Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym Wam opisać w telegraficznym skrócie najnowsze dziecko firmy APS (tak tak - chodzi o producenta RAM'ow).

 

APS przy ścisłej współpracy z jedną z firm wypóścił na rynek model AR-11. Jest to gazowa (CO2/HP) replika asg.

Zbudowana na bazie RAMa replika ma zadziwiające osiągi podawane rpzez producenta:

- prędkość maksymalna ~140m/s

- zasięg skuteczny - 90m

- zasięg całkowity - 130m

 

Core został przebudowany na potrzeby asg przy założeniu ciężaru kulek 0,25g (czyli najpopularniejsze kulki w asg)

AR-11 jest tylko i wyłącznie repliką asg w systemie bezłuskowym, nie da się go przerobić na kaliber .43 i system łuskowy. Wygląd zewnętrzny - AR-11 zbudowano a'la karabin snajperski - jest to ewolucja modelu "SWAT" z prostą lufą - brak gwintu zewnętrznego, brak carry handle, brak mechanicznych przyrządów celowniczych.

Łoże typu SWAT/Phantom w wersji long wykonane z solidnego aluminium lotniczego, dodatkowo "carbowane" co zapewnia bardzo dobry chwyt. Na początku łoża od strony wylotu lufy umiszczono po bokach dwie krótkie szyny picatinny - niestety ktoś się chyba rozpedził i dał szyny z tworzywa Nie jest to problem, można wykręcić i wykręcić szyny metalowe.

Magazynek ma pojemność 60 kulek, jest w pełni metalowy i uwaga: jest to magazynek RAMowy czyli wymiary identyczne jak M'ki ostrej, a nie tak jak w przypadku magazynków asg. Magazynek typu low cap. Do zestawu producent dołączył metalowy wkręcany do lufy barrel bag (fajny patent gdyby nie kolor) szybko ładowarke (rurkowa - metalowa).

 

Kolba stała tzw. solid stock, zasilanie, w komplecie adapter 2x12g (nowej konstrukcji specjalnie pogrubiony pod stałą kolbę) Możliwe ejst oczywiście dowolne kąbinowanie ze źródłem zasilania CO2/HP.

 

Do kompletu dołączony będzie bipod oraz luneta o powiększeniu 2-8x32z krzyżem typu Mil-dot. Wszystko spakowane w poręcznej walizce.

 

Uprzedzam pytania: fotki będą być może jeszcze dzisiaj, budowa wewnętrzna cora - w najbliższym czasie.

W weekand jak wszystko się uda, przeprowadzimy polowe testy AR-11 oraz RAMow z konwersjami na asg.

 

Aha z kwestii estetycznych - na body jest fabrycznie naniesione oznaczenie AR-11, i na moje oko lekko przerobione

tryby selektora ognia - pogłębione dołki i oznaczenia czerwoną kropką oraz napisy zarówno na semi jak i full auto "fire fire" "safe"

 

Również wykonano przeróbki portu magazynka - ale żeby określić dokładnie co tam zmieniono - musimy go rozebrać

 

P.s.

Polecam również lekturę forum specarmory ->

http://forum.specarmory.com/index.php?topic=1273.new#new

Ponieważ nie wiem, czy na oba fora dam rade pisać równie często i szybko :)

 

Pozdrawiam,

Edited by kris3k
Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Oczywiście masz rację. Przepraszam. To bardzo piękna replika. Na pewno świetnie się nada do strzelania tarczowego.

 

Zastanawia mnie system zasilania. Jak to w końcu jest: 2 naboje są bezwzględnie konieczne do osiągnięcia optimum osiągów czy tylko do dłuższego zasilania i na jednym strzela równie dobrze?

Link to post
Share on other sites

To jest tak jak w markerach paintballowych. Bo w sumie RAMy to markery z wkręconą lufą 6mm, nawet łuski (takie plasticzane kółeczka) w które należy włożyć kulkę są średnicy kulki do paintaballa. To świadczy o tym, że komora pobierania nabojów została ta sama co w markerze PB. Marna to konwersja wkręcić tylko lufę i twierdzić, że to już ASG. Modyfikacja markera powinna według mnie objąć też komorę. Takim sposobem to i tippmana można przerobić.

