Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

odnośnie celności - w sumie jest lepiej niż przeciętnie. Nie jest to idealna celność, kulki nie lecą jak po sznurku, ale wg mnie jest znacznie lepiej niż np stockowa lufa w s-system PJ (z tym mam najświeższe porównanie)

 

chyba wymyśliłem jak przenieść przewody, ale potrzebuję dłuższej śruby do mocowania kolby, wtedy będą ją mógł przykręcić normalnie do prowadnicy sprężyny a na dole będę miał wolny otwór :)

Prościej jest wywiercić otwór od spodu w kolbie(a tej jakby gwintowanej części) ja tak zrobiłem i wszystko gra bez problemu :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

operacja przekablowania zakończona sukcesem. Ale 1,5mm to chyba rzeczywiście max co da się tam wcisnąć, za to przewodzą fantastycznie :) ROF wzrósł bardzo wyraźnie ku memu zaskoczeniu.

 

btw, ma ktoś może na zbyciu "zakleszczacz" lufy w komorze HU? ten taki plastikowy element który trzyma lufę nieruchomo w komorze? niestety moja takowego nie posiada, a może ktoś wymieniał komorę i ma 2...

 

Pozdrawiam

Kakaroth

Link to post
Share on other sites

Co do celności... mam prównanie w dwóch egzemplarzach (moja i braciaka, obie M4A1, na sotckowych lufach), moja fruwała aż miło, za to brata co jakiś czas ciągnęła w prawo... po wymianie gumki wszsytko się uspokoiło... Wniose: giwery z celnościa najmniejszego problemu nie mają celny strzał na dystansie 45 metrów (nie moge przeprowadzić wiarygodnego testu an większym dystansie, bo sie ogród skończył)kwadrat o boku 20x20 kulki blaster 0,25g., upgr. M120 prowadnica łoztyskowana, tłok (czyli standardowy zestaw :D).

Co do gripa

P.

Link to post
Share on other sites

Właśnie się przymierzam do zakupu M4A1 i w związku z tym mam parę pytanek

 

- czy logo COLTa, jest „malowane” jak w CA, czy „bite” na body?

- Jakich aku używacie w stockach? Ja myślę nad zakupem aku 9.6V RC Intellecta bądź G&P. Tak wiem, 9,6V to może być trochę dużo, aczkolwiek chcę kupić ten aku, ponieważ planuje tuning w najbliższym czasie. A że praktycznie CAŁY CZAS strzelam tylko na semi, to nic złego chyba się częścią nie stanie?

- Jak sprawuje się hop-up? Standardowa gumka wymaga wymiany? Dorównuje ta replika TMce/CA?

 

I takie pytanko troszkę off-topicowe ;)

- montował ktoś ACOGa bezpośrednio na rączce transportowej? Bez dodatkowego montażu?

Edited by noah
Link to post
Share on other sites

-loga i wszsytkie napisy są bite (łącznie z numerem seryjnym broni)

-co do abtki ja mam 9,6 2200mAmh, nie miałem nigdy stocka (od razu był ulepszany), ale wydaje mi się, że silniejsza batka nie zaszkodzi (ten silnik wytrzyma dużo), a pewnie potem się i tak przyda

-HU sprawuje się się dobrze, owszem nie jest to magiczny HU TM, ale na pewno lepiej niż CA

-ACOG`a nie chwycie bez dotkowego montarzu (tak śmiszna krótka szyna RIS) nie zamontujesz...

P.

Link to post
Share on other sites

dziś dostałem replikę, narazie strzelałem na pożyczonym chińskim aku 9,6V

 

co moge powiedzić o mojej replicę.... ( wady ;) )

 

- jest CAŁA czarna, spodziewałem się że będzie szaro-czarna, jak TM, ale cóź, może być

- selektor chodzi dość luźno ( luźniej niż w TMce ), ale generalnie działa OK

- mam dziwne wrażenie że logo COLTA jest "malowane" jak loga w CA

- dosyłacz działa OK ( swoją drogą bajer :D ), ale po jego naciśnieciu i strzale na singu, leci "podwójna kulka" a spust działa jako AUTO... Ale tylko przy pierwszym naciśnięciu, potem wszystko wraca do normy ( strzela silglem pojdyńczą kulką )

