Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH]wybor lunety


Recommended Posts

nigdy tego nie robilem ale wydaje mi sie ze wystarczy odpowiednie wyczucie (wiadome ze w ktoryms momencie imadlo zrobi z naszego guna miazge) no i jakies zabezpieczenie w postaci szmatki czy innego materialu aby nie porysowac body

 

imadlo to chyba najlepsze urzadzenie do ustabilizowania broni a co za tym idzie wyregulowania celownikow

 

a poza tym obserwuje ze rodzi sie tu coraz wiecej "ekspertow" ktorzy pomysly innych krytukuja i to nie jest dobre

 

dlaczego nie mozna tego zrobic w formie

uwazam ze lepiej gdybys zrobil tak

albo

z mojego doswiadczenia wynika

albo

wydaje mi sie ze

albo

sbrobuj to zrobic tak

 

a nie od razu

ale Ty jestes debil

albo

twoje pomysly sa idiotyczne

albo

wiekszej bzdury w zyciu nie czytalem

 

przeciez sa tu wyksztalceni i inteligentni ludzie i nie zachowujmy sie jakbysmy byli granatem oderwani od lopat

 

mozecie sie na mnie obrazic ale bede z tym walczyl z determinacja bo wynikaja z tego potem niepotrzebne konflikty a grupie nigdy takie cos nie wychodzi na dobre

 

dlatego bardzo prosze, nie blagam!!! zebysmy takie zachownia dla dobra nas wszystkich ograniczyli choc wiem ze jest to trudne

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Szanowny Zahn

 

- wiadomośc tą przekazał Wit na chacie.

- NIGDY ale to PRZENIGDY nie słyszałem aby jakiś profesjonalista montował guna w imadle - a tym bardziej Wojskowi. ( Proponuje udać sie do najbliższego rusznikarza i spytać o jego opinie ).Pragne również dodać, że nie wątpie w wiedzie i kwalifikacje Twego Taty.

 

 

Szanowny Zapytajniku

 

- powodzenia

 

Sanowni Maniacy

 

Chcą zakończyć tą bezsensowną ( jak i wiele innych ) dyskusje. Proponuje aby Każdy i tak zrobił wedłóg Własnego uznania Ja chciałm tylko uprzedzić o ewentualnych skutkach.

 

Pozdrawiam

 

Johan_JK

Link to post
Share on other sites

Drogi Johan'ie_JK

 

Chyba następuje jakieś przekłamanie. Wit'a znam dość blisko, powiedziałbym nawet, najbliżej jak można, ale nie pamietam, by jakaś z jego replik uległa uszkodzeniu, gdy używał w celu regulacji celowników, bądź tez testów, imadła dla unieruchomienia broni. Jest prawdopodobne, że była jakaś rozmowa, ale na pewno dotyczyła innych okoliczności wykorzystania imadła. W każdym razie, jak sądzę, jest/był on zbyt poważnym maniakiem, by z jednej strony powoływać się na testy strzeleckie z wykorzystaniem imadła, a z drugiej opowiadał o uszkodzeniach w trakcie ich wykonywania.

 

Z tego co wiem, uzkodzone lub niezłożone repliki Wit'a to:

 

1. M16 VN podczas rozkładania (bez użycia imadła).

2. PSG 1 - brak umiejętności zamontowania upgrad'u (bez użycia imadła).

3. Jakieś tam pistolety..przyczyny różne. Żaden przypadek związany z imadłem...

 

Pozdrawiam...

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Szanowny Shannon'ie

 

Pamiętam tę rozmowę dosyć dobrze miała ona miejsce w okolicach 09/10-2003 Niestety nie mam dowodów w postaci archiwum :) - bardzo nad tym ubolewam - nie pisałbym czegoś czego nie jestem pewien.

 

Pozdrawiam

 

Johan_JK

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

tak żeby jeszcze dołożyć, strzelałem dużo z broni bojowej i sportowej - regulacja przyrządów celowniczych zależy przede wszystkim od sposobu strzelania (trzymania broni, uchwytu, pozycji strzeleckiej) - dlatego zawodnik na stanowisku nie odkłada broni dopóki nie odda całej serii strzałów, broń niestety zmienia punkt trafienia pocisku zależnie od tego, jakie ruchy wykonuje osoba strzelająca w czasie oddawania strzału a nawet jak się ułożą palce na chwycie broni, w treningu strzeleckim nacisk kładzie się na powtarzalność. Za każdym razem trzeba strzelać identycznie ( oddech, ściągnięcie języka spustowego...) i do tego ustawia się przyrządy celownicze ( np. lunetę) IMADŁO JEST DO DUPY, choć znajdują się one w rusznikarniach i sekcjach strzeleckich i używa się ich do przestrzeliwania broni, ALE NIGDY DO USTAWIANIA PRZYŻĄDÓW CELOWNICZYCH - mechanika strzału jest inna i wymaga elastyczności

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

a ja mam gupie pytanie: poniewaz wyrzucilem przypadkowo instrukcje od mojego 3x7-20 tasco, a dopiero co kupilem nie popatrzylem jakie ma ta luneta przesuniecie na jednym kliknieciu.

