Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

TROY CQB A3 Compact King Arms


Recommended Posts

Witam

Przeszukawszy wszystkie możliwe działy nie znalazłem tematu o tej replice: http://asgshop.pl/produkt.php?id=2326 (serii replik) więc pytam:

Czy ktokolwiek ma to cudo, może ktoś widział u kogoś w rękach, może ktoś posiada jakieś szczegółowe informacje, albo chociaż plotki??

 

Z dokładniejszych informacji to interesowała by mnie kompatybilność magazynków, szczególnie z mid-capami MAG'a oraz wytrzymałość bebechów.

 

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na jakiekolwiek informacje

 

Crazy

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mam M4A3 Troy CQB Compact od King Arms, kupione na UNcompany. Mka jest prządznie wykonana, metalowe body, szyna montażowa Troy wszystko ładnie spasowane. Jedynie rozkładana kolba jest ciut luźna. Bolt catch działa, hop-siup metalowy i fajnie się reguluje. Magazynki nie mają luzów, zarówno KA jak i Boys. Do środka jeszcze nie zaglądałem, ani za dużo nie strzelałem, więc na razie ciężko powiedzieć jak się sprawdza w działaniu. Całość wygląda bardzo solidnie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Bardzo dobra replika.

Świetnie spasowana - lepiej niż GP. Żadnych luzów - chociaż wewnątrz body nieco ciasno...

Bolt catch oraz klapka wyrzutowa okna łusek ( po przeładowaniu otwierająca się ) dodają smaczku.

Kolbe ( i może tłumik płomieni... ) lepiej wymienić - psują efekt.

Ja swoją wzmocniłem do 420-430 fpsów - pracuje bardzo płynnie.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Kolbe ( i może tłumik płomieni... ) lepiej wymienić - psują efekt.

O gustach się nie dyskutuje :)

Natomiast za parę dni asgshop powinien mieć M4 CQB BK, niestety narazie tylko tą replike.

Pożyjemy zobaczymy. Zależy mi na tym by nie była zbyt awaryjna.

Pozdro

Link to post
Share on other sites

To nie kwestia gustu - kolba jest tandetna, luźna i z kiepskiego plastiku. Nie ma co się czaić - do wymiany. Tłumik płomieni ujdzie ale ja wymieniam na CA bo właśnie uznałem, że zaniża bdb poziom całej repliki...

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Wystarczy poszukać:

 

A co w niej wzmacniałeś by osiągnąć te fpsy? I sam to robiłeś czy przez któryś z serwisów?

 

np:

http://asgshop.pl/produkt.php?id=2341

lub http://asgshop.pl/produkt.php?id=2342

Jak potrafisz rozłożyć i złożyć Gb, to pomoc serwisantów nie jest już Ci potrzebna.

 

Wiecie może, jaką wewnętrzną średnicę ma lufa? Opłaca się wymienić na preckę 6,04?

 

Wymiar wewnętrzny lufy: 6.06mm

...czy sie opłaca? Zapewne nie tak jak wymiana z lufy 6.12 .

Edited by mysiorov
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Witam

Może się komuś przyda, co prawda posiadam TROY CQB SPC A4 ale myślę, że nie warto zakładać kolejnego tematu.

Obok stockowego Hi-capa, używałem również paru innych magazynków, i tak:

- Hi-cap JG metalowy, podaje kulki, w gnieździe się "letko telepie",

- Hi-cap PJ metalowy, podaje kulki, patrz wyżej,

- Mid-cap CA plastik, podaje kulki, siedzi bardzo ładnie,

- Mid-cap G&P metal, wogóle nie łapie zaczep, wypada z gniazda.

 

"Letkie telepanie" zlikwidowałem oczywiście taśmą.

Pozdrawiam

 

Ps. Czy u Was też śrubki są wykonane z jakiejś "plasteliny"? W moim przypadku bardzo łatwo zrobić imbusem ładny okragły otworek.

Link to post
Share on other sites

Witam

Mniej więcej 2 tygodnie temu stałem się jak do tej pory szczęśliwym posiadaczem repliki m4 cqb casv ze stajni King Arms (wiem że to nie do końca ta sam replika, ale różnica to tylko inny front set, a cała reszta, chyba, jest identyko z TROY'em). W związku z tym że nikt nie kwapi się do napisania czegoś w tym temacie to ja się zmobilizowałem. Zaznaczam że replikę zakupiłem na www.wgcshop.com

 

Pudełko

Wizualnie jak dla mnie wystarczające. Na zewnątrz DUŻE czarno-czerwono-białe logo King Arms i utrzymane w podobnej kolorystyce tło. We wnętrzu czarny, przyjemny dla oka styropian, samo pudło dostałem dedykowane do wersji m4 casv z lufą 363mm, wiec mój "cekub" miał sporo miejsca. Karabin jak i pozostałe akcesoria siedziały dość ciasno w wyciętych pod rozmiar otworach. Oprócz karabinu i rączki pudło zawierało "wycior" oraz instrukcję do jakiejś innej repliki :)