- w oczy rzuca się brak imitacji rury gazowe, będę musiał załatwić grip z TMki

- wyrzytnia łusek "nie chcę" być zamknięta, otwiera się przy manewrowaniu replkiką. Ale to też nie problem, bo i tak miałem ją zawsze otwartą w TMie

- napis ICS pod spustem

- napis CyberGuna na replice

- kolba i grip trochę lata, ale wszystko w normie

- rozrzut na stokowej lufie większy niż w M16 TMa

 

No i tyle wad

 

A plusy... za mało miejsca by tu się zmieścić. :) Wykonanie super. Pasują magi Stara, TM, P&J, CA. Na stokowej lufie wali niecelnie ( chodź w "ludzia" da się trafić ), ale daleko jak TM

 

btw: polecam bardzo sklep madonion.eu, ale o tym będzie inny post :D

Edited by noah
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

kolejny post, bo edytować się nie da ;)

 

Może ktoś napisać coś o standardowym dystanserze w tym ICSie? Chcę wymienić gumkę i lufę na Systeme, ale w zestawie właśnie brak dystansera...

 

btw: im dłużej mam tą replikę, tym bardziej mi się podoba. :D Jedynie G&P jeszcze jakoś się prezentuje, a CA może się schować ;)

Link to post
Share on other sites

- czy logo COLTa, jest „malowane” jak w CA, czy „bite” na body?

 

CA nie ma logo COLTa tylko ARMALITE'a - to primo. Secundo - w CA jest ono jak najbardizej BITE (grawerka laserowa) na body. To ze fabrycznie jest pomalowanie na bialo dodaje mu tylko animuszu...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dziś zdarzyła mi się zacinka, a że nie miałem wyciora, trzeba było sobie radzić inaczej ( kulka 0.2 G&G została w komorze hop-up, widocznie był on zbyt dokręcony ). Otwieranie tej repliki to bajba, wybijasz pin, łamiesz, wyjmujesz górę GB i już masz dostęp do hop-upa. 8-) A to wszystko w dosłownie chwilę. Kulka usunięta, replika działa. Jedyne co mnie zdziwiło, to że ciężko się ją zamyka, trzeba mocno ściść górę i dół korpusu by wbić pin. Po za tym, mam dziwne wrażenie, że jest duża szpara pomiędzy połówkami GB... Ale działa.

 

Po całych manewrach przestrzelałem replikę na chrono, daje powtarzalne 335 fpsów, zasięg przy dobrze ustawionym hop-upie ( gumka stockowa ) niewiele mniejszy od LM86A2 STARa ( tam to chyba 400 fpsów jest )

Edited by noah
Link to post
Share on other sites

Już jakiś czas mam swoje M4A1 z stała kolbą od ICSa, więc mogę coś na jego temat powiedzieć.

 

Minusy:

- odgłos gearboxa - jakoś bardziej lubiłem to podobne do Kamaza żężenie w G36c [JG], a w ICSie odgłos jest jak w jakimś nakręcanym samochodziku. Ale to sprawa mocno subiektywna, także proszę się tym nie kierować.

- gumka hop-siup (już poszła do wymiany na Guardera)

 

Plusy:

- obudowa z metalu

- zasięg (w stosunku do nie dużej mocy, czyli dobre i do lasu i nikogo w budynkach nie poharatasz)

- numer seryjny (i inne bite w metalu oznaczenia)

- broń łamie się w pół i wszystkie bebechy mamy na wierzchu

- waga

- przycisk do zwalniania sprężyny (jeśli kulka zatnie się w lufie, wystarczy go nacisnąć i już mamy odblokowane)

- kompatybilność z wszystkimi magami do eMek

- bardzo szybka reakcja na spust

- przy serii podaje wszystkie kulki (jeśli strzelałeś najpierw ogniem pojedynczym, przełączasz na serię i te dwie kulki jeszcze wylecą)

- MadOnion, oferuje sprzedaż bez hi-capów :D (ale to już plusik dla sklepu :D )

 

Kilka sytuacji:

1. Psiknąłem do real-capa STARA sylikonem, do tego gumka nie była jeszcze przestrzelana i dlatego z początku martwiłem się o zasięg, ale już wszystko wraca do normy.

