Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

 

Zastanawiam się nad zakupem karabinka ASG (serio ;)). W sumie dział wskazuje co chciałbym robić, także być "snajperem", ale w cudzysłowiu, bo tak naprawdę jego nędzną podróbką.

 

Mam dwa typy:

 

M24 + cylinder 300% + sprężyna PDI dająca 540 fps + metalowa rączka + precyzyjna lufa (nie wiem czy te prometeusze czy systema, a może deep fire, czy oprócz ceny się istotnie różnią??) + kolimator lub luneta Delta Optical Classic 3-9 x 40 MD

 

M14 Match CA + tunning w www.asgshop.pl do 420 fps + precyzyjna lufa (prometeus?) + gumka hop up prometeus czerwona + bateria 10,8 v 3300 mah large + kolimator

 

Do tego oczywiście ghillie własnej roboty. Zapas kulek (do M24 myślałem o Maruzen 0,29 gr, a do M14 Excel 0,25 gr).

 

W sumie jak z tą lufą, brać ewentualnie 6,04 czy 6,03. I czy wypadałoby do zestawu powyżej, do M14 dodać silniczek G&P ten za 240 zł, a do M24 uszczelnioną komorę Hop Up za 220 zł??

 

Szczerze, bardziej jestem za AEG, miałem już kiedyś sprężynkę (M40A1 Sun Project), fajnie, ale przy mocnej sprężynie naciąg chodzi dość ciężko, a w ASG odległości często nie przekraczają 50 metrów i z jednej pozycji jesteśmy zmuszeni oddać kilka szybkich i precyzyjnych strzałów.

 

Jakieś sugestie, rady??

Byłbym bardzo wdzięczny.

 

Jeszcze okular (nie google) jakieś do 100 zł żeby nie parowały (toż to masakra jest) i miały białe, tzn. przeźroczyste szkiełka, nie jakieś tam żólte czy pomarańczowe ;).

Edited by Snipesas
Link to post
Share on other sites

Temat do zielonych, ale niech będzie...

 

Ogólnie sprężynki przegrywają niemal pod każdym względem z AEG. Cechy pod względem których wygrywają są dwie - cena i klimat. Solidny tuning AEG to dobrych kilka tysięcy złotych (ot chociaż takie PSG-1 kosztowało mnie grubo ponad 3000 zł), a uczucie po przeładowaniu karabinu w sprężynce po celnym strzale jest rewelacyjne.

 

Co do samych Twoich propozycji to jednak skłaniałbym się w kierunku M24. Dlaczego? Bo opcja z M14 jest nędzna. 420 fps to praktycznie żadna przewaga w zasięgu, ludzie szturmówki tuningują do większych wartości.

 

Co do lufy precyzyjnej to do snajperek polecam jednak prometeusza. Przemielasz niewiele kulek wiec ryzyko zacinki jest bardzo małe, a mimo wszystko ten 0,01 mm coś tam daje i nawet w fps to widać.

 

Nieparujących okularów jeszcze nie wymyślono. We wszystkich specjalna powłoka, która ma temu zapobiegać wcześniej czy później się ściera. Jedyny super patent jaki wymyślono to gogle z elektrycznymi wiatraczkami. Kosztują 600 zł i faktycznie nie parują

Edited by Legileg
Link to post
Share on other sites

-snajperka minimum 500fps.

 

Ogólnie sprężynki przegrywają niemal pod każdym względem z AEG. Cechy pod względem których wygrywają są dwie - cena i klimat. Solidny tuning AEG to dobrych kilka tysięcy złotych (ot chociaż takie PSG-1 kosztowało mnie grubo ponad 3000 zł), a uczucie po przeładowaniu karabinu w sprężynce po celnym strzale jest rewelacyjne.
Według mnie oprócz możliwośći strzelanie przez powtarzalne naciskanie spustu to przewag nie ma.

 

Lufa tylko Prometheus.

 

M24 lepszy zestaw z tych dwóch co podałeś.

Generalnie m24 dużo taniej wyjdzie niż AEG o tej samej mocy i zasięgu.

