Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, ostatnio na strzelance chrupnęła mi końcówka haczyka od zaczepu kolby (na zdjęciu), po prostu się złamała i kolba tylko lata zamiast się zamykać w pozycji otwartej. Niech ktoś da jakąś radę bo już nie mam pomysłu na to .

 

61b663ddb995b390m.jpg

Edited by Kamzi_909
Link to post
Share on other sites

Wytoczył? Fajną tokarkę ma twój kumpel;)

A tak na serio to pilnik i szlifierka i w 20minut masz gotowy zaczep ze stali. On nie jest trudny do zrobienia.

Widzę że niedaleko mieszkamy to możemy sie zgadać, napisz na PW.

Edited by Rudy102
Link to post
Share on other sites

Prosiłbym o zdjęcia takiego wytoczonego elementu i w wersji niby zrobionej na tokarce i tej zrobionej przy użyciu pilnika i szlifierki.

Nie wiem na czym można taką część dorobić, ale bardzo wątpię, żeby tokarką.

Nie chodzi mi tylko o samą wiarę ;), ale o skopiowanie i wykonanie własnego zaczepu, więc każda pomoc się przyda.

 

Z góry dziękuję

Link to post
Share on other sites

w boyiu te częsci są ze ZNAl'u i łatwo się psują.Można sprobować na gwarancji wysłać ,hehe, lub pokombinować u metalurgów(sorki za okreslenie). kolega wytoczył sobie tą czesc z lepszych metali.

Prawda, ta część jest z hu.... tej no metalu :), i szybko pęka bez większego wkładu sił, tylko pytanie ? jak zdjąć ten mechanizm zatrzasku od body ? nity tam są .

Edited by Kamzi_909
Link to post
Share on other sites

Trzeba wyjąć gearbox.

 

Robisz to tak:

1. Odkręcasz i demontujesz selektor ognia.

2. Odkręcasz śrubę na spodzie chwytu pistoletowego i ściągasz go.

3. Wyciągasz plastikowy element w kształcie litery L ustalający komorę hopup i popychasz ją do przodu.

4. Wyciągasz gearbox.

5. Zapamiętaj jak ułożona jest sprężynka od zatrzasku i wyjmij ją.

6. Teraz zatrzask bez żadnych oporów będzie dał się wyjąć.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam problem z moim boyiem. Po jednej strzelance po prostu zdechł. Objawy są takie że, jak naciskam spust na dowolnie jakim trybie słyszę tylko "czyknięcie" silnika i tyle. Potem bateria i rączka się bardzo nagrzewają. Czym spowodowane jest takie zachowanie??? Co robić????

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Było już pisane. Sprężyna w GB spada z prowadnicy i blokuje tłok. Pomaga:

1. Naładowana bateria, jak nie zadziała to

2. Naładowana lepsza bateria np 9,6 od kumpla żeby odblokować

3. Odpowiedni "uderzać" w bok body i sprawdzać (u mnie to działa ;) ), sprężyna potrafi "wskoczyć" i działa dalej (na własną odpowiedzialność).

4. Wymiana na firmową m120

 

Ostatnio wynikła jeszcze jedna "wada" GB.

Jedna z zębatek w GB jest zamocowana na pinie, który wchodzi w dwie strony GB w łożyska. Ten pin się powoli z czasem wysuwał w jedną stronę i wypadł z łożyska blokując GB. Pomaga rozebranie GB, wstawienie s powrotem na swoje miejsce i "podklejenie" z obu stron GB od zewnątrz kawałkiem płaskiego twardego cienkiego plastiku przyklejonego taśmą do GB.. (taka prowizorka na szybko).

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

HELP! Mój ak 74 ( czy jak kto woli rk - 02 ) BOYI nie podaje kulek. Tzn chodzi elegancko ale nie strzela kulkami. Czasem sie uda jak sie go podkręci (hi cap) to z 2 wystrzeli. Przyjrzałem sie magazynkowi. PO odziągnięciu ząbka (żeby kulki szły do góry) kulki siedzą i nie idą do góry. Prawdopodobnie cos jest ze sprężyną która powinna popchnąć je do góry aż do wyczerpania maga. Nie jestem pewien jednak czy to nie jest problem z karabinem. Czy mam wykorzystać gwarancję czy próbować innych sposobów? (mieszkam w trójmieście)

 

Dzoeki za odp!

Link to post
Share on other sites

W AKMie full metal cymy miałem problem następujący. Nakręcam maga, kulki podnoszą się do wylotu, ale po kilku strzałach przestawał podawać. Rozkręciłem maga i okazało się że 5 kulek ocierało o zębatkę (na samym dole, tą do podkręcania). Wyjąłem te kulki i działa elegancko.

Link to post
Share on other sites

własnie problemem z moim magiem jest to że trudno go rozłożyć. Jest śruba imbuswa na pblaszce przez którą wychodzi żbatka ale nie da sie jej zsunać bo właśnie ta zębatka blokuje- z drugiej strony maga nie ma w ogóle możliwości. awet nie mam innego maga do sprawdzenia z czym problem..

 

Mogłem kupić cyme- z cymami moi kumple nie maja problemów.. a z bojami to juz 3 problem;/

Link to post
Share on other sites

Kiedyś tak miałem. Prawdopodobnie poszła główna zębatka magazynka - ma tam takie 2 miejsca na zaczep sprężyny. Lutownica na gorące powietrze i wsio.

Żeby rozebrać magazynek trzeba tą śrubkę rozkręcić i wybić bolec na górze magazynka. Potem pchając od dołu i ciągnąć od góry wyjąć magazynek właściwy z obudowy... Jeżeli nie idzie, nie wiem co się dzieje.

Blaszka za cholerę nie chce zejść nawet przy rozłożonym magu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...