Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Umocnienia , stanowiska obronne w ASG


Recommended Posts

Ja z Kumplami mamy super teren.

W Lesie, dolina, z 2,3 hektary.

Na górę (można choć jest to trudne) dostać się po usypanym piasku, na jednej ze ścian doliny. Jest ona zalesiona do okoła i w środku. Jest tam pełno płytkich (od 30 do max. 80 cm) dziur, i 2 bunkry. Miejscówka marzenie.

 

 

Jednak do takich bunkrów radzę wgl. nie podchodzić :!: . Ja z kolegą odkryłem (nie chcę nawet myśleć co by było, gdyby ktoś z nas tam wpadł) w jednym z nich (chodzi o bunkry) zasypane gałęziami i liśćmi wejście-pułapkę. Było tam, na oko z 5-7 metrów głębokości, wystające pręty, zniszczone płyty, pełno śmieci. Za jakiś tydzień od tego "znaleziska" odgrodziliśmy je. Taka barykada-płot. Zrobiliśmy stos ze szmat, desek, ciężkich kamieni...

 

Jeśli ktoś znajdzie coś podobnego radzę zrobić coś podobnego. Skuteczne, no i na pewno lepiej zadrapać się o wystającą deskę niż złamać sobie nadgarstki, nogi i inne...Części Ciała. :D

Edited by Angelo
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Ja robię sobie okopy na działce mojego wujka która jest obok mojego domu.Super teren do tego ponieważ jest tam dół 30 na 20m gdzieś ma i zejście do niego jest bezpieczne. są też górki i pełno drzew i chaszczy i linia tak jakby naturalnych okopów .

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

W teorii:

Leśniczy to stróż lasu. Kiedy wykopiesz parę okopów na następny dzień zostaną zburzone. Mozolne próby przekonania go że ASG to tylko zabawa, nie śmiecimy, używamy biodegradowalnych kulek itd. nie przynoszą oczekiwanych skutków.

 

W praktyce:

Leśniczy to też człowiek-na darmową 0,7 nie ma mocnych.

Link to post
Share on other sites

Ja z kolegami mamy mase styropianu i po prostu osTRzymy patyki, wbijamy w ziemie, a między to wkładamy styropian i ściany przebijalne już gotowe. W innych miejscach robimy to samo z patykami, tylko że zamiast styropianu wkładamy jakieś gałęzie i inne RZeczy :wink:

 

[Pisownia!!! Interpunkcja, wielkie litery.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Wczoraj dostałem pismo od burmistrza gminy oraz nadleśnictwa z oficjalną zgodą na wykorzystywanie wyznaczonego terenu w potyczkach ASG.

Zgoda obejmuje tworzenie umocnień w postaci: okopów, worków z piaskiem, bunkrów i podobnych.

 

Zabieramy się za niedługo do pracy. Gdy teren będzie gotowy to zrobię zdjęcia i tu zamieszczę.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Co do okopów... To ja z kolegami preferuję "mocniejsze okopy":

 

1. W ziemi wykopujemy dziurę głęboką na 0.5 metra i o średnicy mniej-więcej czterech metrów

2. W ziemię dookoła dziury wbijamy głęboko mocniejsze paliki, na które następnie nakładamy worki z piaskiem (oczywiście nie robimy tego tak, aby cały ciężar spadł na tą podporę ;) )

3. Z zewnątrz obsypujemy z dołu worki ziemią, tak aby się z nią "zlewały". Wyżej zarzucamy leżące na ziemi gałęzie itp.

4. Jako zadaszenie dajemy płytę z dykty, jako tako opiłowaną na kształt koła i z niewielkim otworem w środku. Na nią też narzucamy leżące na ziemi gałązki, liście itd. Czasami jeszcze wzmacniamy ją dodatkowymi workami z piachem ustawionymi na skraju "zadaszenia".

5. W środku ustawiamy pal który podtrzymuje daszek od dołu i... Gotowe!

 

Tak oto możemy mieć całkiem wytrzymały i jako tako zakamuflowany bunkierek ;)

Link to post
Share on other sites

Witam, ostatnimi czasy dużo się działo i zostałem Strzelcem, może to już było ale na pewno się przyda(wymiary dla przeciętnego polaka):

Okop Polski

Postawa leżąca

 

Długość - ok. 170 cm

Szerokość - ok. 60 cm

Głębokość - ok. 30 cm

Wysokość wału przedniego - 30 cm, otwór strzelecki - 10 cm

Wały boczne (2/3 długości) -ok 30 cm

 

Mój opis: Jest to swojego rodzaju wykop o kształcie prostokąta który ma nas CHRONIĆ a nie ułatwiać przeciwnikowi eliminację nas

 

Postawa Klęcząca

Po wykopaniu okopu do postawy leżącej, pogłębiamy jego przednią część do głębokości ok. 60 cm oraz powiększamy wysokość wału do 60 cm a wał strzelecki do 30 cm

 

Postawa Stojąca

 

Głębokość: ok. 110 cm

Wały: 60 cm strzelecki 40 cm

Regulaminowy czas wykonania: 1 godzina

 

Sposób wykonania: Pogłębiamy przednią część okopu do głębokości w której jesteśmy zakryci dla wroga

 

Te okopy można wzmocnić deskami, płytami i wszystkim innym co znajdziecie pod ręką

Jeśli chcecie mogę opisać też budowę tzw. Okopu Dowodzenia (1 linii) w kształcie litery L

Pod tym adresem możecie pobrać kartę pracy z chomikuj.pl (tylko tam znalazłem dobre rysunki poglądowe)

http://chomikuj.pl/mr.marcin.p/Militaria/KP__POJEDYNCZY_OKOP_STRZ,232250929.DOC

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Idziesz na 1 lub 2 a czasem nawet 3 czyli 1 i 2 jednocześnie...

1 - siku

2 - nazwij to sobie jak chcesz

3 - 1 i 2 jednocześnie.

 

A tak dla ścisłości to ten okop przypomina amerykański "fox hole" jeżeli chodzi o założenia budowy. M.in. w Kompanii Braci można sobie takie zobaczyć oraz wpisując w google "army fox hole".

Link to post
Share on other sites

To nie jest okop...to dziura na jedzenie;p. Pomyślałeś nad maskowaniem,łatwym wejściu i wyjściu?Drabina nie jest dobrym rozwiązaniem.

 

To nie jest okop...to dziura na jedzenie;p. Pomyślałeś nad maskowaniem,łatwym wejściu i wyjściu?Drabina nie jest dobrym rozwiązaniem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

 

nie wiem czemu, ale ten chłopiec w tej dziurze i jego mina sprawiają, że całe mieszkanie zamiast zakuwać na koła sika ze śmiechu już 12 minut...

 

Ja mam szczęście mieszkać w takim miejscu, gdzie co drugi kawałek lasu/polany usrany jest dziurami po zwalonych drzewach, jakimiś półmetrowymi wałami z ziemi itp, więc takie robótki mnie nigdy nie czekały.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja mieszkam na podobnych terenach, okopy, stanowiska obronne, bunkry, posterunki jednym słowem wał pomorski ;). Oczywiście w rozwalonych i generalnie w tragicznym stanie bunkrach nikt nie siedzi, ale za to w okół bunkra (na wzgórzu) są okopy i generalnie jest genialny teren. Czasami jakaś pamiątka się trafi (począwszy od granatów poprzez niewypały, ale z reguły złomiarze już wszystko znaleźli). Żyć nie umierać ;)

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...