Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Torba na odzysk/worek na odzysk


Recommended Posts

Witam,

 

jak w temacie poszukuję informacji na temat torby/worka na odzysk o ile takowy istnieje w produkcji BW. Jeśli nie to pytanie czy wzorując się na jednostkach np. Grenadierów Panzernych można sobie dorobić taki pokrowiec czy jest to ograniczone/zabronione przepisami panującymi w tego typu jednostkach?

 

Chciałbym jakoś usprawnić sposób zmiany magazynków [mam 7 szt] a posiadam 4 jednomagazynkowe ładownice.

Link to post
Share on other sites

Zdjęcia dość znane już, ale ten worek mnie zastanawia... czy istnieje taki kontrakt?

Bo jak mam 8 magów do MP5 w ładownicach do G36 to momentami się gubię, a chciałbym tego uniknąć. Szczególnie przy przejściach z zielone w czarną.

Link to post
Share on other sites

Jak się ma pojedyncze ładownice to raczej stosuje się też pojedyncze magazynki.

Do podwójnych ładownic wchodzą połaczone magi. Żołnierze często jeszcze dla wygody zlepiają połaczone magazynki Panzertape, czyli specjalną taśmą samoprzylepną, wtedy dopiero połaczenie jest trwałe a możliwość ich ponownego rozdzielenia znikoma.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

popieram , ich zdjęcia są gdzieś na mp.net w temacie ze zdjęciami BW

 

PS.

Dodam ,że ludzie z mp.net pojechali ich za używanie naszywek i stopni na które nie zasłużyli :-F

Edited by Adrian"ADi"Krysztofiak
Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

A magi na sznurkach u Panzergrenadier? Gdzieś mi się rzucił w oczy ten patent u żołnierza, który zdecydowanie nie wyglądał na związanego z siłami specjalnymi.

 

Odkopie nieco temat.

 

Jest jakieś kontraktowe rozwiązanie mocowanie sznurów z zużytymi magazynkami? Widziałem to na filmiku, ale nie dojrzałem "w ruchu" tego mocowania.

Link to post
Share on other sites

Raczej nie. Po prostu przywiązuje się sznurek do kamizelki i zaczepia do magazynków. Tak samo spotyka się też sznurek zaczepiony o karabin i magazynek. Już od dość dawna w BW są worki zrzutowe Maxpedition czy Lindnerhof Taktik przy kamizelkach. Mówię tutaj o jednostkach typu zwiad czy spadochroniarze. Choć widziałem na YT filmiki gdzie zwykły zwiad pancerny był poubierany w smocki i przeróżne chestrigi.

Link to post
Share on other sites

A o jaki system nośny ci chodzi?

Podejrzewam, że stosuje się to raczej w nowych systemach, ja chce "coś" zrobić przy Mehlerze.

 

Raczej nie. Po prostu przywiązuje się sznurek do kamizelki i zaczepia do magazynków. Tak samo spotyka się też sznurek zaczepiony o karabin i magazynek. (...)

 

To jak to wygląda w trakcie dynamicznej wymiany ognia a chyba do tego właśnie służy to rozwiązanie - aby szybko pozbyć się pustego i umieścić pełny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...