 

Karabin

Wizualnie - arcydzieło, przewyższające, moim zdaniem, o głowę CA i G&P, nie wspominając o chińczykach. Nie zauważyłem żadnych braków czy niedociągnięć. Korpus w kolorze czarnym z laserowo naniesionym białym logiem VLTOR, indywidualnym numerem seryjnym (516) i innymi mało mnie interesującymi napisami. Body wedle informacji na pudełku, zrobione z aluminium, niestety tylko pomalowane na czarno. Farba przy uderzeniach łatwo odchodzi, na dodatek w większych niż potrzeba płatach :/ . Selektor ognia chodzi łatwo, można zaryzykować stwierdzenie że za łatwo, z jednej strony nie rysuje body, z drugiej wydaje mi się że może odpaść, ale to pewnie tylko moje omamy:) W oczy rzucają się też imitacje pinów spustowych. Składana kolba przyjemnie wygląda, ale jest niestety odrobinę za luźna i "klekocze" się na metalowej prowadnicy. Jest też wykonana ze średniej jakości kompozytu. W moim przypadku od razu zmieniłem na kolbę SF z CA, głównie ze względu na to iż pomieści taką baterię jaką chcę. W przypadku stockowej mieści się tylko specjalna 9,6V 1400 mAh NiMH z Intellecta

Szyny montażowe wykonane z bardzo dużą dokładnością. Wszelkie spawy i odlewy wypolerowane z zaskakująco dużą precyzją.

W raz z moim CASV'ie dostałem też rączkę taktyczną na szynę 22mm. Wykonana jest ona dokładnie, profilowanie pasuje do mojej dłoni dość dobrze, natomiast sama rączka wyposażona jest w dziwny i moim zdaniem nie sprawdzający sie system montażu na szynę. Polega to na odciągnięciu 4 wbijających się w palce bolców i wsunięcie rączki na szynę. Pomimo siły jaką należy włożyć w montaż, rączka nie trzyma się stabilnie, hieboczę się na boki, na szczęście w stopni możliwym do przyjecia. Moim zdaniem dużo lepiej spisuje się system montażu w rączkach made by CA

Ostatnim wizualnym aspektem repliki, który chciałem opisać jest tłumik płomienia, który wielu osobom kojarzy się z latarką. Od razu zaznaczam: TO NIE JEST LATARKA, ale przy odrobinie myśli technicznej i talentu plastycznego mógłby sie nią stać :). Zadaniem ów tłumika jest nagłaśnianie odgłosu wystrzału. Niby to to działa, ale nie na tyle by zrekompensować mi swój tragiczny wygląd - od razu zmieniłem na standardowy, 5-cio szczelinowy tłumik do m4.

 

Technicznie - pierwsze co rzuciło mi sie w oczy (i palce) to super miękkie, zarąbiście elastyczne kable silikonowe - jak dla mnie bomba. W sumie poza tym zbyt wiele powiedzieć nie jestem w stanie. Jeśli chodzi o lufę to zdecydowanie nie jest precka, a co najwyżej pół precka w stylu CA. Komora HU to zachwalana ( i słusznie) komora KING ARMS, uszczelniona nawet tak gdzie jest to zbędne. Od razu zerwała mi się gumeczka na tej krótkiej szyjce wchodzącej do magazynka. Wyjątkowo sympatycznym bajerem technicznym jest działający bolt catch. Po odciągnięciu rączki przeładowania, otwiera się klapa wyrzutnika łusek metalowa blaszka odsłania komorę i zębatki do regulacji HU, po naciśnięciu bolt catch'a blaszka zatrzaskuje się ukrywając komorę, definitywnie +5 do lansu :) Na razie to tyle, napiszę więcej gdy ją otworzę.

 

Osiągi

Strzelam na baterii 9,6 2400 mAh RC Sanyo. Szybkostrzelność astronomiczna, reakcja na naciśnięcie spustu błyskawiczna, prawie nie da się "wyłowić" odgłosu naciągania tłoka.

Zasięg na stocku i kulkach 0,23 Xtreme wynosi na oko o 5-8 metrów więcej niż stockowe M15A2 CA na tych samych kulkach, czyli pewnie z 50 parę metrów. Jednak jak powszechnie wiadomo na oko to chłop w szpitalu umarł wiec jak pomierzę dokładnie to dopiszę.

HU podkręca b. dobrze, nie ma się do czego przyczepić, ewidentnie komora KA jest przedmiotem wartym zakupu.

 

Na chwilę obecną to tyle, mam nadzieję że zaspokoiłem ciekawość co niektórych. Zdjęć nie jestem w stanie wrzucić gdyż moje łącze internetowe na to nie pozwala:(

 

Pozdrawiam

 

Crazy

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...