Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

Nie mogę edytować.

Witam, myślę o tym na sam początek:

- sprężyna http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=3375&name=Guarder_-_Sprezyna_SP130

- tłok http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=2575&name=G&P_-_Wzmocniony_Tlok_Poliweglanowy_-_Nowy_Model

- prowadnica http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=3335&name=Guarder_-_Prowadnica_sprezyny_V.2

- gumka jaka? Najlepiej ,aby była na specshopie

- mosfet jaki? Przyda się mosfet ,bo na lipo 11.1V będzie niezła kosiarka, choć sprężyna trochę zmniejszy roofa.

Sprawdzi się to, wybrałem trochę mniej rzeczy z względu na to ,ze mam 300zł na ten wydatek.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie mogę edytować.

Witam, myślę o tym na sam początek:

- sprężyna http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=3375&name=Guarder_-_Sprezyna_SP130

- tłok http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=2575&name=G&P_-_Wzmocniony_Tlok_Poliweglanowy_-_Nowy_Model

- prowadnica http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=3335&name=Guarder_-_Prowadnica_sprezyny_V.2

- gumka jaka? Najlepiej ,aby była na specshopie

- mosfet jaki? Przyda się mosfet ,bo na lipo 11.1V będzie niezła kosiarka, choć sprężyna trochę zmniejszy roofa.

Sprawdzi się to, wybrałem trochę mniej rzeczy z względu na to ,ze mam 300zł na ten wydatek.

gumkę to tylko systema sprawdzona wytrzymała i bardzo dobra!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam! Mam M4A1 RIS ICS i mam kilka pytań. W środku wymieniłem: sprężynę na SP110 Guardera, prowadnice i tlok na systemy, dysze na guardera, gumke na systeme z dystanserem typu H i precke KM Head. Na takiej sprężynce powinno być 406 fps według tabelki na "arnim", ja mam 10 mniej. Pytanie: czy moge mieć jakąś nieszczelność? Podejrzewam głowice tłoka(stock). Jaką polecacie? Jak wymieniać to od razu też glowice cylindra czy nie warto?

 

Drugie sprawa to niezadowalający rof na 9,6V. Planuje wymianę kabli + mosfet GATE. To dobry pomysł? Czy jak produkt gate'a to od razu z AB czy jest zbędny(wersja z AB jest droższa)?

 

Trzecie pytanie dotyczy frontu RIS. Ma luzy, można to jakoś wyeliminować?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Co do luzów to musisz ściągnąć szyny od kręcić trzy śrubki imbusem 1,5mm i o jeden obrót dokręcić lufę.

 

Dzięki, 1 problem z głowy :)

 

1. Wydaje mi się, że raczej to przez nieszczelność albo zrób ew. telfon fixa

2. Mosfet powinien być

 

Pozdro

 

Wiem, że nieszczelność, tylko próbuje się dowiedzieć gdzie ona jest :) Czy wymiana glowicy tłoka może pomóc? Pytam bo wielu ja wymienia ale nie wiem czy ze wzgledu na wytrzymałość czy szczelność. I czy glowicya cylindra jest szczelna? Słyszałem, że po doszczelnieniu na SP110 można mieć 415fps dlatego szukam sposobów na doszczelnienie :)

 

Ja polecam:

 

5. cylinder właściwie obojętnie jaki, rozmiar bore-up lub standard, nie polecam chromowanych bore ICS-a mnie poodpadał chrom.

 

Trzeba pamiętać że przy mocnych springach nie używa się zwalniacza sprężnyny. Można szybko rozpiąć replikę co bezpiecznie zwolni sprężynę, rozwiązaniem docelowym pozostaje mosfet z hamulcem.

 

Co do mosfeta, to zastanawiam się czy wersja bez hamulca wystarczy czy lepiej dopłacić za wersje z AB?

 

Czemu wymieniałeś cylinder? Głowice zostawiłeś stockową?

