Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Hello

Jako że moja drużyna przezbraja się na SIG'a P226, a w przeciągu najbliższego czasu nie mam jak uzbierać na gazowego metalowego KJW, to zacząłem się chwilowo rozglądać za springiem, który i tak przyda się na zimę :).

 

Przeglądając forum i oferty sklepów znalazłem następujących producentów

 

:arrow: >>HFC<<

:arrow: >>STTI<<

:arrow: >>HPA<<

:arrow: >>ACM<<

:arrow: >>UHC<<

:arrow: >>Cybergun?<<

 

Przeglądając forum znalazłem sporo pozytywnych głosów o HPA

Sig Sauer P226 HPA z Cyber Guna obecna cena: 99 zł

 

Plusy:

-b. dobry wygląd

-zamek zbudowany z 1 części (choć powinien być to standard )

-odpowiednia waga- nie za mała nie za duża

-dobra celność

-duży zasięg

-solidny ABS

-precyzyjne wykonane przyrządy celownicze+ biała plamka dla lepszego celowania

 

Minusy:

-,,latający" magazynek (aby to likwidować należy do magazynka przytwierdzić coś grubości 1mm do lewej, zabudowanej cz. magazynka. Może wygląd na tym trochę cierpi )

-miękki spust

-niezbyt odpowiednia sprężyna zwalniacza maga- zbyt łatwo o przypadkowe zwolnienie (należy wsadzić mocniejszą sprężyne).

-tak jak w chyba każdym krótkim springu z CG- jeżeli wyjmiemy z pistoletu napełniony w dowolnym stopniu magazynek, dwie ostatnie kulki wypadną.

Pistolet po prostu ŚWIETNY. Wygląd doskonały- trademarki, wysokiej jakości ABS. Dodatkowo dobra celność, dobry zasięg, w środku dużo elementów metalowych. Ogólnie mnóstwo plusów (minusy też można znaleźć ). Zresztą (mała recka mojego autorstwa z tematu ,,do 100 zł":

równie dużo negatywych o sTTI.

P226 i P228 STTI - ciezka bron, z wygladu bardoz, bardzo plastikowa, jednak jezeli ktos jest fanem (tak jak ja to moze kupic ta bron, sam posiadalem 4 P226 i 1 P228) to polecam, jednak innym musze ja odradzic ze wzgledu na jej wielka awaryjnosc, psuly mi sie bardzo szybko (lamaly sie lopatki tlokow) NIE POLECAM
a posiadam p228 STTi i go w życiu nie polecam, dlaczego?

1. Wykonanie: Sprężyna powrotna wyłamała przednią część zamka tą co ją przytrzymuje.

2. Magazynek: podczas upadku górną częścia (tam co jest taki przesuwający się plastik) właśnie oto on się połamał i już można zapomnieć o magu. Lepsze są zastosowania HFC, UHC, TM.

3. Odwzorowanie: Posiadam wersję srebrną i każde zarysowanie kończy się czarną rysą. Spust i kurek robi wrażenie metalowego, ale to tylko plastik.

 

Wykonany jest ze słabej jakości materiałów, niepotrzebne 'bajery' w magazynku i odwzorowanie.

Jedynym plusem jest jego waga oraz niektóre metalowe części wewnętrzne np. komora HU (chyba tak to można nazwać )

Jak coś to bierz tylko czarną wersję chyba, że chcesz żeby Ci się nie nagrzewał w pełnym słońcu to srebrna

STTI

Jeżeli mnie instynkt nie myli to "jeno" body sie różni od SIGa P229 którego mam

 

-osiągi ? ...żadne bo nie ma HU (momo ze panowie z military mnie o tym zapewniali ...ale nie wysylalem na "naprawe gwarancyjna"...bylem mlody i glupi )

-wytrzymalosc....-nie uzywam swojego siga intensywnie i sie trzyma dobrze

-wyglad - na tym SIGu (przynajmniej na moim nieszczesnym P229) nie ma ani oznaczen ( co osobiscie mnie nie obchodzi) "body" lubi potrzeszczec

 

W razie czego sprostowac

Najbardziej oszczędni w słowach byli posiadacze (a raczej użytkownik :wink:) HFC:

Właśnie pożyczyłem od kolegi Siga P226 HFC. Rzeczywiście-zasięgu niewiele (10-15m)

 

Moje wymagania co do repliki to

:arrow: Możliwość dokupienia zapasowych magazynków (a patrząc po sklepach to znajduję tylko do HFC :/)

:arrow: W miarę sensowny zasięg skuteczny. Kartka A4 na dystansie 15m jest osiągalna?

