Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

 

1. złamana prowadnica sprężyny (box standard) po 1 tysiącu kulek i co za tym idzie zmielone zęby na tłoku - szczęście że w egzemplarzu kumpla :lol:

 

To w moim :???: . Reklamacja złożona, zobaczymy jak długo potrwa.

Poza tym w stocku wszystko OK.

Po założeniu górnej części GB typu "D" ze 120, bardzo duży wzrost zasięgu ale masakryczny spadek ROF, do około 5k/s :evil: , z tym, że chyba powoli rośnie, czyli sprężyna siada. Jeżeli nie będzie znacznie więcej to albo założę 110 albo 100, z precką KM i uszczelnioną dyszą powinno wystarczyć.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2. zmielona głowica tłoka i tłok w tuningowym zestawie bore-up w wyniku zerwania śruby mocującej głowicę do tłoka - składany osobiście, według mnie zbyt któtka śruba mocująca. nie czepiam się sam składałem może mój błąd

U mnie za pierwszym razem śruba się odkręciła, bo nie przyłożyłem się za bardzo by ją dokręcić ;-) Jak ją już dokręciłem(na fest), to wszystko jes ok i nigdy mi się już nie odkręciła ;-)

Link to post
Share on other sites

Kupilem m4 i po pierwszym strzelaniu tragedia...kulki latają na prawo,na lewo zero powtarzalności.Wymieniłem gumke na guardera dystanser rownież,zauważylem ,że dystanser stock jest mniejszy od guardera,niestety troche pochopnie zabralem sie do wymiany i delikatnie mówiąc na siłe pokiereszowałem komorę, juz zabieralem sie do zamawiania nowej ,na szczęscie jakos to poskladałem z pomocą kleju i taśmy klejącej...Po wymianie gumki nawet nawet,Jednak w porównaniu z osiągami M14 CA moj ics pozostaje nieznacznie w tyle (wizualne wrażenie lotu kulki) M14 320 fps lufa stock.

Można to tłumaczyć dłuższą lufą,ale chciałbym poznać opinie kogoś kto ma możliwość porówniania ICS-a z replikami wyposarzonymi w komory KING ARMS lub TM.Czy komora ICS dorównuje powyższym (szczelność,podkręcanie kulki)?ostatecznie jesteśmy skazani na plastikową komorę bez jakiegokolwiek odpowiednika.

brayan jaka bateria?chyba nie możliwe jest aby 9,6 v przyzwoicie nie ciągneła 120?

Edited by Zoff
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o komory HU, to ICSowskie są według mnie jednymi z lepszych. Fakt, są z plastiku - ale to jest część, która nie musi być uber-wytrzymała - w końcu żadne siły na nią nie działają. Co do szczelności - W ICSie M4A1 na sprężynie M110 wyciągałem 390fps. W M16A4 G&P z komorą King Armsa na stockowej sprężynie M110 wyciągam równe 400fps. Czyli szczelność na podobnym poziomie (nie da się dokłądnie określić, bo w jednej replice sprężyna G&P a w drugiej Element, poza tym różna długość luf...

 

W każdym razie nie zauważyłem nieszczelności w komorze ICSa, za to ma ona najlepszy możliwy sposób regulacji. Nie ma szans, zeby się sama rozregulowała a sama regulacja jest wyjątkowa precyzyjna (że tak powiem - bardzo dużo "stopni" wysunięcia gumki, bo pierscień regulacyjny ma ogromną średnicę w porównaniu do zębatki w standardowej komorze do eMek).

Link to post
Share on other sites

brayan jaka bateria?chyba nie możliwe jest aby 9,6 v przyzwoicie nie ciągneła 120?

Niestety nie ciągnie przyzwoicie jak dla mnie.

Akumulator 9,6 1800 ICS-a. Gdzieś na forum przeczytałem, że zrobiony na ogniwach Sanyo. Myślałem o 10,8 v, ale najpierw zobaczę ile FPS i jaki ROF wyjdzie na słabszej sprężynie 100 albo 110 przy zestawie "D" Bore-Up. Dysza nieuszczelniona raczej zostanie bo efekt strzykawki jest.

Edited by brayan
Link to post
Share on other sites

Zestwa cylinda jest jak strzykawka do czasu... kiedy nie wstawi się dyszy z zestawu :???: Po wstawieniu tej dyszy i zatkaniu jej palcem tłok lata jak mu się podoba... Po wyjęciu dyszy i zatkaniu tulejki g. cyl. strzykawa jakich mało. Efekt zaobserwowany na 2 dyszach ICS'a(obie do emki).