Link to post
Share on other sites

misie009, coś tam Ci gdzieś dzwoni - ale nie do końca sam wiesz co.

 

AR-11 to zbudowana na bazie RAM replika ASG, z konwersją bezłuskową, na magazynki z typowych AEG - CA,ICS,TM... rany ile razy to będzie trzeba napisać ?:)

Nie strzelisz z niego łuskami... Nawet na body jest wybite cal. 6mm.

Tzn nie twierdzę, że niemożliwe jest strzelanie z niego na łuski - ot kwestia kilku części i w 30min robi się z niego typowy RAM.

 

Magazynek w komplecie posiada skorupę magazynka RAMowego, a wkład magazynkach z AEG (bodaj CA). Moc jest regulowana jak w typowych markerach RAM, czyli i busem. Niestety nie da się go złamać łatwo i szybko - trzeba najpierw zdemontować łoże wykręcić lufę zewnętrzną by móc wydobyć lufę 6mm i dopiero złamać jak typową M'ke.

 

Standardowy zbiornik gazu to adapter 2x12g umieszczony w kolbie stałej - wystarcza na wystrzelenie ok 70kulek (magazynek 60-kulkowy) tryb ognia tylko semi auto.

Można zastosować dowolny cylinder czy to HP, czy CO2 - kwestia zmiany kolby (cylinder 45g/60g do wielokrotnego nabijania mieści się w kolbie stałej) Cylinder 5oz/3000psi HP potrzebuje już dużej kolby. Jest też opcja kolba powiększona i adapter na naboje 88g (bardzo ekonomiczne rozwiązanie).

Link to post
Share on other sites

Wklejam post Jabera z specarmory.com:

 

"BTW. wczoraj podczas dość mizernej pogody czyli niskiej temperatury i wilgotności robiłem pomiary na chrono.

 

Wynik był dość powtarzalny i stabilny :

 

kulki 0,28 - 640 FPS

kulki 0,20 - jakieś 780 FPS ( AR-11 miał prawdopodobnie pomiary robione właśnie na kulkach 0,20 )

 

 

Przy gwintowanej lufie ( Tanio Koba ) dł. 39cm czyli 15" ( najczęściej stosowana długość lufy m4) Bez Hop Upa .

Kulki 0,28 czasem 0,25

 

na 20 m za każdym razem jestem w stanie trafić w puszkę po GG ( Green Gas ) w linii prostej - Mechaniczne przyrządy

na 20 m łuski po 5,56 , 7,26 - z Optykiem dało się trafić {$default_smiley_smiley}{$default_smiley_smiley}

na 40 m cel wielkości 20x20cm na 10 strzałów 6 w celu w linii prostej - Optyk

na 45 m cel wielkości 30x40cm każdy strzał w linii prostej - Mechaniczne przyrządy

na 50 m cel wielkości 70x40 cm każdy strzał w linii prostej - Mechaniczne przyrządy

na 60 m cel wielkości 70x40 cm każdy strzał leciutki opad - Mechaniczne przyrządy

na 70 m sylwetka człowieka ale już jest większy opad i żeby trafić konkretną partię sylwetki trzeba robić poprawki - Mechaniczne przyrządy

 

na 80 m sylwetka człowieka już zaczyna się lekka loteria ale da się trafić w sylwetkę tylko trzeba brać poprawki ale nie jakieś wielkie - Mechaniczne przyrządy

 

 

Wszystko strzelałem na czarnych lub ciemno zielonych kulkach tak że nie widać było ich toru lotu .

 

Dla porównania strzelaliśmy z dość mocno tuningowanego AEG z Hop Upem ,wyniki celności podobne ale osiągnięcie celu przez kulkę to tak kolosalna różnica że na 70 metrach oddając strzał w tym samym momencie zanim kulka z AEG osiągnie cel ja mój cel trafię druga kulką . No i ta reakcja spustu w AEG to tragedia mimo tuningu ."

 

Testowany był RAM custom - nie AR11.

Link to post
Share on other sites

 

Testowany był RAM custom - nie AR11.

