Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 Scout CA - szybka pomoc !


Recommended Posts

Witam.Mam mały dylemat z którym muszę się uporać do Bornego. Mianowicie mam tuning w swoim karabinie na springu m150 (standardowa modyfikacja asgshopu na 500 fps). Wszystko w gnacie jest w porządku, poza tym że kulka bardzo powoli leci. Batę mam 10,8 V 3600 mah RC Sanyo a silnik mam stamdardowy. Czy powodem tego może być zatem zbyt słaby silnik?? Jakibyście mi zatem silniczek polecili (poza magnumem bo przy tej batce to jest on raczej chyba zbędny) i co najważniejsze - czy w M14 trzeba rozbierać GB żeby go wymienić?? (chciałbym to w capri zrobić a gwarancję mam w asgshopie of corz). Dziękówa za pomoc. Pozdrawiam.

Edited by neles
Link to post
Share on other sites

Kwestia czy kulka wolno leci, czy po prostu masz słabą szybkostrzelność i kulki rzadko lecą. Jeśli kulki rzadko lecą to masz coś albo z silnikiem albo z batką. Jeśli kulki lecą wolno to silnik ani batka nie mają z tymi nic wspólnego, prawdopodobnie coś ci się sypnęło w GB i straciłeś na szczelności.

Link to post
Share on other sites

Silnik, bateria, kable, łożyska mają wpływ na szybkostrzelność.

Za prędkość wylotową kulki odpowiada tłok, cylinder, dysza i sprężyna.

Oczywiście przy bardzo niskiej szybkostrzelności lub bardzo dużej, w tym samym gnacie ( np. na baterii 8,4V lub 10,8 ) mogą się pojawić różnice w prędkości wylotowej, ale nieznaczne.

 

Jeśli kulka leci powoli to może masz nieszczelny układ. Może być coś z komorą HU. Może używasz zbyt ciężkich kulek ( chociaż przy M150... pewnie nie )

Edited by madjong
Link to post
Share on other sites

Karabin ma ok. 510 fps.To moja konfiguracja:

 

-robione na zamówienie kable z miedzi beztlenowej (do głośników)

-precka systemy 469 mm

-gumka hopsiup czarna systemy

-łożyska kulkowe deepfire

- Sprężyna M150 o niejednakowym skoku (Deep Fire)

- Wzmocniona, łożyskowana prowadnica sprężyny (Deep Fire)

- Wzmocniony tłok z tytanowymi zębami (Deep Fire)

- Zestaw wzmocnionych zębatek Triple Torque (Prometheus)

- Wzmocniony, poszerzony cylinder (Systema)

- Wzmocniona, poszerzona, głowica cylindra - podwójnie uszczelniona (Prometheus)

- Wzmocniona, poszerzona, łożyskowana głowica tłoka (Systema)

- Wzmocniona, poszerzona, uszczelniona dysza (Systema)

Link to post
Share on other sites

Za lekkie kulki, opór powietrza przy tej prędkości je bardzo szybko spowalnia. Miałem to samo w m700 (kolo 600fps). Kulki 0,20 leciały nie tyle mniej celnie, co dużo bliżej niż 0,30. Nie wiem dokładnie czy to o opór chodzi, nie jestem fizykiem, ale na pewno jest to związane ze zbyt małą masą kulek. Kup 0,28 i problem powinien zniknąć.

Link to post
Share on other sites

Więc Cyrek pozwól, że ja koledze wytłumaczę:)

 

Otóż kulka lekka kiedy nada się jej dużą szybkość ma bardzo niestabilny lot przez co może "wężykować" co w późniejszym czasie przekłada się na celność równą Eltonowi Johnowi w okularach... Opór powietrza też ma wiele wspólnego. Spróbuj rzucić piłką ping pongową i kulką od golfa. Która poleci dalej?:)

 

A co do Twojej repliki sprawdź czy szkielet nie strzelił. Moc przy nieszczelnym układzie spada o połowę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Skoro masz wychronowane 480-500, to najpierw spróbuj użyć cięższych kulek, chociażby 0,25... Najlepiej by się nadawały 0,3 (zasięg mniej więcej jak 0,28) z tym że stabilniejszy tor lotu kulki.

Jeśli strzela jeszcze gorzej niż na 0,2, to wtedy zabieraj się za rozłożenie karabinu i sprawdzenie czy wszsytko jest na miejscu...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...