Link to post
Share on other sites

Silnik porownywany z SYSTEMĄ MAGNUM spring 120 i batka 9,6 v go nie ciągnie to jakie przełożenie mają zębatki 0,5? Np G&P na 120 9,6 v śmiga więc o co chodzi w ICS?Zestaw Bore-up mam jeszcze nie zainstalowany chociaż oszczędzono mi rozczarowań :-F Czyli pod 120 10,8v??? a dla 170 to ile 24v? :wink: Coż czeka mnie wymiana bateryjki...Jak u was sprawa uszczelki na głowicy tłoka wygląda?bo u mnie lata zero szczelności,do wymiany...

Link to post
Share on other sites

ja to się w sumie cieszę że tuningowy zestaw D padł.

 

teraz mogę dowolnie go konfigurować i wymyśliłem sobie:

 

- głowica guardera http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1064

- tłok nylonowy deep fire http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1024

- dysza deep fire metalowa http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1509

 

 

tak przy okazji jak składałem zestaw D z brayenem to nie miałem efektu strzykawki a zestaw chodził i to wyraźnie lepiej od stock-a

Link to post
Share on other sites

Pisze już po raz 100, że efekt ten psuje DYSZA! i UWAGA! dzysza wcale nie jest BORE UP!!(chodzi o zestaw D). Dziwna sprawa, bo głowica cylindra jest rozmiaru BU, a tuleja dyszy jest normalnego rozmiaru! http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1142 ja mam u siebie taka o to dyszę. Jest ona trochę za długa, ale narazie nic z tym nie robiłem, bo nie używam jak narazie tego zestawu z powodu nadmiernego prądożerstwa(nie dawno zauważyłem, zę mam nadpalone styki i to dosyć solidnie. Jak dojedzie mosfet i oczyszcze styki zobacze jak będzie z rofem i prądożerstwem ;-) ).

Link to post
Share on other sites
Jak u was sprawa uszczelki na głowicy tłoka wygląda?bo u mnie lata zero szczelności,do wymiany...

 

Bo musi tak latać...

 

Co do M120 i baterii DOBRA bateria 9.6v powinna spoko dać radę. Wiem że pisałem coś innego wcześniej ale dziś rozwiązałem zagadkę prądu w swoich replikach. Bateria Sanyo NiCd 9,6v która ma jakieś 3 lata i została odstawiona jakiś rok temu na bok jako zapasowa po tym jak kupiłem nowego Intelecta 9,6 okazuje się porządną baterią. Na Intelect'cie NiMh 9,6v 2000mAh M120 nie chciała banglać. Po zapodaniu "starej" Sanyo 9,6v 1200mAh wszystko jest OK.

 

Tak więc BATERIA to minimum połowa sukcesu

Link to post
Share on other sites

No i wsadziłem preckę Km-Head-a. skupienie znacznie się poprawiło, zasięg raczej bez zmian. Oczywiście wszystko na stockowym boxie.

 

Jedno mnie jednak nurtuje, jak się ma standardowa dysza zestawu Bore-Up (ustalone jest że nie jest Bore_Up) do dyszy http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1509 - mam na myśli długość dyszy.

 

Moja ma dokładnie 21 mm a Deep Fire 21,34 mm. czy nie będzie to powodować zacięć? Pytanie staje się ważne zwłaszcza że zmieliłem już jeden tłok i głowicę.

 

hary co ty na to?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

no i mam to samo co brayan walnięta prowadnica sprężyny w stockowym boxie. przyznaję że stokowe bebechy isc są g.. warte.

 

- dysza nie jest uszczelniona,

- prowadnice plazdikowe g...,

 

dodam jeszcze doświadczenia z zestawem D.

w moim oryginale nie było szansy na efekt strzykawki. zmieniłem głowicę tłoka i cyliner ( z zestawu D brayana) strzykawa taka że szok. :strach:

 

brayan podaje że batka 9v nie pociągnie guardera 130. na szczęście 10v już zakupione ale nie wróży to przyzwoitego rofu

Edited by PRESTON
Link to post
Share on other sites

wcześniejszych objawów to nie ma. poprostu po kolejnem strzelance wyjąłem górę boxa i patrzę :strach: a prowadnica pęknięta.

 

ogólnie nie można mieć krytycznych uwag do isca, jednak za taką kasę mogliby dodać trochę lepszych części, choćby stalową prowadnicę czy uszczelnioną dyszę. koszt tych części jest naprawdę niewielki a dzięki temu ogólny poziom zadowolenia nabywcy znacznie by wzrósł :-P

 

a tak przy okazji skoro w obu boxach, replik zakupionych w tym samym czasie popękały prowadnice. to coś jest nie tak. może fatalna seria, może przypadek. bo nie chce mi się wierzyć ( a raczej nie dopuszczam takiej myśli) że każdy box będzie wrał do serwisu co 1-2 miesiące.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...