Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Nie wniesie to nic do tematu, ale na to co ty nazywasz "chronometrem" mówi się chronograf. Chronometr to inaczej zegarek :D.

Obydwa chronografy nazywają się "chronometr......." więc pytanie który chronometr jest lepszy nie jest błędem jeśli przyjmiemy, że "Chronometr" to nazwa własna :)

Ja mam pytanie z innej beczki. Gdzie i za ile można kupić najtańszy chronograf który można zastosować do pomiaru prędkości wylotowej kulek z naszych replik?

Link to post
Share on other sites
Gdzie i za ile można kupić najtańszy chronograf który można zastosować do pomiaru prędkości wylotowej kulek z naszych replik?

Ten Madbula jest najtańszy i dobry.

Są domowe wynalazki nawet po 70zł, ale z wygodą użytkowania i powtarzalnością mierzenia Vo nie mają wiele wsplnego :lol: .

Link to post
Share on other sites

Odradzam MadBulla.

 

Jest świetny, ale ma jedną po prostu megawadę. Konkretnie - pomiar zależy od kąta w jakim przyłożymy lufę w stosunku do osi "rury". MB (prawdopodobnie z powodu krótkiego dystansu pomiaru) jest po prostu obrzydliwie wrażliwy na to. Efekt? Nigdy nie wiesz, czy rozrzut fps w Twojej replice wynika z tego, że nie za każdym złożeniem trzymasz replikę trochę inaczej, czy tez dlatego, że cos skopałeś. To straszna i męcząca wada. Dobra replika ma rozrzut fps <1fps.

 

MB potrafi wykazać odchyły rzędu kilkudziesięciu fps, zależnie od tego jak trzymasz replikę. I nigdy nie wiadomo, który pomiar jest dobry i czy replika ma taki rozrzut, czy nie.

 

Guarder Speeder 2000 jest pod tym względem lepszy - ma dłuższą rurę, więc jest mniej wrażliwy.

 

Dragon to chiński chrono, chyba podróbka Guardera, ale głowy nie dam. Chciałbym go przetestować.

 

Laylax jest super jeśli chodzi o wszystko, ale chłopaki spaprali jedną rzecz - podaje tylko w m/s, a to znaczy, że ma dokładność +/- 2 fps. Czyli dobrej giwery sprawdzimy.

 

Korzystałem z Guardera, MB, LayLaxa i cały czas ze swojego bramkowego ProChrono. Generalnie ten ostatni, mimo wszystkich swoich wad, jest najdokładniejszy i najpewniejszy.

Link to post
Share on other sites

Korzystałem z Guardera, MB, LayLaxa i cały czas ze swojego bramkowego ProChrono. Generalnie ten ostatni, mimo wszystkich swoich wad, jest najdokładniejszy i najpewniejszy.

Mam nadzieje że żartujesz. Bramkowe zawsze są czułę na oświetlenie a tym bardziej na kąt jaki ma lufa do bramek (fakt że łatwiej zobaczyć błąd i skorygować).

 

Sam do ASG używam Xortecha, poczytałem o nim dobrych opini i tak jest, przewód ma długi jak Guarder i nie widze takich odchyłów, fakt że zawsze mam replike w jednej pozycji w stosunku do chrono.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za odzew.

Kupiłem już chrono Madbulla, i tak szybko jak kupiłem, tak szybko też oddam.

W skrócie, absolutnie NIE POLECAM.

 

Zapytacie czemu? już piszę, dramatyczy wręcz rozrzut pomiarów, na M4 RAS G&P tuning Level 1 i M4A1 tuning Level 1 z AsgShopu wyniki od 390 do 470 FPS.

Niższy wynik można sobie jakoś wytłumaczyć (nieszczelność etc.), ale wynki 460,470 FPS są wyjątkowo optymistyczne.

Ale to co jest najgorsze dopiero nastąpi, ten chrono po prostu się zawiesza.

Jak to wygląda już śpieszę wyjaśnić:

 

Pomiar wykonywany między innymi na replikach J.W.(wartości FPS podaję w przybliżeniu, chodzi o sposób w jaki się przywiesza)

 

Pomiar 1, 425,1 FPS ok

Pomiar 2, 428,0 FPS ok

Pomiar 3, 435,4 FPS ok

Pomiar 4, 424,3 FPS ok

Pomiar 5, 430,8 FPS ok

Pomiar 6, 430,8 FPS ?

Pomiar 7, 430,8 FPS ?

Pomiar 8, 430,8 FPS ?

Pomiar 9, 430,8 FPS ?

Pomiar 10, 430,8 FPS ?

Pomiar 11, 430,8 FPS w tym momENcie wyciągam z szafy starego sprężynowego HK USP,i robię następne pomiary na nim.

Pomiar 12, 430,8 FPS niezły żart

Pomiar 13, 430,8 FPS niezły żart

Pomiar 14, 165,0 FPS ok

Pomiar 15, 163,2 FPS ok

I dalej następuje ten sam sCHemat co wyżej.

