Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odkręcająca się głowica tłoka.


Recommended Posts

Witam!

Na ostatniej strzelance AK odmówił mi posługi, po tym jak głowica tłoka odkręciła mi się od tłoka. Przykręciłem ją z powrotem, ale chciałbym tego uniknąć w przyszłości. Wystrzeliłem na tym zestawie może 500 kulek. Co zrobić by ten incydent się nie powtarzał?

 

Łożyskowana głowica JBU

LINK

Tłok wzmocniony MadBull

LINK

 

AK to chinol od JG. Ma jeszcze wymienioną dyszę na uszczelnioną CA, łożyskowaną metalową prowadnicę JBU, sprężynę M100 MadBull, stalowe łożyska ślizgowe G&P i metalową głowicę cylindra JBU.

 

Będę wdzięczny za rady. Bo miał to być Fine Tuning, a padło szybciej niż na fabrycznych bebechach.

Pozdrawiam

Edited by Mamut
Link to post
Share on other sites

Myślałem o tym, ale trzeba pamiętać, że tam są chyba największe drgania w całym gearboxie i lakier mógłby się pokruszyć. Nie wiem jak się ma sprawa z preparatem do śrub. Ale wątpię, czy inni uzytkownicy podobnych głowic stosują takie patenty. Może to jest źle pomyślane z technicznego punktu widzenia?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, ja stosowałem/miałem fabrycznie w replikach swoich i kolegów:

stockową głowicę CA

stockowa głowice G&P

głowicę alumiową łożyskowaną Systemy

głowicę alumiową łożyskowaną ACTION

głowicę poliwęglanową łożyskowaną Guardera

głowicę poliwęglanową łożyskowaną Element

 

Na żadnej preparatów nie stosowałem, po prostu mocno dokręcałem śrubą i się trzymało. Jedynie stockowa głowica CA włożona do mojego ICSa poluzowała się po kilku tys. strzałów - śrubka mocująca była badziewna i zerwał się jej gwint. Rozwaliło mi to niestety tłok :/ Ale poza tym brak problemów, nigdy nie stosowałem locktitów itp. Ale sądzę, że locktite zniesie drgania :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...