Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pokaż swój sprzęt


Recommended Posts

No to teraz coś ode mnie ;) Stylizacja na niemiecką żandarmerię (Feldjäger). Co mam na sobie? Otóż jak na razie to tak:

-smock feuchtera

-kamizelka TT Amunition Vest (dodatkowy pokrowiec na radio i mały poucz)

-SEM 52s

-oryginalny naramiennik (nie ma na zdjęciu bo zapomniałem go założyć ;) )

-aktywny ochraniacz słuchu Peltora (nie ma na zdjęciu bo jeszcze nie doszedł do mnie-dlatego też radio jest z tyłu)

Co jeszcze kupić?

-BUTY! (desanty jak na razie rządzą póki się nie rozlecą ;) )

-zakupić czerwony beret z blachą/kapelusz

-nowe spodnie bo aktualne są już mocno sprane

-rękawiczki

-wszelkiego rodzaju naszywki i inne drobne pierdółki.

Zdjęcia:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...9bab2d55e7.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...4560813ccb.html

KOMENTOWAĆ ! ;)

Edited by Sledzikmaster
Link to post
Share on other sites
  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. Rewelacyjne G36 ;).

 

2. Za mocno się pozapinałeś - odepnij kilka guzików (pod szyją - kołnierz na płasko, ostatni na dole też rozepnij) - ogólnie więcej luzu, w końcu to reko pododdziału specjalnego ;).

 

3. Kieszenie kurtki powinny być wypchane. Ogólnie kurtka musi być workowata i powypychana. Teraz widać, że jest nowa a kieszenie są praktycznie zaprasowane w kancik.

 

4. Spodnie i buty psują cały efekt kurtki i kamizelki... Koniecznie kup spodnie Feuchtera i jakieś markowe buty trekingowe (najlepiej HanWag Yukon w ciemnym brązie).

 

A tak to jesteś na bardzo dobrej drodze do fajnej i rzadkiej rekonstrukcji - gratuluję ;).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

A też się wypowiem, w końcu chciałeś komentarzy ;)

 

Po pierwsze jak już Ronin wspomniał:

jesteś na bardzo dobrej drodze do fajnej i rzadkiej rekonstrukcji

Tak trzymać.

 

Czego nie ma na zdjęciach tego nie ma! Peltor, naramiennik, buty, spodnie, naszywki...

Bez tego IMHO słabo. Beret i rękawiczki nieobowiązkowe więc ciśnienia nie ma. Ale wymienione wyżej rzeczy to mus.

 

Co mnie nieco razi na fotce pozowanej to tryb ognia przełączony na E . Fotki statyczne nie prezentują raczej sytuacji bojowej, więc tu drobna niekonsekwencja. Dobra nie miałem do czego więcej się przyczepić ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Panowie proszę o wyrozumiałość jestem kompletnie niefotogeniczną jednostką.

 

Ja... Jeszcze jako stylizacja na Żandarma

Od góry:

- beret czerwony z blachą Feldjäger

- mundur bluza BW + spodnie KSK TacGer.

- kamizelka IVO CHEST - producent zapewniał mnie , ze sprzedał kilka sztuk do testów dla BW , w związku z tym , że nie potrafił powiedzieć co i jak , będzie inna czarna , BlekHawk , wyłowina przez Ronina.

- kabura Safariland

- replika MP5A5 ICSa

- obszycie munduru

- ramienik

 

proszę o wskazówki, krytykę i rady.

imgp8399.th.jpg

imgp8400.th.jpg

Edited by Wolf
Link to post
Share on other sites

Nieźle ;) Tylko jest wg. mnie kilka "zgrzytów":

-Safarka :D tego trzeba pogratulować tylko powiedz mi co tam jest w środku bo mi to chyba na jakiegoś Klocka wygląda ;)

-no faktycznie nie jesteś fotogeniczny z lekka ;)

-powiedz mi co tojest za customowa bluza ?

-i na przyszłość dawaj miniaturki lub linka do fotek bo forum rozwalają

Edited by Sledzikmaster
Link to post
Share on other sites

1. Uważam, że safarka jest jak najbardziej OK.

2. Rzeczy TacGear-a są rzadko spotykane - prędzej trafi się normalny mundur (zresztą u żandarmów nadal najszerzej używany).

3. Czarną kamizelkę rzeczywiście trzeba zmienić na BHI Omegę - wrzucony przeze mnie wzór jest najczęściej spotykany. Jeżeli pozostaniesz przy czarnej, wtedy zwykły mundur to w zasadzie konieczność ;) (ew. można by same spodnie zostawić, ale workowaty styl: smock + spodnie SK, odpada).

4. Jak chcesz mieć specjalistyczne ciuchy to ogranicz się do samego smocka - najlepiej jakiś model od JKD, ale wtedy z kamizelką od TT, koniecznie w oliwce.

 

Jednym słowem proponuję Ci dwa zestawy:

 

- czarna kamizelka BHI Omega + zwykły mundur (ew. same spodnie SK);

- zielona kamizelka TT i ciuchy SK (ew. sam smock).

 

5. Buty - koniecznie do wymiany!

 

6. Biały naramiennik jest noszony do zwykłego munduru z czapką żandarma (usztywnianą drutem - coś jak czapki policyjne), z pasem i koalicyjką + białą kaburą. Jest to element bardziej "oficjalnego" stroju:

 

feld.jpg

 

Do munduru typowo polowego nosi się czarny naramiennik (o czym zresztą wiesz bo rozmawialiśmy przez telefon ;)).

 

Tak, że koniecznie kombinuj sobie czarny.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Czarny naramiennik już wylicytowałem na ebayu( http://cgi.ebay.de/Armbinde-Feldjaeger-Ger...=item45eeb1ec27 ) + komplet naszywek 350 Batalionu Żandarmerii.

Buty zamówione, będę miał w tym tygodniu.

 

Poluję na biały pas z koalicyjką + kabura - POTRZEBNA POMOC!!! Rozmiar pasa 110... a najlepiej 115 (na wszelki wypadek)

 

Podeślijcie mi linka do zielonych kamizelek TT. Mam trochę ciuchów od SK... Więc pujdę w tą stronę.

Rozumiem , a wyczytałem to ze stromy militarypolice.de , że klocek być nie może , czyli USP jakby co. Cholercia...

Kabura Safarka jest rewelacyjna i niechętnie będę chciał ją zmieniać

Edited by TROLL-CATS
Link to post
Share on other sites

"Cub" to nie jest przypadkiem zielona? Ja ją widzę - 640,00 PLN kosztuje ;).

 

Generalnie jak żandarm to musi być zielona - to chyba najpopularniejszy typ, poza tym ma taką samą również inny żandarm w formacji - zapytaj ew. jego bo on zamawiał właśnie ze strony TT.

 

Ronin

 

p.s.

 

Może pomógłbyś Śledzikowi w zdobyciu czarnego naramiennika?

Link to post
Share on other sites

Może takie:

 

S6000005.JPG

 

teraz spoko , się wkleiło

 

 

 

sory , ze tak jedno pod drugim , ale się nie daje wkleić dwóch zdjęć w poście.

 

 

IMGP8386.JPG

 

i jeszcze z boku :)

 

wiem , wiem , szarże mam niezłą , ale to prezent o Żony (bo dużo gwiazdek i ładne są :) ) , a z Generałem sie nie dyskutuje

 

IMGP8405.JPG

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...