 

AEG skuteczniejszy bo więcej strzałów w szybszym tempie możesz oddać (choćby na poprawki).

Ale do klimatu i przyjemności użytkowania m24 mu daleko.

 

I osobiście oglądając budowe i działanie springa, a AEG'a stwiedzam, że choćby m24 jest dużo szczelniejsze, w AEG'ach dużo jest z tym kłopotu, żeby odpowiednio wszystko spasować.

Edited by mojopl
Link to post
Share on other sites
Według mnie oprócz możliwośći strzelanie przez powtarzalne naciskanie spustu to przewag nie ma.

 

Doprawdy? Powtarzalność strzału ogromnie zwiększa naszą SKUTECZNOŚĆ. Komfort strzelania też jest dużo większy (bo musisz siłować się z karabinem). Granica mocy jest przesunięta dużo dalej (silniczek spokojnie napina sprężynę 400%, kiedy przeciętny człowiek już z M210 raczej sobie nie poradzi). Z AEG nawet jako strzelec wyborowy przestajesz być ciekawostką i stajesz się bardzo liczącym elementem drużyny.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. W sumie AEG mógłbym nawet stuningować do 500 fps (nie chodzi o pieniądze, ale w granicach rozsądku...). Pozostaje fakt Ludzi, z którymi się strzelam. M14 mimo iż długie to w każdej chwili można ściągnąć ghillie, założyć "normalny" mundur i wbijać do pomieszczeń, a tam elektryk z 500 fps to chyba niezbyt dobry pomysł.

 

Właśnie w tym kontekście myślałem o AEGu z max 450 fps. Co do zasięgu. W przypadku M24 może to być jakieś 15- 20 metrów więcej (automatycznie używa się też cięższą kulek), a w AEG jak dobrze ktoś wspomniał można oddać kilka szybkich strzałów z 70 metrów.

 

Jedyne co mnie wpienia w elektrykach, oprócz tego dennego dźwięku :), to cykl strzału... Hmm, trzeba do końca i szybko nacisnąć spust, bo inaczej karabinek nie wypluje kulki. Automatycznie może to powodować zerwanie strzału, ale nie okłamujmy się ASG to nie konkurencja Kpn10... Słyszałem, a raczej czytałem, że PSG od TM nie ma z tym problemu, strzał następuje od razu jak w springach.

 

A co do Kolegi właśnie z PSG, skoro Bolt ma taki klimat, dlaczego masz elektryka ;)- ot taka dygresja...

 

Jeszcze co do M24, niestety nie ma do niego zespołu spustu Trigger Zero LaLyax (czy jakoś tak :P), cenie sobie mięciutki spust- taki jak np. w FWB 603 junior...

 

Sprzedawca oczywiście pisze, że M24 CA po wsadzeniu sprężyny 540 fps nie potrzebuje wymiany, bo jest bardzo miękki. Jakoś mi się nie wydaje, bo po co robili by taki system spustowy do Maruzen serii APS, a ta jest lepsza od CA w moim mniemaniu...

 

I czy ktoś orientuje się co i jak z APS 2?? Będzie dostępny, a jak nie to co trzeba wymienić w replice L96A1 tej firmy żeby komfortowo eleminować ludzi z 540 fps na pokładzie.

Edited by Snipesas
Link to post
Share on other sites

Z 420 fps wbijać do budynku to też sensu nie ma. Nie szukaj broni uniwersalnej bo takiej nie znajdziesz. Boczniak dla snajpera to raczej konieczność jeśli zamierzasz zmniejszać dystans.

 

500 fps to sensowne minimum, jeśli ma się więcej doświadczenia i roztuningowane społeczeństwo to wartość tą trzeba wyśrubować jeszcze bardziej. Co do rozsądku, jeśli ponosi Cię adrenalina i nie potrafisz tego oponować to zmień profesje. Jeśli nie to nawet z 700 fps nikomu nic nie zrobisz.

 

W PSG żadnego opóźnienia nie ma, karabin do snajpienia jest idealny. Ale i cholernie awaryjny. Właśnie czeka na serwis.

