Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

Bardzo ciekawy produkt zza wschodniej granicy. Gra wzorowana na serii Jagged Alliance, czyli taktyczna z elementami role-playa. Grafika może nie powala, ale w takich grach nie jest najistotniejsza. Jest to wersja rozwojowa gry brygada E5, wyszedł już dodatek 7,62 Reloaded. Spora dowolność w wykonywaniu misji, chyba największa liczba zaimplementowanych giwer i sprzętu wojskowego, jaki dane było mi zobaczyć w grze komp. Minusem jest brak oficjalnej wersji językowej innej niż rosyjska, oraz kiepska dostępność.

 

Gra ma sporą grupę fanów na forum StrategyFirst, zrobili kilka modów i poprawek jak również przetłumaczyli większość dialogów i questów oraz interface na język angielski.

Link to post
Share on other sites

Pojawi się tak pozno jak E5 na Polskim rynku. Samo E5 wiele razy przeszedłem z rozna konfiguracją osobowości i szpeju, naprawdę zabawne :) . Nawiasem z innej beczułki, JA3 wygląda jakby miało podobny silnik graficzny (z obecnie dostepnych/dostępnego trailerow/trailera). Jeżeli gra się pojawi na polkach u "pepikow" to zdecydowanie się za nią biorę. Tylko czy ktoś ma pojęcie kiedy gra zawojuje te bardizej zachodnie rynki europy ;)

Link to post
Share on other sites

Ja niestety nie grałem w E5 i trudno mi porównywać, ale z wypowiedzi tych szczęśliwców, co grali w obie to z założenia wszystko to samo tylko lepiej, więcej i ciekawiej. Gra oczywiście ma bugi, część wynika z niedopracowania a część z amatorskiego tłumaczenia i ingerowania w grę mimo to nie jest źle. Teraz trochę kwasu forum, na którym zbierała się spora grupa fanów E6 (właśnie tam były dostępne amatorskie poprawki mody i tłumaczenie) zostało zamknięte nie wiem czy to zwyczajna przerwa techniczna czy to coś innego. Co do daty wydania 7.62 po ang to miał to być pierwszy kwartał 2008 ale mamy przesunięcie do q2 2008… Ciężko jest być miłośnikiem gier niszowych ;).

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

@Westie

 

Zważywszy że "Brydzia" to gra w sumie niszowa, stworzona raczej niewielkim nakładem pieniędzy, sił i środków - to efekt jest moim zdaniem niezły. Nędzna w tej grze nie jest grafika, to poziom zabugowania przyprawia o ból głowy.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poza tym zwróciłbym uwagę na to że ta gra (chyba jako jedyna na rynku), oferuje około 150 modeli (stosunkowo realistycznie przedstawionych) broni. To jest prawdziwy ewenement, czegoś takiego nie było ani w Jagged Alliance 2, ani we wspomnianym wcześniej Silent Stormie. W każdym razie każdy taktyk/fan militariów (a broni palnej w szczególności) powinien się tą grą zainteresować.

 

A co do "7,62", to niestety na razie cicho w sprawie wydania. Zresztą zamierzam uderzyć do Cenegi z (powtórnym!) pytaniem o polską lokalizację. Kolorów sprawie dodaje że niejaki Remov ( redaktor nacz. "Broni & Amunicji") byłby zainteresowany patronatem medialnym nad tą grą. Czas pokaże co z tego będzie, jeżeli dowiem się czegoś nowego to dam znać.

 

P.S. W czerwcu będą dwie ciekawie premiery: pierwsza to Hired Guns: The Jagged Edge (wcześniej znana jako JA 3D), czyli nieformalny następca serii Jagged Alliance. A druga to "9 Kompania" - taktyczna gra strategiczna oparta (dość luźno) na stosunkowo głośnym filmie Bondarczuka o tym samym tytule.

Edited by Lemur80
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Dobra, mam pytanie czy ktoś już nabył polskie wydanie? Czy mógłbym poprosić o jakieś info jak wygląda ta nasza wersja, ewentualne potwierdzenie lub zdementowanie plotek jakoby wydanie Cenegi zawierało dodatek i było już finalnie upatchowane. Co z bugami, bo z tego co czytałem pusty magazynek wywalał początkową wersję gry.

Link to post
Share on other sites

A jak nazywa się ten dodatek? Bo żadnych jego śladów nie widzę (jakoś zmienionego tytułu czy czegoś takiego).

 

Nie zauważyłem, żeby wywalało po wystrzeleniu magazynka do pusta, ale z drugiej strony od razu zainstalowałem tak zwany "nieoficjalny patch" (do znalezienia gdzieś na forum strategyfirst).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...