Częstotliwość jak i długość Przywieszek, jest różna i w żaden sposób nie shematyczna, czasami co kilkanaście pomiarów, a czasami co kilkadziesiąt.

Chrono potrafi też odmówić pomiaru, i wskazuje wtedy 0,0. choć zdażyło się to tylko kilka razy. Sprawdzałem na różnych bateriach, i przy różnym oświetleniu, pod uwagę wziĄłem również rady forumowiczów (szalony jack pirat) i (yamahar46), ale niestety nic nie pomogło.

Być może jest to wada tylko niektórych egzEMplaży, ale jednak coś jest na RZeczy bo na youtube jest pare filmików z tym chrono, i dzieją się podobne RZeczy.

Ja swojego wymieniam na Guardera i mam nadzieję że takich hopsiupów nie będzie.

 

[PISOWNIA!!!]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

@GZ. Mój Digital ProChrono jest

 

- owszem wrażliwy na światło, ale w innym sensie. Po prostu nie zmierzy w ostrym słońcu prosto w kamery (trzeba założyc ekrany) oraz nie zmierzy w ciemności, ciemnym pokoju (pod chmurami starczy zdjąć ekrany). Nigdy nie zdarzył mi sie "dziwny" pomiar, zawsze Chrono pokazywał error. Czasem jest to irytujące, ale widocznie wysoko ustawiono próg pewności pomiaru.

 

- bardzo dokładny (podaje co 1fps), wystarczy w miare prosto trzymać lufę i pomiary są ok. ew. błąd pomiaru jest poniżej dostrzegalności (to można policzyć statystyką, można też sprawdzić kiedy mamy dobrą replikę np. TM). Dodatkowo dwa różne bramkowe chrono pokazują to samo (są dobrze skalibrowane i wyskalowane).

 

Moje P90 o 325fps, z dokręconym tłumikiem i trzymane dokładnie w osi chrono MB pokazuje na 10 strzałów 10 x 325fps. Ale musieliśmy mierzyć w dwie osoby i pilnować osi. W pojedynkę było to trudne.

 

Równie dokładnie działał tylko chrono LayLaxa (Guardera używałem mało). Ale niestety - podaje w m/s i trzeba go nakręcić na lufę, a nie zawsze się da.

 

Zauważ jedną rzecz - MB, Guarder, Dragon - to radosna twórczość producentów airsoftowych i okolic.

 

ProChrono to kanadyjska firma, która się w tym temacie specjalizuje. Ten chrono służy do pomiaru broni palnej, proc, łuków itd itd.

 

Przed kupnem chrono (ściągałem ze Stanów) zrobiłem rozeznanie na tamtejszych forum i ten chrono ma w wielu środowiskach związanych z bronią 99,99% pozytywnych ocen.

Link to post
Share on other sites

Tylko trzeba zaznaczyć, że np w paintballu już od dobrych kilku lat na oficjalnych imprezach (na całym świecie) nie dopuszcza się pomiarów chronami foto tylko radarowymi. Jest to sprzęt droższy, nie wiem czy kulka 6 mm byłaby wystarczająco duża dla radaru, ale są to dokładniejsze urządzenia. Dla nich ani naświetlenie ani kąt strzału nie ma znaczenia.

Link to post
Share on other sites

Tylko trzeba zaznaczyć, że np w paintballu już od dobrych kilku lat na oficjalnych imprezach (na całym świecie) nie dopuszcza się pomiarów chronami foto tylko radarowymi. Jest to sprzęt droższy, nie wiem czy kulka 6 mm byłaby wystarczająco duża dla radaru, ale są to dokładniejsze urządzenia. Dla nich ani naświetlenie ani kąt strzału nie ma znaczenia.

 

Foka, mierzyłem kulki 6mm chronem paintballowym. Serduszko nie łyka, białe ręczne chrono z pomiarem bps mierzy bez problemu prędkość i bps. Dzisiaj jak dotrę do firmy to sprawdzę sprawdzę duże czerwone chrono stacjonarne. Pewnie wiesz o jakie chodzi ;)

Link to post
Share on other sites

Zauważ jedną rzecz - MB, Guarder, Dragon - to radosna twórczość producentów airsoftowych i okolic.

 

ProChrono to kanadyjska firma, która się w tym temacie specjalizuje. Ten chrono służy do pomiaru broni palnej, proc, łuków itd itd.

Shooting Chrony też się specjalizuje w tym temacie i może nie są to najlepsze bramkowe chrona, to są bardzo popularne. Jednak dalej mają te same wady.

 

Jeśli chodzi o Gurdera i Xortecha (którego teraz używam) to mimo że przeznaczone do Airsoftu, mierzą dobrze większe (łącznie z CP) i mniejsze kalibry.

Też trzeba w nich trzymać prosto lufę bo inaczej nie zmierzy, tylko tu łatwiej to zauważyć (może dla mnie). I są nierwaźliwe na światło, zawsze wynik jest ten sam.