 

Co do mojej migracji na AEG... No cóż. Siedzę w tym już troszkę czasu, biegałem z paroma chińczykami, potem była przerzuta na coś markowego... Teraz już w teamie mamy PTW. Zmieniło się nieco nasze podejście, umiejętności i oczekiwania. Oczekiwania, którym żadna sprężynka sprostać już nie mogła.

Link to post
Share on other sites

Maruzen L96A1 czy M24 CA, różnica w cenie to 600 zł (czyli koszt tunningu pukawki + 200 zł na komory hop up i inne...). Warto czy nie. Z pewnością będę głosy, że tak, bo lepiej wykonana, szyna ris na całej długości w L96A1 (czyli kolimator, a koli chyba najlepszy :)).

 

Sam już nie wiem...

 

Czy może jebnąć do tego M14 540 fps, ale słyszałem, że elektryki przy takich wartościach często mają uszkodzenia głowicy cylindra tłoka, przepalenia styków, omg.

 

A to co piszę o wejściach do budynku- niestety team tego wymaga, a i ludzie strachliwi jak słyszą 500 fps to już płaczą...

 

Trzeba ich ściemnić :).

 

Martwi mnie tylko jak potem upgradować M24, w sumie wszystko na początku by było, a Maruzen przy tych samych opcja ch to 500 zł więcej ( w ogóle stockowy spust w APS type 96 da radę 300% sprężynie??), bo potem można np. dokupić jak będzie grosz i się człowiek wciągnie np. ten zestaw spustu i mieć mięciutki, a do M24 już nie...

Edited by Snipesas
Link to post
Share on other sites

Lufa prometeusza jest cieńsza więc bardziej poprawia celność i szybkość kulki. Jest też bardziej zacinko-genna więc nie warto pakować jej do szturmówek. Szybciej się zużywa bo żadnych tytanowych powłok w środku nie ma. Ale jest idealna do snajperek, które przemielają kilkanaście razy mniej kulek niż cokolwiek innego. Wiec zacinki bać się nie trzeba, zużyć też przez parę lat lufy nie zdążymy. A celność i zasięg to najważniejsze parametry.

 

Snipesas - Nie znam Twojego środowiska, wiec nie dam rady Ci pomóc. Pamiętaj jednak o cholernie ważnej kwestii. Bycie snajperem to nie posiadanie lunety i większego zasięgu. Jesteś pewien, że ten pomysł w ogóle się sprawdzi? Potem okaże się że nie masz zupełnie co z tym karabinem zrobić, bo wszyscy tylko biegną do przodu i zostawiają Cię z tylu. Nie lepiej zainwestować tą kasę w... No chociażby jakaś solidną emke od G&P?

Edited by Legileg
Link to post
Share on other sites

Hmm, nie będę pisał, że wiem na czym polega snajperstwo, bo przeważnie robią to ludzie, którzy nie mają o tym pojęcia ;).

 

Właśnie, dlatego myślałem o 450 fpsowym M14 Classic Army z kolimatorem. Do tego pożądne Ghillie + "normalny" mundur. 450 fps + precyzyjna lufka pozwala kosić ludzi z 60 metrów spokojnie, do tego system nie jest tak wysilony, myślałem też o nowym silniczku do 290 zł- chodź wg Sprzedawcy wystarczy sam zestaw tunningowy, a tylko po to żeby nie było słuchać jak stockowy się zarzyna + dłuże użytkowanie repliki.

 

Prawda jest taka, że w snajpera można się bawić nawet ze stockowym M15A4, cały widz polega na zabawie w podchodzenie i obserwację.

 

Dlatego tak bardzo się zastanaiwam.

 

Co do sprężyny napewno byłby też jakiś pistolet gazowy do 300 zł, nie wiem może glock, ale to sprawa drugorzędna.

