Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wymiana lufy w Long 003 [AGM]


Recommended Posts

Otóż w pełni zdaję sobie sprawę z tego, iż większość głosów będzie brzmieć: "dozbieraj se lepiej do czegoś porządniejszego". Sęk w tym, iż ja nie chce nic lepszego, a jedynie chcę dokonać lekkiego zabiegu kosmetycznego :)

 

Odradzano mi tuning mocowy więc nawet się zań nie zabierałem. Jednak przeglądając to zacne forum natrafiłem na kilka ciekawych patentów, których najbardziej urzekł mnie zainstalowanie "obilufy" w swojej replice oraz stosunek objętościowy tłoka i lufy (uszczelnienie to rzecz oczywista). Czem prędzej udałem się do wszelakich sklepów budowlanych w mej miejscowości, jednakże poszukiwania okazały się bezowocne. Trudno. Pojadę do Olsztyna :)

 

Mój zapał został natychmiast ugaszony pewnym mankamentem... Lufa nie chce się wyciągnąć z obudowy ;/ Nie idzie odkręcić ani wyciągnąć wzdłuż. Nie mam pojęcia jak to jest tam zamocowane. Jedyne co mogę zrobić to poobracać dookoła własnej osi. Obudowa jest jakby zaspawana czy też sklejona wzdłuż formy plastiku (widać na załączonych na końcu fotach). Nie chciałem ryzykować wyciągając na siłę, znając me szczęście i umiejętności schrzanił bym coś i byłoby po ptakach.

 

Mój problem wynika również ze stosunku objętości tłoka do lufy. Obecny wynosi około 1,65, żeby osiągnąć wynik 2 trzeba by było skrócić ją o 7 cm. Nie chcę robić tego na oryginalnej, by w razie nieuzyskania efektu wrócić do wcześniejszej konfiguracji.

 

Czy jakiś zacny forumowicz mógłby pomóc mej skromnej osobie? ;]

Dziękuję za uwagę.

 

Fotki złączenia lufy a obudową (również a hop-up'em)

dscf4763lw1.th.jpg

dscf4764zn7.th.jpg

dscf4765fq2.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...