Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Fritz z ABSu vs. Fritz oryginał


Recommended Posts

Siemano :P

Mam pytanko następującej treści: Który hełm lepiej kupić Fritza z ABSu czy oryginał z kwelaru (na allegro). Chodzi mi tutaj o ich wygląd (w ręku i na głowie) jaka jest ich waga , ktory najlepiej sie prezentuje z bollami pod owy hełm.Ten z ABSu jest tańszy o te dobre 50-100zl od oryginał ale to przecież kopia a oryginal , jak oryginał :)

Wiec który lepiej kupić :?: :twisted:

Link to post
Share on other sites

hmm, oryginal jednak troszke wazy wiec moze cie zaczac szyja bolec jak go bedziesz nosil, a kopia rozni sie tylko tym ze nie jest z kevlaru a z abs'u, jak zalozysz na niego pokrowiec to bedzie wygladal zupelnie jak prawdziwy kevlarowy z pokrowcem, ksztaltem i rozmiarem sie nei roznia, tak wiec jesli zalezy ci na orginale i masz kase to kup orginal, jesli ci to obojetne to kup ten z abs'u

Link to post
Share on other sites

hmm, sprostowanie, skorupa ma tak isam ksztalt, co innego jesli chodzi o srodek, a jemu przeciez chodzilo o to czy wyglad zewnetrzny sie rozni :P no chyba nikt nie bedzie do niego podbiegal i patrzyl czy zapiecie i wszystko w srodku jest takie jak w orginale :P hyh ;P my mistake

Link to post
Share on other sites

u nas w ekipie są oba. Abs'owy jest spoko[na tyle spoko ze wlasnie do mnie jedna sztuka leci] - z tym ze ma w srodku gąbke no i jest z plastiku :P. Wazy malutko, ale wyglada ładnie i łba sobie w budynku nie rozwalisz. Natomiast prawdziwek wazy swoje. Pytanie jest proste -po co ci ten helm? -jeśli odwzorowujesz/rekonstrujesz to jest jasne ze kevlar natomiast jesli tylko do asg to polecam abs -przynajmniej szyja nie odpada po strzelaniu. Ale zatanów sie dobrze bo za dwa czy trzy lata nawet nie bedziesz pamietal ile placiles natomiast sprzet nadal bedzie ci sluzyl wiec nie sugeruj sie cena tylko tym po co ci to. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Można jeszcze inaczej, na allegro koleś ma skorupy wykonane z maty szklanej i żywicy, sa dokładne. Inny sprzedaje polskie bańki stalowe, a jescze inny pokrowce w polskie kamo, do kupy - jakieś 75 zł. efekt rewelka, tylko ten pasek szpeci, za to są lekkie i wygląd mają jak kevlar . trochę zdolności manualnych i dremelek, polecam

Link to post
Share on other sites
Zdolnosci manualnych to ja nie mam :lol: , więc odpada. A co do materiału zjakiego są zrobione te skorupki naallegro po 35zl to moge sam zrobic sobie takich multum , a zrobione są one z laminatu.

 

trzeba by jeszcze mieć kopyto, a to oznacza konieczność posiadania, choćby jednego fritza, czyli nie trzeba by już nic robić, no nie ...

Link to post
Share on other sites

no wiec ja jestem szczesliwym posiadaczem absowego fritza i jest to cos rewelacyjnego :) Zmyla ludzi na tyle ze sie pytają czy to prawdziwy :) az sam sie zdziwilem :P Wazy niewiele i jest bardzo ladny :) Wczesniej nosilem proteca lecz oczywiscie nie orginalnego :) Z przesiadki jestem BARDZO zadowolony :) Bolle dobrze pod niego pasują, ja mam akurat x800 i one to pasuja najgorzej ale i tak znakomicie to wyglada (swat *-*). Nie wiem jak to jest z pokrowcem, czy na niego pasuje czy nie ale jezeli tak to bardzo chetnie bym gdzies taki nabył (ma ktos na sprzedaz?) :)

Link to post
Share on other sites
no wiec ja jestem szczesliwym posiadaczem absowego fritza i jest to cos rewelacyjnego :) Zmyla ludzi na tyle ze sie pytają czy to prawdziwy :) az sam sie zdziwilem :P Wazy niewiele i jest bardzo ladny :) Wczesniej nosilem proteca lecz oczywiscie nie orginalnego :) Z przesiadki jestem BARDZO zadowolony :) Bolle dobrze pod niego pasują, ja mam akurat x800 i one to pasuja najgorzej ale i tak znakomicie to wyglada (swat *-*). Nie wiem jak to jest z pokrowcem, czy na niego pasuje czy nie ale jezeli tak to bardzo chetnie bym gdzies taki nabył (ma ktos na sprzedaz?) :)

