Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Różnice w FPS'ach na WGC i w Polsce.


Recommended Posts

Przeglądałem sobie WGC szukając kilku replik i przy każdej z nich, pomimo że są odpowiednikami towarów dostępnych w Polsce prędkość wylotowa jest dużo niższa, niż ta podawana na polskich sklepach. Pytałem się ich, to odpisali, że ' Możliwe że w twoim kraju repliki są zmieniane' [wolne tłumaczenie].

 

Czy jest tu jakiś haczyk? W końcu testy robią na 0.2BB więc akurat waga kompozytu nie wchodzi tu w grę.

Edited by Konradek
Link to post
Share on other sites

Siedziałem w nocy na WGC i polskich sklepach, porównywałem modele i doszedłem do wniosku, że właśnie opisu chyba nie zmieniają na bieżąco - eM'ki tego samego producenta dostępne na WGC mają taką samą prędkość wylotową, a nawet taki sam opis, pomimo podkreślenia, że są to 2 różne modele z różnych okresów produkcji. Nie wychylałem się z opcją braku zmiany opisu, ale podparty postem xasistis'a stwierdzam lenistwo na WGC 8-)

 

Swoją drogą, dziś trafiłem na opis real sword'a w jednym z polskich sklepów i napisali, że ma 300 fps żeby spełniać wymogi większośći krajów europejskich, ale zmiana sprężyny bez problemu pozwoli na 400 fps i do takich prędkości bebechy są przygotowane.

Byłbym wdzięczny za opinię osób, które już kupowały na WGC i odpowiedź na pytanie, czy przypadkiem kitajce nie wstawiają jakichś słabszych sprężynek do większości replik mając na uwadze proces dostosowania do białasów z Europy :lol:

Link to post
Share on other sites

Problem z limitem fps'ów ma bodaj Japonia (ale pewien to tego nie jestem. Być może chodzi o jakiś inny dalekowschodni kraj) w efekcie powstają repliki o mocnych bebechach z wstawionymi średnimi sprężynami. O ile się nie mylę to chyba był nawet o tym artykuł na wmasg'owym portalu. Pomijam, że do replik G&P czy CA bez więszych kłopotów standardowo można wstawiać nieco cięższe sprężyny niż te z zestawów.

Dla pewności - szczegółów niestety nie znam, słyszałem temat, gdzieś przeczytałem artykuł.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...7_cat_GP%20AEGs

 

asgshop - ok 360 fps.

 

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...L_cat_GP%20AEGs

 

asgshop - ok 360 fps.

 

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...0_cat_GP%20AEGs

 

asgshop - 380-390 fps.

 

pytanie pozostaje - czemu? czy może się wypowiedzieć ktoś, kto zakupił jakiś model emki z wgc, przy którym była podana prędkość wylotowa ok 300-320 fps?

Link to post
Share on other sites

1 - To widocznie emka ze starej serii. nowe mają lepsze osiągi.

2 - To emka nowej serii. Zachowawczo WGC albo samo G&P pisze taki przedział tolerancji, żeby nikt nie miałczał, że ma nieco poniżej 360. Ja np w swojej mam 355-358.

3 - Nie wiem. Może asgshop wkłada coś od siebie, a może SR-25 jest tak dobrze poskładane a WGC się tym nie chwali..

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jak już jest temat to ja zadam pytanie w nim, co by nowego nie zakładać :

 

Interesuje mnie ta replika :

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i..._cat_VFC%20AEGs

 

Popatrzcie na bebechy - zalecana batka 10,8V, silnik to najdroższy silnik jaki jest na www.asgshop.pl itp. itd., i poza tym, że ma 300 FPS to wszystko ok.

 

Czy ktoś może się orientuje w tym, czy to jest tak jak we wspomnianym AK-47 firmy Real Sword, w której trzeba tylko wymienić sprężynkę na mocniejszą ( np. 380- 420 fps ) i wszystko hula pięknie i cacy ?? :)

 

Do tego mam pytanie jakim cudem jest taka różnica ceny :

WGC - 999$ ~ 2200zł

Specshop - 3600 zł http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=3518

Czy to jest po prostu zdzierstwo ?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze: Replika 999USD nie kosztuje w prosty sposób 2200.

Licząc trochę na skróty i nie bawiąc się w ceny hurtowe, można przyjąć, że po opłaceniu cła vat'u i przesyłki, karabin u sprzedawcy kosztowałby 3200.

 

Po drugie: Model ten nie należy do najpopularniejsych przez co wydłuża się czas w jakim sprzeda się dana replika a tym samym zwróci się cała inwestycja. Co prawda taka sama zależność obowiązuje też WGC, jednakże sklep z HK sprzedaje na cały świat a tym samym ma rynek zbytu ileś-tam razy większy niż nasz krajowy SpecShop, dla którego czas zwrotu zainwestowanego kapitału wydłuża się mniej więcej wspomniane "ileś-tam" razy. Jak wiadomo im dłużej musisz czekać na zysk tym więcej powinieneś uzyskać, stąd jak przypuszczam wyższa cena w naszych sklepach.

 

Moja rada: jeżeli chcesz kupić, spróbj negocjować cenę ze sklepem. Mnie już kilka razy udało się w ten sposób zrobić całkiem oplacalne zakupy (nie tylko ASG).

 

I na koniec: Tak, to jest zdziestwo, aczkolwiek uzasadnione.

Edited by xasistis
Link to post
Share on other sites

Zaczynamy trochę off-topować, ale mam nadzieję admin łaskawy dziś będzie..

OT:

A to już na temat wytrzymałości się nie wypowiadam gdyż nie miałem z tą repliką przyjemności..

Napisz jednocześnie do obu sklepów, a najlepiej dodatkowo bezpośrednio do producenta, jaką max sprężynę można tam wstawić bez wymiany innych komponentów, ewentualnie co jeszcze należałoby wymienić żeby dostać satysfakcjonują cię prędność wylotową. Dalsze pytania o tuning wpisuj w odpowiednim dziale.

 

PS: chwali się umiar mocowy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...