 

 

A dokładnie taki :

 

trv1.jpg

 

lub ze stałą kolbą

 

trk1.jpg

 

na ta chwilę dodatkowo wywalona jest opcja full auto i zamaskowane grawerki " AUTO " żeby jak najbardziej zbliżyć sie do cywilnej wersji.

Edited by Jaber
Link to post
Share on other sites

Przyznam szczerze że replika spadła mi z nieba. W związku ze spodziewanym przypływem gotówki po wakacjach planowałem zlecić budowę repliki gazowej/sprężynowej w tych granicach fps-owych. Wchodzę na forum, grzebię po tematach, a tu pyk - taki kwiatek.

 

Trza teraz jeno znaleźć pewne źródło sprzedaży i uzgodnić to ze Śląską społecznością airsoftową ;)

 

Mam tylko pytanie - jak wygląda z mocą przy końcówce CO2? Moja Sigma miała zwyczaj końcowe 15 kulek wypluwać z różnicą prawie 70-100fps a całkiem ostatnie latały jak rzucone ręką

Link to post
Share on other sites

 

Mam tylko pytanie - jak wygląda z mocą przy końcówce CO2? Moja Sigma miała zwyczaj końcowe 15 kulek wypluwać z różnicą prawie 70-100fps a całkiem ostatnie latały jak rzucone ręką

 

 

Nie jest tak tragicznie jak w twojej sigmie dlatego ze system RAMa ma wbudowany regulator ciśnienia i jeżeli jest już końcówka co2 w zasobniku to ram po prostu nie strzeli i po naciśnięciu na spust nic sie nie stanie a poprzedzi to parę złych strzałów ale nie tragicznych po prostu będą się różniły od pierwszych i o ile w przypadku wersji snajperskich ta różnica dla strzelca będzie miała duże znaczenie to w przypadku karabinu szturmowego już nie tak bardzo .

 

Ps. ręki przed lufę bym nie podkładał nawet przy ostatnim pierdnieciu gazu :)

 

 

1 Da sie przystosowac jakas pompke od wiatrowek PCP?

2 Na ile strzalow wystarczy pojemnik ze sprezonym powietrzem w kolbie?

3 Jaki jest rozrzut predkosci poczatkowej kolejnych strzalow?

 

 

Ad1. wszystko się da ale nabijanie butli pompką to tragedia i nigdy sie jej tak nie nabije jak poprzez przetoczkę np z butli nurkowej .

Ad2. Jedyny pojemnik na HP to butla która jak dla mnie średnio wygląda jako kolba i z tego powodu jej nie mam

 

m4hp.jpg

 

Ale odpowiedz jest taka :

Cytuje kumpla : (120-140 strz) i ciśnienie zeszło z 3.0 do 1.7

Wygląda na to że pełna butla wystarczy spokojnie na minimum 200 strz.

 

Ad3. Nie mierzyłem ale przy HP nie powinno być zbytniej różnicy a przy co2 to tak generalizwoać jest trudno bo za wiele czynników wpływa na rozprężanie się CO2 aczkolwiek tak jak pisałem trochę wcześniej ram ma wbudowany regulator ciśnienia co w dużej mierze nadrabia wady co2 i stabilizuje strzały od pierwszego do ostatniego .

Edited by Jaber
Link to post
Share on other sites

Upierdliwe jest "opóźnienie" przy końcówce gazu. Wygląda to tak: naciskasz spust i... czekasz.... czekasz.... czekasz... strzał. Zalecam w takiej sytuacji jeżeli strzał nie padnie po 1-2 sekundach od razu zabezpieczyć replikę, wygląda na to że przy zabezpieczaniu jest spuszczany gaz z komory i nie grozi niekontrolowany strzał. Może to co pisze jest normalne dla użytkowniów RAM shystemu czy markerów ja z nimi w zasadzie nie miałem do tej pory doczynienia. ;)

 

Potwierdzam że bez problemu trafia się w sylwetkę klęczącego człowieka z odległości około 50-60 metrów. Trafienie w "kapelusz" na odlegości 60-70 metrów wystający zza krzaka wymaga wstrzelania się. Branie poprawek typu "przewyższenie" to naprawdę świetna zabawa ;)

 

W przyszłą niedzielę obiecuję wrzucić tu jakiś rodzaj recki-opisu ;)

Link to post
Share on other sites

kris3k - a są już jakieś pomysły wyciszenia? Bo skoro pianki i tym podobne patenty są "roznoszone na strzępy" to może być problem. I jeszcze jedno - jak z częściami zamiennymi/serwisowymi w razie awarii takowego sprzętu?