 

Pozdrawiam

Edited by Loniu
Link to post
Share on other sites

A nakreśli ktoś może sytuację gdy chce się użyć komor hop-up w standardzie TM? Bo moja postanowiła się chyba rozmnozyć ale nie wiedziała jak to zrobić bez kompresji stratnej i z jednej dużej zrobiły się dwie mniejsze a urosnąć nie chcą :icon_cry:

 

 

http://allegro.pl/komora-hop-up-m4-m16-ics-i1415442572.html :) Rozpadła się "tak poprostu"? Czy coś kombinowałeś? Pozdr

Link to post
Share on other sites

Proszę nie wprowadzać w błąd. Komory standardowe czyli TM nie pasują do emek ICS-a bez operacji przeprowadzanej pilnikiem. Kolega wsadził komorę Elementa pomarańczową, weszła ale nie wiem czy dlatego że pasuje czy że jego emka ma już za sobą więcej niż inne. Poza tym nie amortyzuje się na sprężynce dociskowej a co za tym idzie utrzymanie szczelności może być problemem.

 

Na springu M110 wymiana głowic nie jest konieczna. Przeprowadź test strzykawki i wszystko będzie jasne. Poza tym nie ma co się bić o 10 fps, które może jak los da przełożą się na 0,5 metra zasięgu a raczej 0,2 sekundy opóźnienia w której kulka osiąga cel. Na M150 miałem kiedyś 530 fps, teraz 500 a nadal trafiam w ten sam cel na 70 metrach.

 

Mosfet nie jest konieczny i wiele nie poprawi. Łatwiej i taniej jest zmienić batkę na 10.8v. Bardzo długo strzelałem na 10.8v i M140 a później na lipo 11.1 i M150 bez mosfeta i stockowe kable spokojnie dawały dadę. Podstawowym zadaniem mosfeta jest ograniczenie prądu przechodzącego przez styki a nie zwiększenie przepływu prądu. W emce trudno jest zamontować kable o większym przekroju (istnieje poważe ryzyko że ośka silnika będzi przecierać kabel). Inna sprawa że kable przynajmniej te modelarskie mają identyczną średnicę zewnętrzną przy przekroju 1x i 1.5x (jeśli dobrze pamiętam, nie chce mi się teraz szukać kabli w moich gratach). Mosfet ma znaczenie zwłasza ten z hamulcem ale przy dużych tuningach.

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/komora-hop-up-m4-m16-ics-i1415442572.html :) Rozpadła się "tak poprostu"? Czy coś kombinowałeś? Pozdr

 

Kupiłem używkę na allegro i już na dzien dobry zaraz po przyjściu do mnie otworzyłem replikę wyciągnąłem górne gb, komorę z lufa i... ledwo dotknąłem ten cypelek na którym siedzi sprężynka a ten ułamał się (czyt. był już naderwany), krzywo go przykleiłem ale za to porządnie że (póki co) nie chciałem próbować poprawiać i jechałem bez docisku komory (tak solidnie siedzi komora że myślałem że może nawet nie będzie to potrzebne) Pewnie po części dlatego miałem tylko 210 fps :/

 

Może przez brak tego docisku magi źle wskakiwały aż komora wysiadła. :/

 

Za 75zł+ przesyłka to ja na pewno tego nie kupię. Choć pomysł komory (jak i reszty repliki) ICS'a według mnie jest świetny to wolę jednak zwykła komorę spróbować.

Po post'cie(?) "S!ick" że standardowa powinna pasować spróbowałem i czerwony element pasował, ale na razie bez docisku próbowałem bo nie mam odpowiedniej spręzynki, w replice w której do tej pory siedziała docisk jest przez dużą sprężynę zakładaną na całą lufę wew. (co jest dobrym rozwiązaniem dla zwykłych 'eMek') jak w m249, jednak (przynajmniej wtedy) nie mogłem dopchać górnego gb. Muszę spróbować z jakimś dociskiem i zmierzyć czy fps znacznie się poprawi.

 

Dlatego pytałem co trzeba zrobić aby zwykła komora hop-up pasowała bo ktoś wcześniej o tym wspominał ale chyba mało jasno. Jednak może do mojej m4 komora elementa pasuje bo szyny ris mam wymienione na CA i poprzedni właściciel wspominał że 'musiał przerobić komorę lufy'... co kolwiek przez to rozumiał :icon_confused:

Link to post
Share on other sites

Czy jest jakiś wzmocniony górny GB do Emki ICS?

