odpuść. Zamiana tamiya na deans polega na tym żeby usunać wąskie gardło które tworzy sie na wtyku tamiya. Mając i taki i taki jednocześnie nie zyskasz zupełnie nic.

 

http://www.youtube.com/watch?v=_6UvBAnJaTQ

Link to post
Share on other sites

Zle mnie zrozumiales. Skoro w replice mam tamiya a w batce deans to czy lepiej jest wymienic w replice tamiye na deansa czy w batce deans na tamiye o ile jest to w ogóle mozliwe bo znać sie na tym nie muszę a od tego jest chyba forum

 

Ps: niestety pisze z telefonu i nie mogę obejrzeć filmiku z linku

Link to post
Share on other sites

Witam. Otóż mam następujący problem z moją emką, nie mogę uzyskać przyzwoitego skupienia. Kulki lecą po 3-4 dobrym torem po czym następne dwie walą po ok 10m w glebe. Używam kulek Xtrime Precision 0,23 replika stockowa. Wymieniłem gukę i dystanser ale nic to nie pomogło. Obecnie wstawiłem sprężynę m120 i jest niestety jeszcze gorzej.

Link to post
Share on other sites

Hej, dzięki za pomoc z zębatką, XYT ze stockowego Boya załatwiło sprawę. Ale to nie koniec moich przygód z emką :)

 

na 'wyłączonym' hop-up'ie strzela normalnie. Tzn kulki po 20 metrach spadają, ale to tak, jak normalnie ze skręconym hop-upem powinno się dziać. Gdy podkręcę hop-up to kulki lecą jak chcą. część wypada z lufy, tak po prostu - bez strzału, część leci 3-4 metry. Zauważyłem, że kulki które wylatują są usyfione smarem.

 

I tu pojawia się moje pytanie. Czy cała ta sytuacja może być powodowana przez to, że serwisanci wlali mi za dużo smaru do gearboxa? i on wylatuje przy strzałach, brudzi wszystko w środku i powoduje takie jajca?

Jeśli tak, to czy to z czasem przejdzie, czy nie ma co czekać lepiej rozkręcić górną część i 'wyczyścić' ?

 

Z góry dzięki, byliście nieocenieni przy naprawie tego strasznego dźwięku przy strzale, liczę że pomożecie mi naprawić emkę do końca :)

Link to post
Share on other sites

Część serwisów ma zdolność do nadmiernego smarowania zespołu tłok - cylinder. Jeśnie nie masz gwarancji lub nie potrzebujesz to rozkręć i wyczyść wszystko. Umyj w gorącej wodzie, wysusz i delikatnie posmaruj. Gumki głowic minimalną ilością oleju silikonowego. Łożyska głowicy i prowadnicy smarem. Minimalnie posmaruj też prowadnicę tłoka i listy dosyłacza.

 

Jaką masz gumkę i dystanser?

Link to post
Share on other sites

Myszekmyszek ja Ci odpowiem:

dystanser był, ale absolutnie nie tam, gdzie powinien być.

Gumka systemy pasuje. No, moze nie pasuje komuś, kto zakłąda, UWAGA! gumkęna LEWĄ strone. Czegos takiego jeszcze nie widziałem.

Jasne, ze poszedł tłok. Jak ktoś nie trafia nim w prowadnice.

Zasieg 20 metrow. Na lufie do gaziakow to nietrudne... trzeba wiedziec, co sie zaklada

 

Nota bene piekna aukcja na allegro: zasieg skuteczny 60 metrow, calkowity 70...

 

To ja zakupilem ta replike. W stanie agonalnym, jak widze.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Mam pytanie, a mianowicie czy do M4 ICS mogę wsadzic lufe zewnetrzna np P&J badz innych producentow, gdyz standardowa jest do wymiany z powodu luzow ktorych nie da sie wyeliminowac ani poprzez dokrecanie 3 malych imbusikow ani klejenie, badz inne sposoby, czy poprostu musze kupic firmowa. Jak dla mnie dwuczesciowa lufa zewnetrzna to glupota, bo duzo ludzi w przypadku m4 ics ma z tym problem. Nie mogli tak jak G&P czy inni nawet chińscy producenci dać jednoczęściowej?

Edited by Isao666
Link to post
Share on other sites

Witam chciałbym wytuningowac moją stockową emke, od czego zacząc? gumka, precka, a może nowy cylinder? Dodam że miałbym na ten interes jakieś 300zł. Zależy mi aby na mojej obecnej batce (lipo 7,4V ) osiągnąc maksymalna szybkostrzelnośc oraz powtarzalnośc strzałów. Pozdrawiam:)

 

PS: Zmiana sprężyny odpada:)

Link to post
Share on other sites

okej, dzięki za odpowiedź, a co z cylindrami? np borkiem? będzie duża różnica?

 

Edytka:

Zapytam jeszcze czysto teoretycznie, jaki maksymalny rof mogę na tym osiągnąc tak aby nie martwic się o wytrzymałosc częsci?:)

Edited by Rosti
Link to post
Share on other sites

Wklajam moją odpowiedź z innego wątku.

 

Tak jak myślisz ta kupa to opiłki.

 

W temacie tłoków, SHS do dobra firma, testowałem zębatki i są ok, tłoków nie miałem okazji stosować. Jednak jeśli myśłisz o nylonowych to są godne polecenia jednak ich udarność jest znacznie mniejsza niż POMowych. Poniżej fotki dwóch nylonowych DF i POM G&P (poprzednia generacja, jest biały a nie kremowy jak obecne). Uszkodzenia wywołane przypadkowym użyciem zwalniacza springa, zwrotne uderzenie zębatki przecięło pomowy tłok a nylonowym oderwało cały przód.