 

jak ktos ma ta lunete to prosze o odpowiedz

 

z gory dzieki

Link to post
Share on other sites

ja nic takiego nie mam niestety ale na stronie tasco.com sa dane mojej lunetki i czy to jest to?

MAGNIFICATION: 3-7x

FIELD-OF-VIEW: 24' - 11' @ 100 yards

EXIT PUPIL: 6.7mm @ 3x / 2.9mm @ 7x

LENS COATING: Magenta multi-layered

FOCUS TYPE: Eyebell

PARALLAX SETTING: 50 yards OBJECTIVE LENS DIAMETER: 20mm

EYE RELIEF: 2.5"

RETICLE TYPE: 30/30 TV

WINDAGE/ELEVATION: .25" @ 100 yards

TUBE DIA: 3/4"

WEIGHT: 5.7 oz.

LENGTH: 11.5"

FINISH: Black Gloss

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Tak sobie czytam ten topic... zerowanie broni, która ma choćby minimalny odrzut, w imadle, to niestety jeden z najgorszych sposobów. Najlepiej zerować z pozycji, z jakiej się zazwyczaj strzela. Albo z worka z piaskiem, plecaka itp. miękkiej podpory... to akurat wiem :)

Link to post
Share on other sites

Dobrze mówisz. Jak ja zakładam lunetę do swojego karabinka, to najpierw ustalam ja w czymś (niekoniecznie w imadle) i wycelowuję tak, aby środek krzyza lunetki znajdował się w środku tarczy. Potem oddaję jeden strzał, zaznaczam punkt trafienia czarnym markerem, wracam do broni i ustawiam lunetkę tak aby celowała dokładnie w ten punkt. To jest wstępna regulacja. Potem biorę karabinek do ręki i celując i oddając kolejne strzały, dokonuję ostatecznych regulacji. Z tym, ze mój karabinek to m16A2 TM i niestety występuje w nim problem chwiejnej lufy, co dość znacząco wpływa na celność. Tak więc na razie ta lunetka wcale nie celuje tak idealnie, ale po nabyciu lufy precyzyjnej zamierzam przy okazji tak ja ustalić aby przestała sie wkońcu chwiać. Nawet mam już na to pomysł. Jak skończe ze wszystkim, to napewno zamieszczę wdziale "TECHNICZNE" odpowiednie instrukcje.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zależnie od możliwości. Najczęściej jest to regulacja (wstępna) na odległości około 10m bo więcej miejsca nie mam w domu. Jednak przed strzelanką robię jeszcze korektę w terenie (na odległość około 30m). Należy oczywiście dodać, ze pierwszysm krokiem jest dokładne wyregulowanie HU. Z tym, że u mnie regulacja jest uszkodzona i się rozregulowuje już po kilku strzałach (drgania). Po wymianie uszkodzonych elementów napewno bedzie wsio OK.

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dzieki chłopaki za krótki poradnik, bo wlasnie kupuje sobie xma z luneta i trzeba bedzie ustawic go pod siebie

 

pozdrawiam

Buli

 

p.s

A co do imadła jestem przeciwny, ale popytam jeszcze ludzi w strzelectwie jak oni dokladnie zeruja bron i lunete :wink:

Link to post
Share on other sites

Zgodze sie z GuNNerem , wydaje mi sie ze nie jest to az tak trudne i wymagajacej tak niesamowitej precyzji , zeby uzywac imadel i Bog wie czego jeszcze. Pozatym "snajper" wydaje mi sie powinien potrafic celowac i strzelac troszke ponad przecietnie ,wiec analogicznie nie powinien miec problemow ze stabilnym strzelaniem. Przeciez nie chodzi o to ,zeby dobrze z imadla strzelalo , tylko z reki (rak) .

Link to post
Share on other sites

Gunner, niewiele uprościłeś swoją wypowiedzią, ale chyba poprostu źle zinterpretowałeś mój tekst :) Imadła używam tylko i wyłącznie do wstępnej regulacji, po to aby kulka trafiał mniej więcej w tarczę. Równie dobrze mógłbym położyć karabinek na czymkolwiek innym. Chodzi mi tu o to, aby móc podejść do tarczy bez konieczności odkładania karabinka "na bok". Taki sposób jest dla mnie poprostu wygodniejszy i o wiele szybszy. Dokładniejszej regulacji dokonuję zawsze z ręki, lub ewentualnie z jakąś podpórką.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...