 

Wiadomo, że mając 90 metrowy zasięg skuteczny w sprężynie na 70 jest 99% szans na trafienie idącego człowieka. Mi w sumie nie przeszkadza sam problem ładowania, bo lubie to- np. strzelając z SM Vostok, ale problem przy samym naciągu. Wszysycy wiedzą, że nie jest to jakieś nieosiągalne, ale potrafi wkurzyć, jak ma się naciągać 550 fpsów, a gaz odpada, bo zima i niestabilny- a wychodzi, że Tanaka byłaby najlepszym wyjściem...

 

I co należy wymienić w M24 CA żeby chodziło cacy?? Wg Sprzedawcy cylinder, sprężynę, lufę precyzyjną i ewentualnie rączkę na metalową. A tłok, np. ten:

 

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1277 - to jest standardowy, czy wzmocniony, bo na www.sepcshop.pl ta sama fotka, cena wyższa i pisze, że wzmocniony.

 

podobnie jak to:

 

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1278 - standard czy wzmocniona.

 

Strasznie to zagwatmane, dużo rzeczy nie ma w www.asgshop.pl, a miłą obsługa, za to w www.specshop. jest doslownie wszystko, ciuchy też, a nie ma karabinu CA M24... I jak to pogodzić, wysłać na tunning M24 do www.specshop.pl?? Żeby nie oszukali :/.

Edited by Snipesas
Link to post
Share on other sites

Co to jakiś limit na edycję posta jest czy jaki grzyb, mniejsza z tym- czy to:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3277

 

będzie psaować do M24 CA??

 

Wiem, że te wszystkie pytania lecą jak zmasowany atak z kilku AEG na kryjówkę snajpera, ale proszę o wyrozumiałość ;).

Edited by Snipesas
Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu dałbym sobie spokój. Widać, ze starasz sie wszystko połączyć (tu ghillie, tu mundur, tu niby snajpa, a jednak taka aby wbijać do budynku). Zaufaj mi, tak sie nie da. Stracisz tylko kupę kasy. Środowisko masz jakie masz, nie zmienisz go więc dostosuj się.

 

Jeśli masz trochę ponad 1000 zł to zainwestuj w M4 od G&P. Karabin niby tylko 370 fps, a spokojnie razi na te 50-60 metrów. W budynkach nikt się czepiać nie powinien. Jak się z nią już solidnie otrzaskasz to za 300 zl zrobisz sobie tuning do 450 fps, dorzucisz kolimator x2, przełączysz tryb ognia na single i będziesz probował sił jako strzelec wyborowy. Jak i to będziesz miał już za sobą i stwierdzisz, że naprawdę Cię to kreci to przerobisz emke na takie niby SR-25, albo sprzedasz ją i zakupisz coś strikte wyborowego. Innymi słowy jakieś 1-2 lata poznawania samego siebie, swojej broni i tego co naprawdę nam się podoba. Nic nie stracisz, a na bank będziesz się świetnie bawić.

 

Aha... I zanim napiszesz mi, że latałeś już z karabinem cymy i coś tam liznąłeś to odrazu powiem. Liznąłeś. Teraz nabądź coś porządnego i naprawdę spróbuj jak to smakuje ;)

Link to post
Share on other sites

Liznąłem z M40A1 Sun Project 450 fps, ale to było dawno i krótko (kłótnia z membersami), potem przeskoczyłęm na wiatrówki- PCP i takie tam, a teraz chcę wrócić :).

 

A do pomieszczeń zawsze może być glock.

 

I nie rozumiem w czym złego jest łączenie szturmowca ze snajperstwem. W realu, chodź nie ma co porówynwać snajper do doświadczony żołnierz, w razie czego spokojnie zrzuca ghillie, bierze włapę karabin szturmowy i wbija do budynku.

 

Wszystko to polega na zabawie. Dokładnie wiem co chcę zrobić i jak się bawić. Nie będę kupował G&P za 3000 zł i bawił się w szturmowca, kiedy tego nie chcę.

 

W sumie udało Ci się mnie namówić na Bolta. Kiedyś M40 kupiłem używane. I nie orientuje się co i jak z bebchami, co trzeba zmienić, co jest niezbędne, a co tylko mydleniem oczu sprzedawcy.