 

obraz083w.jpg

Link to post
Share on other sites

W mojej emce ciagle blokuja sie kulki w lufie/komorze. Lufa i gumka systema, dysza DF metalowa. reszta stok. I lufe i gumke wkładalem juz 3 razy, ciagle to samo. Co ciekawe, gdy popchne kulke popychaczem, nie stawia praktycznie zadnego oporu i wylatuje. WTF, ktos ma jakies propozycje? PRzez te zacinki poszedł mi tłok wczoraj. Zeby na sczescie całe...

Link to post
Share on other sites

Nie mam niestety stokowej dyszy, kupilem od razu zta z DF. Sprobuje wrzucic BU guardera, moze cos sie zmieni jak bedzie inna dysza. Batka to lipo 7,4 20c 1200 mah. FPS nie mierzylem, ale energia uderzenia w drzewo z 30 metrow jest bardzo duza, a sprzezyna 110. DOlny gb nie ruszany.

Link to post
Share on other sites

Witam. Kilka dni temu przyszła do mnie używana emka icsa po tuningu na zestawie D od onionów i precką guardera. Jako że styki to tamiya, to postrzelałem trochę na starej batce od mp5 cymy i na kulkach gunfire`a 0.25g.

 

Katastrofa.

 

Prędkość wylotowa na M120 rzeczywiście bardzo dobra, ale skupienia za grosz. Na dystansie ok. 25m kulki mają jakiś metr jak nie więcej rozrzutu. I tutaj moje pytanie: czy to sprawka słabej, stockowej zresztą gumy hopa, słabych kulek (spuścizna po mp5, lepsze nie były mi potrzebne bez precki; przerzucam się na g&g 0.25 lub 0.28) czy czegoś zupełnie innego?

 

Gumka idzie do wymiany. Jaka będzie pasować jednocześnie do dwóch boxów na m100 (350 fps) i m120 (450 fps).

 

Czy do prowadnicy kolby włożę mosfet gatee merf 3.2 (długi na 7cm, wysokość i szerokość pasują) i batkę Lipo 11.1v przystosowaną do prowadnic m4 o długości 13-14 cm? Do tego dochodzą styki, wymienię na deansy. Prowadnica ma 19 cm długości, a ja mam kolbę modstock od elementa, możnaby ewentualnie zdeka przypiłować kolbę albo trzymać ją niezłożoną do końca.

 

Batka 11.1v LiPo ma pasować też do stockowego boxa i musi prawidłowo działać, więc chcę dorzucić mosfet z regulacją rofa, najlepiej tu widzę właśnie merf 3.2 od gatee. Czy po prostu mam się nie bawić i bezstresowo wpakować w prowanicę tych samych rozmiarów baterię LiPo 7.4v? Obie baterie mają 1100mAh pojemności i 15C prądu. Chcę osiągnąc rofa na poziomie 18-20 bb/s. I tu kolejna wątpliwość, czy te baterie nie okażą się za słabe.

 

Proszę o pomoc i czekam na odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Na skupenie z pewnością wpływ mają: precyzja lufy (nie długość) oraz jakość i waga kulek. Sprawdź najpierw kulki G&G, do mocnego boxa polecam 0.28. Ja przy 500 fps stosuję 0.30 i uważam że są trochę za lekkie ( lufa 363mm KMHead). Na odległości 70 metrów mam skupienie w kwadracie metra na metr, oczywiście w zamkniętej przestrzeni prawie bez wpływu wiatru.

 

Gumka stockowa oczyśce do wymiany, polecam czarną Systemę Enegry (wg mnie najlepsza do tej repliki), doskonale nadaje się do każdej prędkośc wylotowej, co w przypadku ISC-a ma generalne znaczenie.

 

Mosfeta polecam zwłaszcza do tuningowych boxów, znacznie przedłuży życie styków, minimalizuje opóźnienie strzału i zatrzymuje tłok w pozycji wyjściowej (albo prawie) co daje odpocząć sprężynie i zapezpiecza tłok przy przypadkowym użyciu zwalniacza springa. Używania samego zwalniacza nie polecam wcale, zbyt dużu widziałem rozwalonych tłoków (fotki w wcześniejszych postach).

 

Styki wymień koniecznie, "tamija to ścierwo". Podaj który to model ICS-a. Nie wiem czy zmieścisz mosfet i batkę do kolby. Mosfet można umieścić w innym miejscu. Tego modelu mosfeta nie miałem okazji widzieć ale możliwośc regulacji rofa jest kusząca. Nie mysiałbyś mieć dwóch batek. Pojemnośc 1100 mAh to trochę mało, wystarczy z pewnością na szybkie strzelanki ale na długie nawalanie może być malo, tym bardziej, że wydatek prądowy przy M120 jest już poważny. Na 11.1 mam rofa w okolicach 17/18 kulek/s, tak więc dla Ciebie spokojnie wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Moja emka to custom z wersji ras ze stałą kolbą. Jakie są w ogóle opinie o precce guardera? Porównywalna np. z systemą? W asgshopie kosztuje około 140 pln.

Właśnie zobaczyłem, że na baterię i mosfet będę miał jeszcze jakieś 3 cm, bo składana kolba modstock ma taki zapas jeszcze bez żadnego piłowania, po prostu bateria będzie trochę wystawała z prowadnicy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...