 

Jest, masz go zapewne w własnej emce. A poważniej nie ma wzmocnionych, każdy jest teoretycznie wzmocniony. Najsłabszym miejscem jest przód boxa, czyli miejsce gdzie jest osadzenie głowicy cylindra. Gdzieś miałem rysunki techniczne przekrojów boxów zwykłego V2, górnej połówki emki ISC-a i v3. Jasno z nich winika że największy przekrój poprzeczny ma v3, potem ICS a na końcu zwykły v2.

 

Każdy box to jednak loteria. Decyduje wykonanie. Tylko garstka jest zrobiona z jednego kawałka alu lub stali, reszta to zwykłe odlewki. Mikropęknięcia i inne niedoskonałości powodują rozwalenie boxa. Mój przerobił ponad 70 tyś kulek i trzyma się doskonale. Kumplowi odpadł w emce ICS-a przód boxa i to na M140.

Link to post
Share on other sites

A da się jakoś go wzmocnić czy nie?

Chyba, ze wykonasz GB z kawalka stali niskoweglowej.

Stal niskoweglowa ma wytrzymalosc na rozciaganie ok 210GN/m^2

Aluminium ma wytrzymalosc na rozciaganie ok 70GN/m^2

Stop aluminium oraz maty ryzowej czyli ZnAl ma z pewnoscia jeszcze mniej niz aluminium.

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites

A jak dokręcić tą lufę zewnętrzną i wstawić jakąś dłuższą?

No dokręcić to już komuś tłumaczyłem musisz ściągnąć te chwyty przednie i masz tam 3 małe śrubki od kręcić je musisz imbusem 1,5mm no i dokręcasz lufę. A ty chcesz wstawić dłuższą zewnętrzną? to musisz odkręcić tą i wkręcić nową.

Link to post
Share on other sites

Dobra dzięki, kolejny problem.

 

Karabin przyszedł z naprawy, niby wszystko w porządku, dobra wyciągam karabin wkładam baterię i strzelam... Słyszę tylko i wyłącznie ruch zębatek, jakby górnego GB w ogóle nie było, no nic wyciągam górny GB oglądam go i wkładam ponownie i co? Znowu słyszę tylko ruch zębatek jakby dysza w ogóle nic nie robiła tak samo tłok, po prostu nic, nie może to być wina baterii, bo wcześniej ta sama bateria napędzała karabin i strzelał, tylko problemem był źle poskładany GB, teraz to ja nie mam bladego pojęcia co się stało. Karabin wrócił z naprawy od MadOnion z gwarancji i taki już jest, dziwne, że nawet nie odesłali mi tej karty z usterką i przestrzałem ile ma FPS'u, tak jakby to zrobili na chama. Co mogę zrobić, jaka jest przyczyna tego? Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Upewnij się że zębatki są napędzane przez silnik. Tzn. na otwartym karabinku naciśnij spust. Jak się kręcą to na 100% winą jest uszkodzenie zębatki, najpewnej silnikowej. Usterka opisywana jest kilka razy na forum w tym wątku.

 

Do osi zętaki zamocowane są na wcisk dwa koła zębatek, jedna z nich pod obciążeniem "odkleja się" od ośki i swobownie obraca, uniemożliwiając przeniesienie mocy.

 

Nie wiem jaki masz box. Taka usterka miala miejsce najczęściej w przypadku mocych boxów ale znam jeden przypadek na stockowym. Serwis i naprawa gwarancyjna.

Edited by PRESTON
Link to post
Share on other sites

Sprawdź wszystko jeszcza raz, również na innym boxie jak masz. Zadzwoń do madoniów i opisz usterkę. Dziwne jest aby przysłali replikę z taka usterką.

 

Tez edytuję. Da radę naprawić samemu, jeśli wiesz która zębatka padła, potrafisz ją wymienić i wypodkładkować.

Edited by PRESTON
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...