 

Dlatego zarejestrowałem się tu i oczekuję na odpowiedź, za co jedynie mogę serdecznie i szczerze podziękować.

 

I niemogę znaleźć żadnej lufy precyzyjnej do M24 CA, nawet po wymiarach nie ma- 515 mm, a mimo to czytałem, że niektórzy takowe mają.

 

Jak coś kupię to żeby było pożądne ;). Co do aeg już zdecydowane, jeśli byłby to ten typ pukawki- M14 CA + 450 fps, silniczek, bateria 9,4 V, bo ponoć 10,8V się nie zmieści...

 

A co do springa hmm...:

 

VSR-10 g spec- nie pytaj dlaczego, przypomniała mi się jakaś japońska strona z 750 fpsowym potworem- w sumie to już nie wiem czy to było vsr-10 ;).

 

M24 CA + cylinder 300% + sprężyna guarder coś tam, już zapomnaiełm, ponoć od CA są lebiodki + tłok wzmocniony + prowadnica wzmocniona + rączka metalowa + lufa precyzyjna, i tu nie wiem jaka + komora Hop up PDI, opcjonalnie, bo umożliwia stosowanie gumek i luf od AEG, a do tego jest ponoć szczelniejsza + bipod CA, podróka Harrisa, ale oryginał kosztuje 2 razy tyle + luneta Delta Optical Classic 3- 9 x 40 MD albo kolimator wzrowany na acog, jeśli da rady tam zapakować.

 

Maruzen Type 96 alb APS 2 jak będzie dostępny i praktycznie to samo co w CA + spust Trigger Zero jeśli fabryczny naprawdę będzie do bani.

Link to post
Share on other sites

M4 G&P to 1200 zł nie 3000 zł

 

Dlaczego łączenie szturmowca z snajperem jest złe? Bo sam to przerabiałem. To nie jest gra komputerowa, gdzie na 1 masz pistolet, na 2 M4, a na 3 snajpe i zmieniasz sobie zależnie od sytuacji. Jakie widzisz opcje, bo ja przerabiałem kilka.

 

1. Normalna bron szturmowa i snajpa na plecach. Rozwiązanie niezłe, ale swoje waży. Po 3 godzinach można dostać cholery. Ponad to rzadko chce sie rozstawiać snajperkę aby zyskać te 20 metrów zasięgu.

2. Snajpera w łapach i broń boczna. Najpopularniejsze rozwiązanie. Jednak snajperka powinna mieć odpowiednią moc (550-650 fps) i gabaryty (im dłuższa lufa tym lepsza celność) co całkowicie wyklucza ją jako bron szturmową. Jeśli zrezygnujemy z mocy albo długiej lufy to natomiast będzie z nas cholernie marny snajper. Szarżować więc możemy z bronią boczną, ale nasz potencjał bojowy jest wtedy marny.

3. Kilka rożnych replik broni i dobieranie sprzętu. Rozwiązanie, które wybrałem z biegiem czasu. Gdy idę na jakiegoś LARPa czy innego Mil-sima to biorę snajperkę i broń boczną, bo wiem że tam snajper naprawdę się przyda. Gdy idę na strzelarkę nocną biorę bron szturmową i boczną, bo w ciemnościach snajpenie nie ma sensu. Gdy idę na strzelankę-jebankę biorę wszystko i rzucam gdzieś go jakiegoś bagażnika i dopiero po kilku rundach dochodzę do tego co się naprawdę przyda. Konsekwencją tego rozwiązania jest to, że w sumie wywaliłem 2 letnie oszczędności.

 

Tyle. Przejdźmy do meritum.

 

Pomysłu z M14 nawet nie komentuje bo jest bardzo marny.

 

750 fps to raczej na VSR-11. Gas potrafi wyśrubować guna do kosmicznych wartości, robi to jednak kosztem celności. Dla springów absolutny max to tak 650 fps, ale nawet ta wartość jest cholernie uciążliwa. Zwyczajnie cholernie ciężko sie przeładowuje, zwłaszcza w pozycji leżącej.

