Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam posiadam obecnie m16a3 G&P z Tuningiem na 530 fps.Mam lufe precyzyjna KM HEAD 509mm czy zmiana na dłuższa poprawi znacznie celność...??? i ktora wymiana podzespołów może jeszcze wpłynąć na poprawię celności. (koszty nie sprawiaja problemu liczy sie efekt )Pozdrawiam i liczę na fachową pomoc! ;-)

Link to post
Share on other sites

530 fps w szturmówce ??

Ja bym to pod wyborowy podpiął jak nic.... nie chciał bym się strzelać z takim szturmanem.

 

Jakbym dostał z 530fps w czułe miejsce to by mi było obojętne czy to była szturmówka, czy snajperka, czy pistolet (oczywiście single shot).

Tak samo boli.

 

Żeby nie było OT, ja podpowiem, że dużo dadzą lepsze (a najlepiej najlepsze) kulki.

Link to post
Share on other sites

Używam kulek Xtreme 0.3g i spisuje się na nich dobrze, lecz zawsze kusi by mieć coś lepszego i postanowilem poprawić maksymalnie celność, mam zamontowaną gumkę HU Systema, jestem w trakcie pracy nad dystanserem.

 

Gdzie mogę wykonać stabilizację lufy??

 

Ps. 530fps to najniższy notowany wynik, max ok 560fps.

Z czego wykonać dystanser, aby efekt byl najlepszy??

Z góry dzięki!

 

Podpiąłem to pod karabiny wyborowe ponieważ jestem w trakcie przerabiania jej na karabin wyborowy.

Edited by Herki
Link to post
Share on other sites

Ma bardzo duży wpływ na celność, bo nie jest tak szczelna jak choćby King Arms i są różnice fps między strzałami, które powodują rozrzut.

Moim zdaniem, po gumce i preclufie to chyba najistotniejszy element do wymiany w G&P.

Instalując tę komorę nie zapomnij o doszczelnieniu silikonem sanitarnym lub taśmą teflonową. Wtenczas jesteś już megaszczelny:)

 

A ponadto - nie wiem, czy jest sens cokolwiek zmieniać.

Najwyżej lufę na dłuższego Prometheusa, ale to już zalatuje snobizmem:) bo różnice będą minimalne.

Edited by pafcio0
Link to post
Share on other sites

Obecnie mam KM Head, sądzisz że lepszy będzie Prometheus i jaką długość aby uzyskać max. efekty ?

 

Który model komory Hop-Up wybrać i adekwatną do niego gumkę?

 

Jesteś w stanie podać mi linka, które powinienem kupić??

Link to post
Share on other sites

Komora: http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=2081

lub taniej: http://cgi.ebay.com/King-Arms-M4-AEG-Airso...1713.m153.l1262

 

Przeglądnij dokładnie forum, bo nie jestem na tyle kompetentny, by stwierdzić, że gumka Systemy do 560fps się nada.

Ale może się nada.

Gumka systemy: http://cgi.ebay.com/King-Arms-M4-AEG-Airso...1713.m153.l1262

 

A jeśli chcesz przynajmniej psychicznie jeszcze bardziej poprawić osiągi to możesz za 24zł kupić te kawałki tworzywa:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=2221

 

Lufa KM jest bardzo dobrą lufą i naprawdę nie widzę potrzeby jej wymiany.

Zresztą nie jestem pewien czy dłuższe Promtheusy są aktualnie w Polsce dostępne.

Link to post
Share on other sites

pafcio - nawet nie psychicznie ;) Te dystansery poprawiają osiągi całkiem materialnie. Poza tym, co ważne, "zżerają" znacznie mniej FPS'ów niż tradycyjne. Na WGC są też Big-Outa. Chyba jakąś połowę taniej wychodzi.

 

Gumka Systemy (czarna) spokojnie przyswoi 560 FPS. U mnie radziła sobie na 640.

 

Kulki, kulki i jeszcze raz kulki. Polecam Maruzeny Grand Mastery. Co prawda liczy się wtedy każdą wystrzeloną (bo drogie) ale naprawdę świetnie poprawiają powtarzalność strzałów.

 

Możesz wsadzić lufę 590mm. Poprawi celność. Nie zje FPS.

 

Stabilizację lufy (zakładam, że masz GB2) dokonaj w miejsu jej wchodzenia do lufy zewnętrznej, na wysokości komory HU. Oraz przy końcu lufy dokładając na nią odpowiedniej średnicy gumki w celu ustawienia w lufie zewnętrznej (od biedy - owiń izolką przy końcu, byle równo).

 

swoją drogą pafcio ma rację. Lufa KM jest na prawdę dobra - nie ma co wymieniać, chyba że dla przyjemności zakupów :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Airking: - nie wiem, używałem tylko Big-Out

Herki:

 

- Maruzeny Grand Mastery są chyba w Specshopie. Cena zaporowa nieco: 50 zł za 500 sztuk.

- Dobierz sobie dowolny tłumik z gwintem CCW. Potrzebujesz około 10 cm długości. Ewentualnie kiedyś przymierzałem się do założenia do m16 flashidera od M249 para ( http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i..._srch_flashider ). Kwestia gustu ;)

Link to post
Share on other sites

Mam już właśnie tą komorę HU Prometheusa jestem w trakcie jej testowania, prawdopodobnie zajmie miejsce King Arms...jest tak dobrze spasowana ze naprawdę trzeba nie lada wysiłku żeby rozdzielić komorę od gearboxa...

 

Jedyna wadą jaką jak narazie znalazłem jest to, ze niestety nie mogę do niej założyć czerwonej gumki HU Prometheusa ( kulki po prostu sie w niej zacinają tak jakby komora za bardzo ściskała gumkę na kołnierzu ze aż uniemożliwiała jej przedostanie...zostaje tylko lekko podszlifować gumkę HU lub zamontować inną dobrą...)

Link to post
Share on other sites

A testował ktoś może TE kulki? Kiedyś na "prawie snajperskiej" G36 kolegi testowaliśmy przeróżne kulki, i KSC 0,25 wypadły najlepiej, ciekawi mnie czy z cięższymi jest tak samo dobrze.

Grand Champion 0,29g? Hmm, nie wiem dlaczego ale nadzwyczajnie podobne do Grand Masterów od Maruzena :) Waga ta sama, nazwa bardzo podobna, cena 5pln niższa w przypadbku Maruzenów. Holmes gdzieś pisał, że Maruzeny są bardzo dobrymi kuleczkami. Jeśli więc KSC to to samo pod inną nazwą - można brać :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...