2. Zapiaszczyłem real-capa STARA (po prostu włożyłem go do ładownicy CQB z Miwo podajnikiem kulek do góry i często padałem na ziemię), następnie włożyłem maga do eMki i nie podawał kulek, bo pierwsza kulka razem z piachem utknęła w lufie. Palnąłem w przycisk do zwalniania sprężyny, zapchana kulka wypadła, a reszta poszła już gładko :D Genialny wynalazek :D

3. Padłem na ziemię i wyrżnąłem lufą o ziemię. Ostatnio kumpel z ekipy miał podobnie tylko z eMką od P&J i tamta złamała się w pół. ICS tylko miał zapchaną ziemią lufę. Wyczyściłem na szybko i wsio gra :)

4. Trzy dni wypadu w las. Mokro, błoto, ciągłe padanie na ziemię, karabin wyglądał jak szmata. Wyczyściłem i chodzi dalej ja trzeba :D

 

Generalnie uważam, że nie ma mocnych na ICSa. Gdyby nie Systema PTW i moje wymarzone M249 byłby to ostateczny karabin. A tak, czas zbierać na Minimi :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kolejna sytuacja z moją eMką.

 

Na treningu murzyńskiej taktyki :D powtarzaliśmy wejścia do pomieszczeń. Podczas wchodzenia do pomieszczenia, poślizgnąłem się na kulkach, które zalegały w całym pomieszczeniu. Gruchnąłem o ziemię, stopka kolby poharatała mi twarz, eMka mocno przywaliła o beton. Wstaję, pierwsze spojrzenie na karabin. Wsio gra i nawet strzela.

 

ICSy są niezniszczalne.

Link to post
Share on other sites

Dobra giwera mam porównanie do poprzednich emek G&P i CA.

No i jest naprawdę cudnie :). Najbardziej podoba mi się ,że kupujesz stockowę replike wkładasz do niej m120 i nie przejmujesz się niczym. Ja na m120 i batce 9.6 3300 (w puszce) mam naprawdę niesamowity rof.

Mialem duuuzo problemów z podawaniem kulek... jednak raz się wkurzyłem przesiedziałem nad tym 2 godziny i jest idealnie. Przypiłowalem troszke to rodno w które wchodzi dysza od hop upa (przy magu) oraz dysze hop upa tez delikatnie, potem polerka i jest efekt wspaniały. Co do odgłosu też mnie to wkurza bo cały czas mam wrażenie że zębatki się ścierają... nic podobnego... poprostu tak chodzi.

A miałem się o co bać bo nie do końca byłem pewny czy zębatka osi silnika CA będzie ładnie współgrała z zębatkami ICSa, (już jedna zębatka silnikowa poszła, ale to przez niewyregulowany docisk silnika przez poprzedniego wlasciciela).

Ogólnie serdecznie polecam , jak na chwilę obecną moja ekipa przezbraja się z Riflów CA na RASy i RISY ICSa. Naprawdę się ICS podoba ;).

 

Mój minus to zestaw szyn ris w wersji R.I.S jest do d**y. Naprawde niewiem z czego to ale po pierwszym upadku się lekko nakruszył ,wygląda to jak napowietrzony metal ;) cos jak batonik NESTLE AERO . Reszta jest naprawde w porządku.

Edited by GTI
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mam pytanie, chcę przerobić swoją emkę ICS'a i tutaj powstaje dylemat:

 

Czy brać części z Mad Oniona (dokładnie te):

http://madonion.eu/wyswietl_produkt.php?id...2a897fa77944634

 

Czy może są na rynku części, które będą działać w replice o wiele sprawniej. Zależy mi głównie na wytrzymałości- bo przy takiej mocy chcę również od czasu do czasu strzelić serią- martwię się o zębatki niby te m140 mają wytrzymać ale czy aby na 100% będą w stanie coś takiego na dłuższą metę wytrzymać? Jak są jakieś wątpliwości to może lepiej zaminić je na jakieś lepsze i tutaj pytanie o jakieś pancerne zębatki co by pasowały ;)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Mam takie głupie pytanie. Czy do ICS da się założyc body, np. HK416 Guardera? Chodzi mi o to czy dwudzielny GB w tym nie przeszkadza oraz czy stockowa komora HU by spasowała czy trzeba by się z tym bawic? Próbował ktoś w ogóle zmienic body na inne niźli ICS?