 

Jeśli chodzi o same części do M24 to bardzo dobrze kombinujesz, zasadniczo mam tylko 3 zastrzeżenia:

- Lufa tylko i wyłącznie pometeusz. Zwyczajnie do snajp jest najlepsza. Jeśli bardzo boisz się zacinek i gustujesz w amunicji z średniej półki możesz jednak nabyć KM. Rożnica będzie, ale nie kolosalna (20 fps i parę centymetrów lepszej celności na korzyść prometeusza?).

- Standardem jest, że do snajp wsadzasz dłuższą lufę i ukrywasz ją w tłumiku. Prawie wszyscy tak robią.

- Luneta Delta Optical... Wiem, że przygody z wiatrówkami wyrabiają pewne zboczenie na punkcie optyk bo sam je mam. Ale to ASG wystarczy nawet nędzny TASCO. Tutaj milimetry się nie liczą.

 

Tuning L96 i APS-2 jest tak samo banalny jak M24. Możesz brać co tylko Ci sie podoba. A tego że pójdzie zestaw spustowy trzeba się spodziewać we wszystkich 3 replikach.

Link to post
Share on other sites

Z rozwiązań uniwersalnych może być Steyr AUG. Teoria: GB popędzony do +-450fps na "pełnej" lufie 509mm lub dłuższej, do działań w terenie (szturm/wsparcie/parasnajper), a na strzelankę cqb montujemy krótką 350mm lufę zewnętrzną z 110mm wewn. co raz - skraca broń, dwa - może (nie musi) obniżyć osiągi do bardziej cywilizowanych w cqb.

 

Tyle teoria.

Link to post
Share on other sites

Osobiście mam złe doświadczenia z augiem... Nawet bardzo złe. Strzelałem z auga CA z zintegrowaną lunetą. Nie miał żadnych innych przyrządów celowniczych. Efekt był taki, że na bliskiej odległości nim złapałem ostrość w lunecie byłem zimny (trzeba było walić na berserkera i celować po kulce), a na dalszą odległość kulki nie dolatywały. Fajnie się z niego do puszek strzelało i tyle.

Link to post
Share on other sites

No nareszcie znalazlem chwile czasu.

AEG ma jedyną przewage z powtarzalnym strzałem.

PSG-1 tylko dlatego ma strzał po nacisnięciu spustu bo tłok jest ciągle w tylnej pozycji (ble dla części i gb).

M24- trzeba tylko cylinder 300%, promyka lufe 509-550 (fizycznie najlepiej wychodzą takie dlugości), gume promyka, optyka styknie tasco 3-9x40. Do tego jak bardzo chcesz to sp190 dla 600fps. NIC więcej nie potrzeba... lufy pasują aegowe, komora jest szczelna. Za bardzo nie ma gdzie powietrze uchodzić oprócz do lufy.

Do snajpy na boczną jakiegoś kurza umiejetnie zamontowanego na plecach/pod pachą. Na udo nie ma sensu bo lata to niemiłosiernie.

 

A tak wogle to jak zaczynasz przygode z ASG to zacznij od mossberga :D

Link to post
Share on other sites

Chwila... Co rozumiecie pod nazwa "Cylinder 300%"? Cylinder z tego zestawu? Cylinder + sprężyna 300%? Czy ZESTAW cylindra 300%? Bo w zestaw cylindra wchodzi: prowadnica, tłok, cylinder i sprężyna 300% (wszystko jest pod nią dostosowane, wiec wymiana na SP190 jest średnim pomysłem, ale spokojnie da rade). Musiałem mieć jakaś zaćme, że wcześniej tego nie zauważyłem...

Edited by Legileg
Link to post
Share on other sites

Lol.

 

Maruzen Type 96

Classic Army M24

 

I dlaczego M14 jest złym wyborem, tzn. sama replika, model jest do bani?? W sensie, że np. M15A4 byłoby "fajniejsze"?? W żadnym razie nie ma ironi, naprawdę się pytam, bo sam się dziwię, że od CA jest za 1000 zł, a od TM i G&G za 1600 zł.