 

ALLEGRO

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja bym polecal oryginalnego fritza, i prosil bym osoby takie jak Pan Minimal, zeby nie zabieraly glosu jak nie widzialy, co do ABSowego toto bardziej wyglada jak zabawka dla dzieci na rowerek (nie ksztalt, tylko to dziwaczne zapiecie) to jest moje zdanie, i mowie to ja jako szczesliwy (no chyba :-P) posiadacz kevlarowego Fritz'a. Co do wagi, to kazdy znosi inaczej ciezar na glowie... dla jednych fritz jest ciezki dla innych wsam raz pozwala wczuc sie w klimat.. ;) faktem jest ze po calodniowych manewrach przyjemnie jest wreszcie zdjac helm i odpoczac ;)

Link to post
Share on other sites

moje 5 groszy...

"fritz" sprzedawany na military oraz na allegro pod nazwa "NATO PASGT Defiladowy" czy cos takiego to w skrocie szmelc :) gladki jak psie narządy, wypełniony gąbka ( kolnierz zakrywa uszy, wiec czlowiek traci sluch)

 

mam fritz z ABS robiony przez firme JUST.( sprzedawany byl w PL za 250 PL ) i rozni sie wszystkim:

 

1. wyglad - ma w 99% podobny do oryginalu ( porowatosc i sruby ) masa 350 - 450g

2. wnetrze - jak oryginal - potnik wymieniony byl na oryginalny - bez problemow mocowanie

3. tasma pod brode jest wymieniona - jest sprowadzana z USA bo zachcialo mi sie czarna a nie zielona - bez problemow mocowanie

4. uzywam oryginalnego francuskiego pogrowca na helm oraz takich samych amerykanskich - nigdy nie mialem problemow z zaczepami

5. NIE boli KARK, NIE boli SZYJA, NIE rypie w baniak masa - do ASG idealny.sprawdzony w sesjach po kilka godzin.

 

calosc bez pokrowca sie prezentuje nastepujaco:

pasgt.jpg

z francuskim pokrowcem:

xx2.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam

 

Jak ktoś nie ma kasy na oryginalnego fritz'a to co ? Myslę nad kupnem tej skorupki z Allegro i wstawieniem środka z polskiego hłmu który mozna mieć za 10 zł. Do tego pokrowiec za 20 zł (też allegro) i gra. A co do zapięcia (żeby chociaż to dobrze wygladało), to napewno jest do zdobycia (tak mi sie wydaje). Chyba nikt nie będzie podbiegał i pytał czy to oryginał. Czyli praktyczność ponad klimat. A i zaoszczędzić można...

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Jeszcze jedno pytanie. Czy pokrowiec od polskiego hełmu będzie pasował na fritz'a ? Mam mundur polski wz '93 więc woodland z oryginalnego fritz'a chyba nie bardzo by przypasował klorystycznie...

 

I jeszcze jedno pytanie: Czy dużo maniaków używa kapeluszy zamiast hełmów (mówię tu o nakryciu głowy, a nie w celach ochronnych) ? Bo na allegro jest tego mnóstwo i cena w porównaniu nawet do fritz'a z ABS jest baaardzo konkurencyjna.

Link to post
Share on other sites
Czy dużo maniaków używa kapeluszy zamiast hełmów (mówię tu o nakryciu głowy, a nie w celach ochronnych) ? Bo na allegro jest tego mnóstwo i cena w porównaniu nawet do fritz'a z ABS jest baaardzo konkurencyjna.

w lecie sporo... sa wygodne, przewiewne i daja cien

 

hmmm ale mam takie podchwytlie pytanko... chcesz kupic i nosic cos co Ci sie podoba i pasuje do Twojego munduru czy cos co maja "wszyscy"?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Do Styp- ja na twoim miejscu wybrał bym orginał szczególnie jeśli zależy ci na odwzorowywaniu jakiejś jednostki a poza tym jest trwalszy i z pewnością będzie ci dłużej służył i satysfakcja ,że ma się ten kawał żelastwa na głowie :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...