Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam w najbliższym czasie mam zamiar kupić Sobie AUg'a, i nie wiem który tuning zagwarantuje mi dobre osiągi i długą żywotność. Ponieważ nie znam sie za bardzo na tuningu proszę was o rade. Tuning chce przeprowadzić w sklepie a nie na własną rękę i zastanawiałem sie nad kilkoma propozycjami:

 

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1141

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=211

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1139

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=209

 

Tak jak pisałem wcześniej zależy mi głównie na żywotności repliki i poprawy jej osiągów. Tuning chce przeprowadzić w sklepie Capri ponieważ u nich dostane gwarancje na replikę. Cena na tuning to max 800zł 8-) .

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie lufę precyzyjną zamontuj i na początek starczy

 

- Do AUG TM nie ma takiej potrzeby. Kule lecą idealnie prosto i trafiają tam gdzie mają. Precka dopiero po tuningu. Szczerze polecam kulki 0,25g G&G. G&P natomiast nie - jednym słowem są ***** warte. Średnica kulki GG 5,90-5,94mm a GP 5,73-5,85mm na 30 mierzonych egzemplarzach. Na kulkach GP zasięg skuteczny to 40m z przyłożenia z GP 30-35m. I Jak ktoś się wtrąci, że ich kałachy cymy strzelają na stocku to polecam pobawienie się miarką.

 

AUG TM wyciąga tyle co AK47CM 380fps. Mam to i to więc sprawdzałem.

 

Co do tuningu mam 370fps w TM i muszę powiedzieć, że osiągi wprost bajeczne.

 

Tuning obejmował

-M100

-łożyska kulkowe Deep fire

-BU CA

-podkładki

-zębatki CA

-łożyskowana prowadnica springa Deep fire.

 

Osiągi wzrosły 10-15m w stosunku do stocka. Mierzone miarką. Kule po tuningu 0,25 są za lekkie więc na 0,28g wymieniam.

 

Batka GP 8,4v 1050. Rof po tuningu nie zmalał. Dzięki łożyskom i prawidłowym złożeniu.(prawdopodobnie)

 

Smar grafitowy (5zł castorama) i silikonowy do cylindra.

Link to post
Share on other sites

SzalonyJackPirat kiedyś mierzył ile FPSy wpływają na zasięg. Wyszło mu, że każde 100FPS to dodatkowe 5m zasięgu. Może źle pomierzyłeś, bo chyba aż 10-15m to trochę dużo nie sądzisz?

 

I aż 370f/s, może to ten borek, albo nadzwyczajna szczelność komory AUGowskiej (jedna z szczelniejszych komór)...

Link to post
Share on other sites

Ktoś tu chyba lubi Tuwima :)

370fps na m100 i borku CA, który w zasadzie nie wiele daje przy m100, i kule 0.28? 0.25 zbyt lekkie?

Nigdy w życiu. Możesz się bulwersować, ale o tych kulkach (0.25 za lekkie) to przerysowałeś fakty niemiłosiernie.

Weź tę modyfikację za 640 i każ sobie wsadzić m110/m120. Będzie bardzo żywotne i fajnie strzelało.

Link to post
Share on other sites

Aha dzięki za poradę. Ale po tuningu jakie kulki kupować 0,25?? jeszcze 1 pytanko czy nie wymienić gb bo kumpel mi napisał że stokowy gb może mieć potem problemy.

GG według mnie to są najlepsze kulki. Szkielet GB v.3(o to Ci chyba chodzi bo GB to wszystko razem) jest dość solidny i można tam bez problemu wsadzać sprężyny nawet do m130. Wszak asg shop tuningując g36(też gb v.3) nie wymienia też szkieletu bo po co ;) Bateria zależy od sprężyny jaką weźmiesz. Jak jakąś m100-110 to 9,6, w sumie m120 również 9,6 pociągnie choć z mniejszym rofem.

Link to post
Share on other sites

m100 DF + łożyska kulkowe i dobre podkładki/spodkładkowanie da bardzo dobrego ROF'a na batce G&P 8,4v 1100 albo 1050. Na specshopie ją kupisz za 70zł.

Wiem bo sam używam. Różnica w szybkostrzelności pomiędzy stockiem a po tuningu słabo zauważalna. Wg. mnie bardzo wydajna batka. Od 4-5 mies nie sprawiła mi żadnego kłopotu. Delikatna nie jest. Całą zimę działała dobrze w przeciwieństwie do "intelektów".

 

Jaką chcesz mieć szybkostrzelność?

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Na szybkostrzelności mi za bardzo nie zależy tylko na celności i zasięgu :roll: . Dlatego zastanawiam sie między m110 a m120. Ale raczej wezmę m110 żeby mieć pewność że replika mi sie szybko nie zepsuje ;-) .

Edited by hubo1991
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...