Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

cofające sie zębatki


Recommended Posts

Mam taki problem po strzale seria słychac odgłos dziwny odgłos jakby zębatki sie cofały. Nie wiem co może byc tego przyczyną. Rozkładałem gearbox to małe metalowe gówienko( nie wiem jak to sie nazywa) które teoretycznie powinno zatrzymac zębatki jest całe, zębatki tez ok... a jednak po złożeniu problem występuje nadal. Przy strzale na semi tego problemu nie ma ale za to wylatują mi z lufy po 2 kulki :lol:

 

P.s. Użyłem opcji szukaj i niczego nie znalazłem i w przeciwieństwie do niektórych mam inne zajęcia niż siedzenie cały dzień na forum i czytanie wszystkich postów o podobnej tematyce. :wink:

Link to post
Share on other sites

To gówienko to antireversal/zapadka przeciwpowrotna. Kiedyś miałem taki problem przy eksperymentalnym użyciu zębatek Elementa. Problem pojawił się po kilku tyz. strzałów. Potem zmieniłem z powrotem zebatki na UTU Hirricane (które przemieliły już ze 20-30tys kulek) i problem zniknął. Wprawdzie zębatki Element wyglądały jak nowe, jednak - tylko tak wyglądały. Róznica może być niezauważalna gołym okiem, a jednak dla mechanizmu jest znacząca :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zauważyłem że niektóre zębatki (te które mają styczność z silnikiem i anti reversalem) mają 2 wcięcia przeciw powrotne a niektóre 4.

 

Pewien jesteś że anti reversal jest prawidłowo zamocowany i sprężynka dociska go do zębatki? Sprawdź to śrubokrętem bez silnika i sprężyny. Zębatki nie mają prawa się cofać.

Link to post
Share on other sites
Zauważyłem że niektóre zębatki (te które mają styczność z silnikiem i anti reversalem) mają 2 wcięcia przeciw powrotne a niektóre 4.

 

Są też z 8 zapadkami.

Tak jak pisali już poprzednicy to musi być wina antireversala, innej opcji nie ma.

Edited by ATISHOO
Link to post
Share on other sites

Są 2 opcje:

- źle wsadzony antireversal ( miałem ten problem kilkakrotnie u siebie, zobacz czy przypadkiem ta dziura w której on siedzi nie uszkodziła się bo u mnie antireversal trzymało półkole a nie koło.

- bateria nie da rady naciągnąć sprężyny

Link to post
Share on other sites

moja ma 5 tych zapadek niby nic sie z zębatką nie stało. Kiedy obracam je śrubokrętam to normalnie sie blokują a kiedy strzelam nie. Miałem okazje i sprawdziłem na zębatce kumpla na niej wszystko chodzi dobrze... więc musze chyba tą moją wywalic w kosmos i wstawic nową

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Wymontuj i sprawdz.

Sprężynka antirevelsala mogła się już wyrobić i nie stawia już oporu na zębatce, wymień ją jak możesz lub nieco odegnij by miała nieco więcej sztywności. Poskładaj wszystko do "kupy" jak się należy, sprawdz też podkładkowanie zębatki i łożysko.

Link to post
Share on other sites

A może w twoim GB jest to ciaśniej, przenosisz wszystko do jego GB razem z podkładkami, tak aby tylko szkielet się nie zgadzał?

No i jak się da to kilka razy "nakręć" (okręć wokół osi działania) sprężynkę antyrewersu, może po prostu "wymiękła" czy coś.

 

A ten "ząb" nie jest za krótki? Może tak normalnie tego nie widać, ale pod siłami sprężyny zębatka daje radę się "przecisnąć" wstecz?

Edited by LHOswald
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Co do braku antireversala to nie jest wskazane... miałem problemy z psg i mocnym tuningiem właśnie z powodu cofania się zębatek. Fakt zębatki były stalowe i dosyć dużej wagi... ale potrafiły wyrwać tył aluminiowego tłoka przy którymś cofnięciu się i uderzeniu (tam gdzie jest największy ząb).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...