Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z AUG-iem od JG


Recommended Posts

Jesli chodzi o baterie, to kolega z CYMA mial tak samo.

Batka niby dobra, ale po pewnym czasie na semi plul kulkami, jakby batka padala, a na auto walil normalnie.

Moze bateria jeszcze nie przeszla poprawnie cyklu rozladowywanie-ladowanie...

A jak nie to mozesz go rozkrecic jak bardzo pragniesz i zobaczyc czy wszystko z selektorem jest dobrze.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Wysłałem tego Aug- na gwarancję i odesłali mi go. Semi teraz działa poprawnie, lecz po jednej strzelance (wystrzelonych 1k kulek), pojawiło mi się coś takiego, że kiedy bateria jest wyjęta nie mogę wcisnąć spustu do końca.Mogę go wcisnąć tylko do połowy, tak jak podczas strzelania na semi. Kiedy bateria jest włożona to wszystko jest OK. Wyjąłem gearbox, aby sprawdzić, czy to nie jakaś drobna usterka, lecz okazało się, że to coś z gearboxem jest nie tak. Przez taki mały otworek w gearboxie dostrzegłem, że kiedy wciskam spust na siłę, taki cypelek zeskakuje z plastikowego elementu który przesuwa sie w poziomie(wiem, że moje nazewnictwo nie jest zbyt fachowe :P , ale po prostu się na tym nie znam). Nie wiem właśnie czy jest to jakiś poważny problem z gearboxem, który może prowadzić do trwałego uszkodzenia. Proszę o radę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie będę zakładać nowego tematu, więc napiszę tutaj.

Mam AUGa około 1,5 miesiąca i zauważyłem że po wystrzeleniu 3tys. kulek, karabin znacznie stracił na mocy i celności :/ Kulka nie lata już na 50 m tylko 30m i każda kulka leci w inną stronę...

Karabin jest w stocku.

Czy jeśli wymienię gumkę i lufe wszystko wróci do normy?

Link to post
Share on other sites

W moim dość szybko poleciała gumka Hop Up. Tzn. popękała. Może była jakaś słaba seria bo inne AUG'i JG które spotykałem nie miały tego problemu. Przez to kulki latały naprawdę powolutku.

W każdym razie gumę wymieniłem na nową Element'a za 16 zeta bodajże i daje rady (prędkość wylotowa wróciła do normy). Problem leży tylko w tym, że standardowa komora ma za mały zakres regulacji wciśnięcia gumy Hop Up (przynajmniej u mnie). Gumki nie dało się wysunąć tak daleko jak to miało miejsce np. w CA. Przez to oczywiście słabo podkręcał kuleczki. Problem rozwiązałem (na razie tylko wstępnie) poprzez podklejenie dźwigienki od wciskania Gumki :D (pomiędzy Gumką a gźwignią) taśmą izolacyjną. Teraz dociska gumkę ładnie i kuleczki lecą naprawde daleeeeeeko.

 

Poza tym, warto wymienić lufę na preckę. Ja miałem akurat Deep Fire pod ręką i z nią karabinek wymiata.

 

Także jeśli chodzi o spadek mocy, sprawdź czy nie masz zrytej gumki. Poza tym zrób teflon fixa.

 

Jeszcze jedna rzecz. Jeśli chcesz sporo zyskać, warto też zmienić Cylinder. Zerowy dużo daje w tej replice.

Edited by mate_ogr
Link to post
Share on other sites

Gumka i lufa poprawią skupienie, może delikatnie zasięg. Ja w swoim augu miałem taką akcję, ze po rozkręceniu gb okazało się, ze dyszę głowicy cylindra blokuje jakiś kawałek badziewnego, ułamanego plastiku. Po wyjęciu tego ustrojstwa zasięg wzrósł nieziemsko ;) W Twoim przypadku to może być coś podobnego, rozkręć gb, wyczyść, przesmaruj, zrób teflonfixa. Ja osobiście doszczelniłem trochę cylinder, ta oryginalna "uszczelka" głowicy cylindra nie jest cudowna, wystarczyło trochę taśmy teflonowej ;) Rozkręć gb i sprawdź, czy to nie to samo co było u mnie ;)

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Pozwolisz, że jednak się nie zgodzę co do perwszego zdania. Co do precki ok. Zasięgu jakoś tam specjalnie nie poprawia. Ale bez (lub z badziewnym) Hop up replika pluje tylko słabiutko. I to jest raczej oczywiste. Tak więc przy zjechanej (pękniętej ;-) ) gumce raczej nie doczekasz się wspaniałego zasięgu

 

Co do reszty oczywiście się zgadzam :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...