Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyciszenie GB w G&P


Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Porządny i tani można zrobić samemu w domu ;) Zawsze to będzie jakaś satysfakcja jak tłumik zamoróbka będzie spełniał swoją rolę.

Dokładnie :)

Jak go zrobisz to napisz proszę jak go wykonałes, ile w to pieniędzy włożyłeś i jakie są efekty :)

 

Z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites

Mam tłumik od "Chłopców ze Śląska" :-P i w środku wygląda jak tłumik od samochodu, metalowe komory. Tłumi dobrze... (zwłaszcza, że mam OPSa, a on ma chyba krótszą tą częśc tłumiącą :-P ) ale tylko odgłos z lufy (tłumi może o 1/6, przynajmniej u mnie :???: ), bo i tak cały dzwięk wychodzi przez body...

 

A tak się napaliłem na cichy zestawik i tą mate :wink: a teraz sie dowiaduje, że to nic nie daje, chyba sprzedaje Mke (Gr16 G&G) xD, nie nawidze odgłosu GB... a zwłaszcza odgłosu obijającej się sprężyny o szkielet GB (chyba tylko ja tak mam)

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites

Cichy zestaw już założony, dzisiaj będzie robione podkładkowanie, a tłumik będę miał gotowy koło poniedziałku.

 

I jak? Widac... tzn słychac różnicę? :D

 

Nie wiem jak zmieszcze tą mate bitumiczną do body... Czy można obłożyc silnik tą matą? Czy ona jest na tyle plastyczna żeby dało się nią spokojnie obłożyc wszystko? :P Czy da się ją troche zgnieśc? Warto szlifowac body żeby się zmieściła?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy słychać różnicę, tak jak mówiłem podkładkowanie jeszcze nie zrobione więc GB narazie leży rozłożony.

 

Aha.. racja.

 

Co lepiej? Bore-up (ten z cichymi głowicami ofc) czy cichy zestaw głowic, cylinder i dysza (nie poszeżone)?

Link to post
Share on other sites

Już po testach...hmmm kultura pracy na pewno jest inna, ale teraz cholernie słychać sprężyne przy strzale i nie wiem jak to wyeliminować :(

 

To gdzieś już było... Gdzies w połowie sprężyny obklejasz kawałek izolatką i jest (1 warstwa...) Albo gęsty olej, ale to zmniejszy fps.

 

A jeśli chodzi o strzelanie to ciszej strzela?:D Nie uwzględniając tej sprężynki.

 

Zamówiłem już matę bitumiczną, ma 1.5mm więc spokojnie wejdzie... Teraz jestem ciekaw czy zadziała... :F

 

Offtop. Słyszał ktoś o jakimś nowym bor-upie systemy?

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites

Już po testach...hmmm kultura pracy na pewno jest inna, ale teraz cholernie słychać sprężyne przy strzale i nie wiem jak to wyeliminować :(

 

A jaka masz sprężynę tzn. o niejednakowym skoku czy zwykłą. Możliwe, że ją odwrotnie założyłeś.

Link to post
Share on other sites

Mi się zdaje, że to nie zależy od tego w która stronę założysz sprężyne... Musisz zrobic tak jak było wcześniej napisane, z tą izolatką, bo jeśli całośc zalejesz gęstym smarem to stracisz fps. :wink: Też mam taki problem, ale narazie mam stocka.

 

Btw. Strzela ciszej? :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Mylisz się, ma to duże znaczenie...

 

Czy masz na myśli teorie z gęstrzymi zwojami przy prowadnicy co daje więcej fps, ale bardziej "przeciąża" częsci? Na odwrót - zwojami do tłoka, zmniejsza fps, mniejsze "przeciążenia"? Gdzieś tak słyszałem :F

 

Czy smar grafitowy nie zmniejsza fps przez to że sprężyna wolniej się rozpręża przez niego?

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites

A tego to ja już nie wiem :F

 

A ten smar(ek :F) grafitowy zmniejsza fpsy?

 

Czy borek (ten z cichybi głowicami) tak samo wycisza jak cichy zestaw głowic?

 

Słyszał ktoś o jakimś nowym borku Systemy, który daje więcej fps?

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...