:arrow: Możliwie mało plastikowy wygląd: tutaj kusi ten ACM, aczkolwiek trudno jest mi dać wiarę w to aby za 45zł dało radę kupić metalową realistycznie wyglądającą replikę z jakimikolwiek osiągami... Miał to ktoś w ręce i potrafi powiedzieć parę słów na temat wyglądu tej repliki? I coś o jej osiągach?

:arrow: Zamek pozostający z tyłu po ostatnim strzale. A co! :mrgreen:

 

Z tego co się czyta to STTI raczej odpada. Ten tani metalowy chińczyk za 45zł zapewne jest jakąś totalną tandetą, natomiast jak ma się HFC w stosunku do HPA? I co to za >>ostatnia<< replika, 130zł, "full-metal" włącznie z magazynkiem, produkcji "CyberGun, Francja & Sig Arms Niemcy-Szwajcaria"? Co to, jakaś ko-produkcja z zakładami Sig'a? Trochę oczojebny ten napis na zamku...

Replikę którego producenta byście polecili?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Miałem do czynienia z P226 HFC (kuzyn przyniósł do naprawy bo mu się spsuł;)

Postaram się być jak najbardziej obiektywny (jestem posiadaczem P99 z HFC - postaram się nie porównywać:P)

 

Plusy:

+ waga (oj ciąży trochę)

+ pewnie leży w dłoni

+ wytrzymałość konstrukcji (kuzynowi działał ok. 3 lat, po czym wystarczyło wymienić zamek)

+ solidne wykonanie - nic nie zgrzyta; body plastik, ale zbyt plastiku nie przypomina (i o to chodzi:)

+ w razie awarii można dokupić zapasowe części w TajGunie

+ dobry do CQB

+ metalowa lufa zewnętrza i wewnętrzna

+ po oddaniu wszystkich strzałów zamek pozostaje w tylniej pozycji

+ dobrze działający kurek:P

+ metalowy mechanizm spustowy

 

Minusy (tu niestety trochę będę porównywał)

- mały zasięg (tak ze 25 metrów) - Walther P99 dobrze powyżej 30

- nie ma Hop Up - wyszło jak zdjąłem zamek (mój Walther ma)

- tłok plastikowy (w P99 metal)

- trzeba się namęczyć żeby go rozebrać, a co dopiero złożyć:/

- czasami się zacina

 

 

 

Z tych czterech wymagań P226 z HFC spełnia trzy:

- zamek pozostaje z tyłu

- mało plastikowy wygląd

- dodatkowe magi

 

Co do trafienia z 15 metrów w A4 to może Ci się uda, lecz musisz celować tak z 30 cm wyżej niż chcesz trafić

 

A propos nalepszego gaziaka P226 to mi najbardzie podoba się ten Sig Sauer P226 z Tokyo Marui.

Link to post
Share on other sites

Ten >>HPA<< to jakiś model P226. Producentem jest CyberGun.

 

Jeśli miałbym wybierać, to raczej tego ostatniego z CyberGuna >>CyberGun?<<

Jest wykonany z metalu i posiada licencję SigSauera. Poza tym ma regulowanego Hopa. Prędkość wylotowa wynosi 80m/s, czyli 262fps. Jako wagę kulki obrałem 0.12g. Przeliczyłem i wyszło, że maksymalny zasięg będzie wynosił 35 metrów. Czyli celnie tak ze 25.

Edited by PiterTKD
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...