Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Na 99% to jest taka sama ładownica jak na specshopie:

 

Ładownica

 

Mam dwie takie (mocowanie molle) i wchodzą do niej bez problemu dwa magazynki do G36 pod warunkiem, że są spięte razem. Jeśli chcesz w niej trzymać dwa magi niezależnie, to musisz poobcinać łączniki, bo będą haczyć wzajemnie o siebie.

 

Inną alternatywą sprawdzoną przeze mnie jest taka ładownica:

 

Ładownica pojedyncza

 

Bez problemu stosowana do pojedynczych magów bez modyfikacji, tylko mocowanie ma na ALICE, ale to detal, a jest niedroga (7zł za sztukę ja kupowałem jeszcze po 15...). 8)

Link to post
Share on other sites

Na kontrakcie mi nie zależy, zresztą potrzebuję mocowania w systemie molle. Poza tym moje ładownice są w kolorze oliwkowym. No i potrzebowałem czegoś dostępnego "od ręki" czytaj w Polsce. A kiedy prowadziłem poszukiwania nie było nikogo, kto by mi doradził... i tak metodą prób i błędów niestety musiałem coś sobie wynaleźć.

 

Ronin - mógłbyś podać jakieś linki? I wiesz może czy są w ogóle jakieś ładownice, do których można wpakować dwa nie złączone magazynki do G36 i operować nimi bez problemów (haczenie łączników)?

 

Pozdrawiam,

Marek

Link to post
Share on other sites

Natomiast mi zależy na kontrakcie. Myślałem ze w miltec'u znajdę tani odpowiednik kontraktów ale jednak sie myliłem. Pozostaje mi zakupić ładownice kontraktowe co z pewnością na leprze mi wyjdzie, lub nabyć używany Mehler ST który jest alternatywą do oporządzenia BW, w zestawie ma się kamizelkę przeciw odłamkową oraz 3 ładownice podwójne na magi do G36, mimo wszystko w Kosowie lub Afganistanie BW używała tylko trzech magów, według przepisów.

Dziękuję za odpowiedz, chyba można zamknąć temat.

Link to post
Share on other sites

W Mehlerze masz trzy podwójne ładownice - w sumie na 6 magów max, z możliwością kompresji każdej w zakresie 0-2 magazynków ;).

 

Pamiętaj tylko o jednym (i powtarzam to wszystkim) - ta kamizelka to kamizelka zintegrowana (oporządzenie + opancerzenie w jednym) i jest to sprzęt o bardzo wyśrubowanym zastosowaniu. Kamizelka bez wkładów będzie wyglądać dziwnie (miękka...) i nawet mimo ich braku, będzie Ci w niej potwornie gorąco (ta kamizelka jest w całości wykonana z Cordury, więc efekt Souna Solution murowany). Z wkładami w karimaty będzie jeszcze gorzej (po to jest karimata żeby izolować) - szelki będą więc zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem, choć nie tak szpanerskim :D. Kamizelkę polecam jedynie gdy ktoś zamierza mieć w pełni skompletowane szelki w zapasie (wtedy może sobie nosić zamiennie, w zależności od sytuacji).

 

A ładownic podwójnych do noszenia magazynków osobno nie widziałem - zresztą jaki jest sens niespinania ich?

 

Ronin

 

p.s.

 

Moderatora proszę o dołączenie tego wątku do "Wyposażenie żołnierza BW".

Link to post
Share on other sites

A ładownic podwójnych do noszenia magazynków osobno nie widziałem - zresztą jaki jest sens niespinania ich?

 

Przy spiętych magazynkach nie da się złożyć kolby, co czasem komplikuje sytuację.

Edited by mag
Link to post
Share on other sites

@Blas - tak, a ideą spiętych magazynków jest szybkość zmiany, co przy Twojej metodzie wymaga po/podczas zmiany przepięcia drugiego mag'a na drugą stronę... Wybacz, ale żałośnie bez sensu - zwłaszcza, że magazynki okleja się dodatkowo izolką, bo inaczej podczas biegu potrafią się odczepić i zaginąć.

 

@W.Zajcev - czasem jednak się składa - ja mam wersję K i w okopach/budynkach przydaje się złożenie kolby.

Link to post
Share on other sites

No dobra, w realiach AS to bezsensowne. Ale, jak zauważył W.Zajcev normalnie strzela się z rozłożoną kolbą. Składa się ją tylko do transportu. Osobiście nawet w pomieszczeniach nie składam kolby( ba!, mało kiedy łącze magazynki!), więc nie pomyślałem o czymś tak oczywistym, jak inne przyzwyczajenia, innych użytkowników ;). Faktycznie, mój błąd.

Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że jednak nie tylko do transportu się składa kolbę:

 

 

Na amatorów nie wyglądają ;-)

 

Abstrahując jednak całkowicie od realiów i wracając do ASG - osobiście wolałbym używać magazynków nie spinanych - pojawia się tu jednak istotny problem z ich przechowywaniem w ładownicach, bowiem do niczego specjalnie nie pasują. Jeśli ktoś ma jakieś rozwiązanie chętnie podpatrzę 8)

Link to post
Share on other sites

No dobra, w realiach AS to bezsensowne. Ale, jak zauważył W.Zajcev normalnie strzela się z rozłożoną kolbą. Składa się ją tylko do transportu. Osobiście nawet w pomieszczeniach nie składam kolby( ba!, mało kiedy łącze magazynki!), więc nie pomyślałem o czymś tak oczywistym, jak inne przyzwyczajenia, innych użytkowników ;). Faktycznie, mój błąd.

 

Jest to odwieczny problem użytkowników "ostrej" Gietki. Czyli że magazynki są absurdalne. Są zasadniczo dwie szkoły: Jedna upierdziela te grzybki i zatrzaski pilnikami i czym tam może - wtedy mają jakiś sens pojedynczo noszone i za bardzo się nie czepiają (choć nadal pozostaje durna kryza i nie mniej upierdliwa stopka. Druga szkoła - m.in BKA i BOR mówi żeby łączyć i kleić (rozsądną ilością stumilówki) magazynki parami i tak ich używać - jak się nie sklei to one potrafią w trakcie działania się rozłączyć i jest heca.

 

Strzelanie ze złożoną kolbą to w pojeździe przy ogniu osłonowym, albo zupełnie dla picu. Nie sugeruj się tym zbytnio.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...