Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pokaż swój sprzęt


Recommended Posts

  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Witam!

 

Mam pytanie do Was wszystkich.

Czy prezentując tu swoje zdjęcia oczekujecie pochwał sprzętu, uznania zasług fotografa, czy krytyki i wskazania błędów w rekonstrukcji?

Wolicie usłyszeć jak ładni jesteście, czy nad czym powinniście popracować?

 

Pytam, bo miałem ochotę pokomentować niektóre ostatnio wklejone galerie, ale się ugryzłem w język. Nie chcę nikogo obrażać, nie jestem również żadnym autorytetem rekonstrukcji. Przysiedziałem ostatnio jednak trochę w tym temacie i jestem z kolegami w trakcie tworzenia grupy rekonstrukcyjnej. Osobiście wklejając tu swoje fotki liczył będę na konstruktywną krytykę, aby była ona jak najbardziej wierna oryginałowi.

Jakie jest wasze zdanie?

Link to post
Share on other sites

Ja jestem za konstruktywną krytyką (czego brakuje, co trzeba poprawić aby dojść do ideału) przy czym obawiam się, że ludzie którzy nie będą trzymali idealnego poziomu (głownie G36 w odpowiednich konfiguracjach bo to chyba zrobić najtrudniej) nie będą wrzucali w ogóle zdjęć.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Wróćmy troszkę wstecz danyboy kiedyś upominałeś mnie na temat pasa i gogli nie kontraktowych przyjąłem to z uśmiechem i poprawiłem błędy ja na takiej zasadzie to odbieram.Wszyscy do czegoś dążymy ,nie którzy z nas zaczęli od nie dawna zabawę w Stylizację/Rekonstrukcje i chętnie wysłucham krytyki każdego nawet jeśli będzie ona najbardziej surowa choć nie przewiduje takich sytuacja ponieważ uważam,że jesteśmy dorosłymi ludzmi i nikt na przykład nie wstawi sobie zdjęcia z patternem 8)

 

 

Byliśmy z chłopakami na otwarciu muzeum i nakręcono nas troszkę,masa błędów w wyposażeniu ale jechaliśmy jako Grupa Airsoftowa, sympatycy Bundeswehry ;)

 

http://tvproart.pl/tvonline/obejrzyj/722/A...klub_Ostrowski/

 

Na pierwszy rzut oka nakręcona emka kumpla który położył ją na worku bo dzieciaki z niej strzelały do worków,nie wspominając o goglach itp szczegółach .... Fidell'owi się ręce do tego trzęsły z nerwów i nie umiał mi papierosa odpalić :(

 

 

Wawix

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

Po co ta cała dyskusja :wink: Każdy z nas ma wg mnie prawo i wręcz obowiązek konstruktywnej krytyki, wymiany zdań i doświadczeń. Tylko wspólnie możemy dojść do pewnego ideału rekonstrukcyjnego, podstawą tego jest wymiana informacji ;-)

Link to post
Share on other sites

Oki :) porozmawiajmy więc o ostatniej serii zdjęć, wklejonej przez Ramola :)

 

Pare zdjęć z dnia dzisiejszego:

 

http://img106.imageshack.us/gal.php?g=dsc92491.jpg

 

Pozdrawiam

 

Wiele szczegółów 'załatwionych' prawidłowo. Reko naprawdę profesjonalne :) Mundury, buty, rękawiczki, karabiny, oporządzenie. Wszystko jak być powinno i zdaję sobie sprawę, że o części poruszonych poniżej uwag doskonale wiecie, mimo wszystko wymienię je. I tak:

1. Na stojaku G36C, jedna G36 ma krótszą i lufę i kolbę - wszystkie jednakowe, albo zdjęcie nie do rekonstrukcji :)

2. Jako jedna jednostka nie powinno być na jednej Giecie eotecha, poza tym nie wiem, czy jednak HKV nie powinien być obowiązkowy na wszystkich;

3. Wydaje mi się, że nie powinno być kolimatora na G36 na fotce "z roku 1999 - Kocioł Bałkański", zamiast tego raczej na pewno HKV;

4. Osobiście nie widziałem za dużo fotek piechoty z goglami, a już na pewno z akcji w lesie, oraz ta sama uwaga co wcześniej - albo cały oddział, albo nikt;

5. Rękawiczki nomexowe (1) czy skórzane (3)? Swoją drogą jakie macie daty na tych rękawiczkach nomexowych? U nas najwcześniejsze to sierpień 2005.

6. Maski p-gaz - albo wszyscy albo nikt :)

 

Ktoś inny jakieś uwagi?

 

Póki co Ramol jesteście dla mnie wzorem rekonstrukcji :)

 

Jeśli się w powyższych punktach mylę to bardzo proszę o wyjaśnienie.

Link to post
Share on other sites

1. Na stojaku stoi g36c poniewaznie zostało jeszcze wymienione przez członka druzyny.

2.Kolega do którego należy ta gieta nie należy do drużyny -jest u nas gościnnie wiec nie narzucamy zasad osobom spoza drużyny :)

3. Kocioł bałkański :F to trzeba było poporstu przeżyć (co do EOTecha to opowiedz w drugim punkcie)

4 Oto jedna znich: (u nas są poprostu do zdjęcia )

 

flecktarn11.th.jpg

a nawet dwie

flecktarn169.th.jpg

 

 

 

5. Rękawiczki- chemy aby do rekonstrukcji wszyscy mieli skórzane (są bardziej poprawne) ale jak w tamtym roku były tak teraz na allegro sie nie pojawiają. A nomexy do zwykłych strzelanek :)

 

6.Kolega ma maske bo był gościnnie.

 

Pozdrawiam :)

Edited by ramol
Link to post
Share on other sites

Kolega gościnnie namieszał ;) Bez niego jest już nieomalże prawdziwa bundeswehra :)

 

Co do gogli, to wciąż mnie nie przekonałeś :) Ja wiem, że BW ich używa i znam te zdjęcia. Dotyczą one jednak działań typowo miejskich, a nie leśnych. Poza tym jak już to wyposażone są w nie całe oddziały a nie pojedyncze jednostki :)

Link to post
Share on other sites

W kwestii gogli znalazłem takie oto zdjęcie:

0102014381000.th.jpg

Widać na nim, że gogle niekoniecznie muszą mieć wszyscy, a teren zurbanizowany to też nie jest ;-)

 

Jako właściciel wspomnianego EOtecha wiem, że się trochę z nim wybijam, jednak jeśli chodzi o rekonstrukcje to bez HKV wszyscy leżymy w równym stopniu. Na szczęście jednak chyba wszyscy u nas mają w bliższych, czy dalszych planach, czy to kupienie samej rączki HKV, czy całej giety ARESa.

Edited by Romano
Link to post
Share on other sites

Widać na nim, że gogle niekoniecznie muszą mieć wszyscy, a teren zurbanizowany to też nie jest ;-)

 

Nie moją intencją jest się kłócić do upadłego :)

Dla mnie osobiście jedno zdjęcie/manewry nie są wzorem do rekonstrukcji.

 

Poza tym koleś może być kierowcą/operatorem pojazdu - z moich obserwacji wynika, że oni często używają gogli.

 

Ale również może być tak jak mówicie :) Mimo wszystko, aby mnie przekonać musicie się bardziej postarać ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Guest Rc_grucha

Updał dowalił tak ze nie dalo sie wytrzymać w arafacie, a nie było czasu na poprawki.

Jak narazie to moja grupa cokolwiek zamieszcza, a wszyscy pozostali są niezmiernie koszerni :P

Edited by Rc_grucha
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...