Link to post
Share on other sites

Kacper jakie chrono masz na myśli pisząc "białe,ręczne" bo potrzebuje zbadać jak szybko wylatują z mojego klamota kulki i nie wiem czy jeden znany mi posiadacz pewnego ustrojstwa mi w tym pomoże.Na marginesie-jakże fantastycznie się prezentujesz w mundurze :-P

Link to post
Share on other sites

Tez dlatego nie kupiłem Shooting Chrony tylko ProChrono ;). Mają lepszą opinię.

 

Nie wiem o co Ci chodzi z tą wrażliwocią na światło. Owszem, przy złym świetle po prostu wyskakuje ERR na wyświetlaczu, ale nigdy nie zdarzyło mi się, żeby wyskoczył dziwny wynik. Regularnie też sprawdzam replikę różnymi chrono i na początku zawsze sprawdzam na swoim P90. Od dwóch lat chrono pokazuje zawsze tak samo. No ale mam jeden egzemplarz oczywiście.

 

Teraz pewnie ściągniemy drugi, tym razem z oświetleniem.

 

Guarder ma dłuższą rurę, podejrzewam, że w tym rzecz.

Link to post
Share on other sites

Kacper jakie chrono masz na myśli pisząc "białe,ręczne" bo potrzebuje zbadać jak szybko wylatują z mojego klamota kulki i nie wiem czy jeden znany mi posiadacz pewnego ustrojstwa mi w tym pomoże.Na marginesie-jakże fantastycznie się prezentujesz w mundurze :-P

 

 

Reniak, chrono które miałem na myśli pisząc białe, ręczne: http://www.desant.com.pl/sklep/index.php?m...p;products_id=2

Porównywałem X-Radara z takim chrono bramkowym http://www.competitionelectronics.com/page...no_Digital.html i różnica między nimi jest na poziomie +- 2fps. Tyle że X-radar mierzy wg tego co piszą od 200-399fps ale Twoja replika się zmieści chyba że coś dłubałeś ;)

 

A kto w Twojej okolicy ma X-Radara ? Nasz wspólny kolega Fisz :P

 

Tez dlatego nie kupiłem Shooting Chrony tylko ProChrono ;). Mają lepszą opinię.

 

Nie wiem o co Ci chodzi z tą wrażliwocią na światło. Owszem, przy złym świetle po prostu wyskakuje ERR na wyświetlaczu, ale nigdy nie zdarzyło mi się, żeby wyskoczył dziwny wynik. Regularnie też sprawdzam replikę różnymi chrono i na początku zawsze sprawdzam na swoim P90. Od dwóch lat chrono pokazuje zawsze tak samo. No ale mam jeden egzemplarz oczywiście.

 

Teraz pewnie ściągniemy drugi, tym razem z oświetleniem.

 

Guarder ma dłuższą rurę, podejrzewam, że w tym rzecz.

 

Jack, masz to chrono: http://www.competitionelectronics.com/page...no_Digital.html ??

 

Fajne chrono ale przy kiepskim oświetleniu faktycznie pokazuje ERR, bawiłeś się z jakimś oświetleniem dodatkowym ? A i jeszcze jedno, żeby mierzyło kulki BB musiałem owinąć czymś czarnym daszki od bramki żeby kontrast był dla białych kulek.

Link to post
Share on other sites

No i sprawa się rypła.

Po włożeniu do Madbulla nowiutkiej baterii efekt wieszania się chrono całkowicie ustąpił.

Ale tak jak pisał (szalony jack pirat), jest wyjątkowo czuły na kąt w jakim przyłoży się lufę w stosunku do osi chrono. Odchylenie lufy od osi chrono o ok. 3 mm, daje obniżenie wyników pomiarów o ok. 10 fps. Przy zachowaniu idealnej osiowości, Madbull jest dosyć dokładny i wyniki od 432 do 436 FPS to norma, po podniesieniu końcówki lufy o 3mm wyniki spadają do 417-427 FPS, pomiary były robione w dwie osoby, bo inaczej ciężko jest dokładnie kontrolować odległości.

Tak jak pisałem wcześniej mam możliwość wymiany na Guardera Speedera 2000, ale muszę się śpieszyć.

Proszę użytkowników tego chrono o opinie o nim, chodzi mi głównie o dokładność pomiaru, czułość na odchyły od osi, i jeszcze jedno bardzo ważne cyt. za intruder shop

 

,,When the battery charging completed (1.5 Hours), unplug the charger.

Long-charging period will damage the internal battery. "

 

W zestawie nie ma zasilacza, a jest tylko ładowarka do wewnętrznego akumulatora, czy można korzystać z samej sieci 220V z pominięciem tego akumulatora, ewentualnie czy ten akumulator jest wymienny?

Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi które już padły i mam nadzieję że jeszcze padną.

Czas mnie goni, czekam z niecierpliwością.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...