Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam serdecznie, ja chciałbym przypomniec o zasadach bezpieczeństwa, w tym przypadku o limicie CQB, poniżej zamieszczę zdjęcie jak wygląda 'oberwanie' kulką z 1,5m z 400fps, wbiła się pod skórę i tak została.

 

Nigdy jeszcze nie miałem tak wielkiego pryszcza... 6mm...;)

 

 

http://img329.imageshack.us/my.php?image=fota141an9.jpg

 

http://img329.imageshack.us/my.php?image=fota142dh5.jpg

 

 

I moja uwaga noście google, bo gdyby to było na gołe oko to już możecie grac pirata w filmie.

 

(Hey yo Mod, mam catalysta włączonego, i tam nie działa "c"... Nie kar"c" mnie za to prosze.;))

Edited by stress
Link to post
Share on other sites

Ciesz się, że broda, a nie ząb ;)

 

Czy to CQB, czy co innego, czy to 400 fps, czy 300 fps, obojętne. ZAWSZE! Powinno się patrzyć do kogo się strzela i jak! Emocje na wodzy i kontrolować ogień. No i najważniejsze, to nie prawdziwa walka, tylko zabawa/trening z KOLEGAMI (i koleżankami :D).

Link to post
Share on other sites

Ko do cholery z niecałych 2m strzela w głowę :strach: Na miłośc boską...

 

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć tylko tyle - to musiało być dużo więcej niż 400fps. Obrywałem z tylu w nieosłonięte ciało z niewielkich odległości i nigdy tak drastycznych efektów nie odczułem :roll:

Link to post
Share on other sites

A może ze strachu by nie zbliżać się do przeciwnika i trafiać go poza zasięgiem stockowych replik, być może w ten sposób uzupełniają braki w wyszkoleniu. Nigdy nie byłem zwolennikiem tuningów mocowych replik ale standardem jest 400-450 fps. Możliwe że za jakiś czas będziemy zmuszeni biegaś w maskach na mordkach.

Edited by MATRON
Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu kolejny raz rozwodzić się nad sensem tuningu "mocowego" replik. Dlaczego?

Po pierwsze w nieodpowiedzialnych rękach nawet mój stockowy ICS ze swoimi 300-330 fpsami może zrobić kuku.

Po drugie skoro chińczycy produkują coraz mocniejsze repliki w stocku to nie ma co się dziwić, że dzieciaki zaczynają od 400-450 fpsów a potem to już tylko moze być "więcej"

 

Z drugiej strony jak ktoś myśli to nie widzę problemu żeby miał replikę i pod 1000 fpsów. Ja na pewno nie zrezygnuję ze swojej snajperki mimo że finalnie będzie miała duuużo powyżej "rozsądnych" granic prędkości wylotowej. Ale na pewno nie będę z tego strzelał do celu odległego o 20-30 metrów. (No chyba że się cel ładnie wypnie tylną częścią ciała ;) )

 

Moc repliki nie ma nic do rzeczy jeżeli nie jest się pewnym ludzi z którymi się bawimy. Oczywiście na dużych imprezach nigdy nie wiemy z kim się bawimy więc ryzyko urazów wzrasta. Ale to z kolei jest kwestia podejmowania jakiegoś ryzyka przez ludzi bawiących się w taki a nie inny sposób. Jak ktoś się obawia to nie jedzie na impreze na 200 i więcej osób. Tyle. Rozsądek ponad wszystkie limity w tym konkretnym przypadku.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Powyższy temat powinien byc potraktowany całkiem poważnie.

Coraz wiecej osób podkręca swoje repliki do 450 i w górę.

Rozumiem, że niektóre rzeczy , sytuacje , lub okoliczności zmuszają nas do Zwiększania liości FPS w replikach. Lecz jak czytam na forum WM , ze jakaś osoba chce podkręcić replike do 680 FPS , to mnie skręca. Najlepsze jest w tym ze 14-16 latki sie bawią replikami po 500 FPS.

 

Oto meritum mojej wypowiedzi

http://img183.imageshack.us/my.php?image=fota142ou7.jpg

 

Ze osoby które posiadają repliki o WYSOKIM FPS , pchają sie do budynków , które kompletnie sie do tego nie nadają , zdjęcie przedstawia kolegę który dostał z odległości 1.5 metra w twarz , z repliki która posiadała 400 FPS. Nie jest to pierwszy przypadek tego typu, że osoby Niekompetentne posiadają repliki o dużej ilości FPS. Większość z nich ma po 15-16 lat , bo dostali na urodziny dobra replike , lecz nie potrafią się z nią obchodzić.

 

Jesto Apel , o rozwage względem Ochorny ludzi którzy jadą na Manerwy postrzelać , dla zabawy, a nie żeby trafic kogoś na siłę , i pokazać jaką sie ma replike.

 

Dziękuje

 

 

 

Wiem o Innym Podobnym temacie , lecz to nie ma nic związanego z nim . !!!

Edited by djbury
Link to post
Share on other sites

Ludzie piszcie po polsku bo nawet tak "poważne" posty straszą i zniechęcają do zapoznania się z ich treścią.

 

A co do samego problemu, nie widzę sensu o tym pisać co jakiś czas, bo i tak nic to nie da. Odkąd istnieje ersoft zdarzają się takie czy inne wypadki i o dziwo często z replik o mocach poniżej 350 fpsów leciały zęby i zostawały dość solidne ślady łącznie z rozcięciami.

Link to post
Share on other sites

A co do samego problemu, nie widzę sensu o tym pisać co jakiś czas, bo i tak nic to nie da. Odkąd istnieje ersoft zdarzają się takie czy inne wypadki i o dziwo często z replik o mocach poniżej 350 fpsów leciały zęby i zostawały dość solidne ślady łącznie z rozcięciami.

 

Temat powraca jak bumerang i kolega Thor ma całkowitą racje.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...