Link to post
Share on other sites

3 Jaki jest rozrzut predkosci poczatkowej kolejnych strzalow?

 

Przy HP nie ma rozrzutu prędkości. Powietrze jest bardzo stabilne i praktycznie do ostatniego strzału powtarzalność jest rewelacyjna. (wyjątek kilka ostatnich strzałów, kiedy jest już resztka gazu - pisał o tym Jaber). Przewaga HP nad CO2 jest taka , że można wywalić na fullauto 10 magazynków i powtarzalność strzałów będzie taka sama, a korpus i elementy repliki nie ulegną żadnemu zmrożeniu. Dużo większa jest też stabilność strzału ze względu na pogodę. Nawet zimą da się z tego strzelać bez problemów, ale tylko na HP. CO2 nie wyrabia w minusowych temperaturach.

Link to post
Share on other sites

Kernest, specjalizujemy się w sprzedaży RAMow (w przeróżnych wersjach, nie tylko AR11) prowadzimy serwis i posiadamy wszystkie niezbędne części zamienne. Natomiast obecny tutaj kolega Jaber zajmuje się extremalnym tuningiem RAM'ow - co pokazał na fotkach (a to nie wszystko).

 

P.s.

Będziemy pracować nad odpowiednim wyciszeniem.

Edited by kris3k
Link to post
Share on other sites

Upierdliwe jest "opóźnienie" przy końcówce gazu. Wygląda to tak: naciskasz spust i... czekasz.... czekasz.... czekasz... strzał. Zalecam w takiej sytuacji jeżeli strzał nie padnie po 1-2 sekundach od razu zabezpieczyć replikę, wygląda na to że przy zabezpieczaniu jest spuszczany gaz z komory i nie grozi niekontrolowany strzał. Może to co pisze jest normalne dla użytkowniów RAM shystemu czy markerów ja z nimi w zasadzie nie miałem do tej pory doczynienia. ;)

 

Potwierdzam że bez problemu trafia się w sylwetkę klęczącego człowieka z odległości około 50-60 metrów. Trafienie w "kapelusz" na odlegości 60-70 metrów wystający zza krzaka wymaga wstrzelania się. Branie poprawek typu "przewyższenie" to naprawdę świetna zabawa ;)

 

W przyszłą niedzielę obiecuję wrzucić tu jakiś rodzaj recki-opisu ;)

 

Thor kwestia wprawy i po czasie wyczujesz pod spustem kiedy to już regulator nie wyrabia z ciśnieniem i wtedy wymiana zasilania lecimy dalej :).

 

Co do spuszczania gazu z komory przy zabezpieczaniu to jest to funkcja dostępna w nowych wersjach Cora systemu RAM przydatna aczkolwiek np w opcjach treningowych gdzie często zabezpieczamy i odbezpieczamy broń spada wydajność z danego źródła zasilania bo zawsze przy zabezpieczeniu jeden strzał uchodzi bokiem :):).

Właśnie z tego powodu w swoim sprzęcie wywaliłem elementy odpowiedzialne za spuszczanie gazu z komory.

Link to post
Share on other sites

Jesli ktos ze szczesliwych posiadaczy planuje wymiane lufy (i nie zal mu starej stokowej 6,03mm), niech kupi troche kulek stalowych 5,98mm w sklepie z lozyskami.

Ta amunicja jest obiecujaco ciezka (0,86 grama) i dokladnie wykonana.

Licze na bardzo stabilny (mniej zalezny od wiatru i oporu powietrza) tor lotu.

Przy strzelaniu tarczowym na bliskich dystansach (do 30m) powinna zapewnic swietna celnosc.

 

 

1 Jesli ktos sie zdecyduje na te fanaberie, to prosze o podanie rozrzutu na dystansach;

10m, 20m, 30m.

2 Po ilu metrach kulka zaczyna opadac?

Edited by pablo79
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...