Za wszelakie info wielkie dzięki.

 

Niestety, dwudzielny GB wejdzie tylko i wyłącznie do body ICSa.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Moje M4A1 zbliża sie do trzecich urodzin. Przez te trzy lata zmieniłem front na RIS - bateria poszła w pokrowiec przypinany na kolbie. Wymieniłem lufę na preckę systemy, gumkę HU na silikonową i zamontowałem zestaw Tune-up Hurricane ze sprężyną M100 i wzmocniony tłok guardera. Wymienione zostały również zębatki na stockowe CA i łożyska na stalowe.

 

Parę uwag:

1.awarie.

Pierwsza powstała po tym jak źle dokręciłem głowicę tłoka. Wszystko się rozkręciło, poszedł tłok a środkowa zębatka straciła jeden ząb.

Później jeszcze raz musiałem zmienić tłok. Zużył się pierwszy ząb, przez zwalnianie sprężyny. Zębatka obracając się w kierunku przeciwnym podczas zwalniania antyrewersala, uderza właśnie w ten ząb. Standardowy z ICSa wytrzymuje bez problemu. Guarder niestety nie.

 

2. kultura pracy.

Odgłos pracy GB, faktycznie w ICSie nie należy do najprzyjemniejszych. Po wymianie zębatek na CA jest miód - malina.

Czasem po przełączeniu z auto na semi lubi strzelić seryjką, ale to niewielka wada.

 

3. osiągi

Jak już wspominałem karabinek ma tylko sprężynę 100. mimo to, w połączeniu z uszczelnionymi częściami i precrurką, nie ustępuje zasięgiem replikom CA, w których zamontowane 130-ki. Celność nie powala, ale jest wystarczająca.

 

4. wytrzymałość.

Kilka upadków na ziemię czy nawet beton, z wysokości ramienia, nie pozostawiło na karabinie większych ran. Upadek na karabin podczas wskakiwania do okopu spowodował niewielkie pęknięcie przedniego chwytu - gdyby nie ujemna temperatura pewnie nic by się nie stało. Zresztą front jest już zmieniony na RIS.

Ostatnio pożyczyłem od kolegi jakiś "monstrualny" tłumik. Podczas wygłupów, nieobyty z dodatkowymi centymetrami, potknąłem się o karabin, wykonując coś w rodzaju skoku o tyczce. Zgięła się lufa zewnętrzna, na samym gwincie. Minimalnie, ale jednak. Wyprostowanie wymagało sporo siły, obawiałem się że pęknie, ale nic z tych rzeczy. Nie sądzę aby TM, czy CA wytrzymało taka przygodę.

 

Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z ICSa, nie zawiodłem sie na nim nigdy. Minusy wynikające ze specyficznych rozwiązań giną na tle ogółu.

Karabin jest pięknie powycierany, porysowany i zaczyna powoli jakoś wyglądać.

Pewnie posłuży jeszcze kolejne kilka lat.

Edited by Borax
Link to post
Share on other sites

Tak, to jest hurricane. ;-)

 

Dodam jeszcze, że wymieniłem zatrzask klapki wyrzutnika łusek, na dorobiony z aluminium. Nie otwiera się sama, tak jak to miało miejsce na oryginalnej plastikowej części.

Co do ciężko zamykających się połówek body; w moim przypadku wystarczy włożyć górną połówkę GB nie całkiem do końca, ok 1mm musi się nie zgadzać na otworach. Podczas zamknięcia połówka ustawia się na swoim miejscu, a nie ma problemu z zamknięciem.

Inną przyczyna może być zbyt mocno skręcona dolna połówka GB, a dokładnie jedna śrubka. Chodzi mi o miejsce, w którym znajduje się zapadka ustalająca obie połówki GB. Jeśli śrubka przechodząca przez oś tej zapadki jest zbyt mocno dokręcona, może uniemożliwić swobodne poruszanie owej zapadki i utrudniać zamknięcie karabinu.

Miałem taki przypadek, po złożeniu GB.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...