 

Z tego co piszecie wnioskuję, że zarówno model Maruzena jak i Classic Army wytrzyma dołożenie zestawu 300%- w sensie moduł spustowy. Z tym, że w obu może to paść, a jak będzie za twardy to tylko do Maruzena dokupię Trigger Zero LayLax...

 

Z tymi tłokami namieszałem, nie wiedziałem co oznacza zestaw tuningowy 300%, bo np. w AEGach te "zestawy" co przeczy nazwie, nie są pełne do zrobienia tunningu, bo trzeba jeszcze silniczek, styki i takie tam. W sumie troszeczkę jest to wprowadzanie w błąd klienta. Ktoś sobie zamontuje, a potem dostanie kurwicy ze stockowym silnikiem.

 

W takim razie jednak chyba Type 96, to że ma pistoletowy chwyt to jedno, ale ze zdjęć wygląda na naprawdę dobrze wykonaną replikę.

 

Z drugiej strony, to co napiszę będzie w blogowym slangu słodkich 13 latek "lolowe", ale sam nie wiem czy nie kupić lepszej pukawki w sensie PCP... Hehe...

 

Co do lunety, już wolę doc i zadbać trochę o oczy. Brałbym Bushnella Legend, ale troche boję się, że lupka ze stanów- bo tak taniej, bez gwarancji, małe potknięcie, zahaczenie i 690 zł fiu poleciało ;).

 

A co do szturmowania ze snajperką, będę się jednak upierał, że można jeśli się chce zrobić karabin, niesnajperski, ale wsparcia, np. 450 fps. Wiem, że duzo ludzi, szturmowców ma takie pukawki, ale nie wszyscy np. posiadają dobre ghillie, i nie lubią czasami zabawić się w snajpera. A zwiad z M14 może być ciekawy ;). Jest tak jak tu czytałem w ASG jest się snajperem dla klimatu. Gdyby to było forum dla najemników z lat 80 r. walczących w Angoli pewnie wolałbym brać M24 z jakimś Leupoldem albo Iorkiem i scorpiona do kieszeni aniżeli M14 ;). Zresztą trochę sie zagalopowałem z tymi myślami...

 

W sumie nie ma sensu już chyba dyskutować nad problemem:

aeg 450 fps czy spring 550 fps. Chodzi tylko co należy do nich dokupić- tu mam na myśla elektryka i springa żeby osiągnać w/w efekt w fpsach. I nie w sensie, np. tłok można sobie podarować, bo bez tego też się da- nie! Jak już tuningować to tak, żeby to miało sens. Żeby silniczek nie wydawał przyjabanego dźwięku, żeby rączka w M24 się nie urwała, dlatego wolę myśleć od razu o takich drobiazgach jak właśnie ta metalwoa rączka do M24, mimo, że wg Sprzedawcy- "Jak dobrze naciągniesz to się nie urwie". Ale jak już się urwie na zlocie, to mało, że wstyd to jeszcze zabawa w chuja poleci...

 

Konfiguracja do APS, bo zestawu nie ma w www.specshop.pl:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2572

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2998

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2460

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2458

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2995

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2231

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3276

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2230

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2226

 

Hmm, nawet nie chcę tego liczyć, bo już wiem, że będzie wiele droższe jak M24 CA, ale może ewentualnie warto...

 

I dziwi mnie to strasznie, Maruzen droższy i osprzęt do niego też droższy...

 

Chyba czas się przespać z tymi pomysłami, bo ciągle gdzieś jest ten zasrany M14 CA...

Edited by Snipesas
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nie prawda. Do m24 kupujesz ZT.

 

 

Do M24 CA mozna wlozyc system spustowy firmy PDI, bedzie to lepszym rozwiazaniem poniewaz nie wymaga to tylu zmian w broni co ZT. Ja spustu nie zmienialem przy sprezynie 380% PDI. Oddalem kilkanascie strzalow na stockowym spuscie, nic sie nie stalo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...