Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky


Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

***

Grałeś w Battlezona (rts, nie mówię o klasycznym BZ z automatów który był klasą z innej epoki)? To była jedna z najlepszych gier jakie grałem-klimatyczna, wymagająca i wciągająca.

Czemu dawniej gry były tak dobre (nie wszystkie oczywiście, ale było ich procentowo więcej)? To proste-dawniej najpierw producent KOŃCZYŁ tworzenie gry, a potem ją SPRZEDAWAŁ. Teraz jest odwrotnie, a przy części produkcji nawet nie ma pewności, że etap "GRA SKOŃCZONA" kiedykolwiek nastąpi.

 

 

Taa, jestem tu old-timerem ;)

 

Powód tak na prawdę jest inny. Sam trochę w game-dev grzebię i mogę dać CI przykład.

 

Porównaj sobie RPGi na osi czasu pod względem zaawansowania technicznego i budżetu.

 

Na pierwszy ogień idzie nethack. Gra która nawet nie ma interfejsu graficznego i wszystko odbywa się przez śmieszne znaczki typu @ dla gracza, M dla pająka i tym podobne. Jednocześnie jest to gra która ma największe możliwości spośród wszystkich RPGów jakie widziałem.

 

Fragment z wiki:

Jedną z najciekawszych anegdot ukazujących stopień rozbudowania gry jest historia gracza, który wpadł na pomysł użycia ciała potwora, którego dotyk zamieniał w kamień (cockatrice), jako broni. Ciało należało trzymać dłońmi ubranymi w rękawice, żeby uniknąć kontaktu z własną skórą. Broń spełniała swoje zadanie, dopóki gracz, niosący zbyt ciężki ekwipunek, nie spadł ze schodów i nie upadł na niesiony oręż, zamieniając się w kamień i tym samym kończąc rozgrywkę

 

Przy tym diablo jest płytkie jak spodek. Dlaczego? Ano dlatego że w diablo nie wystarczyło napisać jak jest, trzeba było to narysować. Im bardziej szczegółowa grafika, tym więcej czasu trzeba poświęcić na animowanie prostej rzeczy. W takim na przykład baldur's gate wystarczyło napisać co robi postać. W oblivionie trzeba już zanimować. Jak wiadomo nawet średnio bystry designer umie opisać nawet skomplikowaną czynność ale animator 3d jest potrzebny żeby taką czynność zanimować. Dodatkowo potrzebny jest programista żeby połączył animację z systemem inverse kinematics i tym sposobem zamiast tekstu napisanego w 5 minut przez jedną osobę mamy 3-4 osoby pracujące 3 razy dłużej nad tym samym.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Cóż... to macie jakieś dziwne kompy albo Windowsy. Mnie tylko raz gra się uporczywie wywalała do Windowsa (przy wychodzeniu z podziemi Agropromu). Po zainstalowaniu pierwszego patcha, jaki był na gram.pl nie miałem już z tą grą od strony technicznej żadnych problemów. I poza idiotycznym wręcz poziomem trudności etapów od Limańska do początku elektrowni gra jest bardzo ciekawa, przyjemna i w porównaniu do Cienia Czarnobyla, nie mam jej nic do zarzucenia (poza przegiętym poziomem trudności w paru miejscach, ale to cecha wszystkich gier za wschodniej granicy).

Link to post
Share on other sites

tos jest kozak. Popatrz na daty postów archimedesie i dopiero później zastanawiaj się co pisa. Z dzisiejszym patchem of kors jest wszystko w porządku. Zresztą równie dobrze większośc piszących tutaj o problemach ma "Vista". Chwaląc się mogłeś opisac konfiguracje twojego kompa, a my byśmy bezczelnie odpisali "Też mi coś.phi"

 

więc daruj sobie i czytaj CAŁY temat zanim coś napiszesz

Edited by Flame
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

witam, S.T.A.L.K.E.R. cień czarnobyla pszeszedłem Czyste Niebo raz bez moda 2raz z modem na 500kg udźwiguu....Zaje..... mówie wam zbieracie wszystko co maja polegli stalkerzy i inni zbierasz bron która leży na ziemi kiedy masz pelny plecak sprzedajesz to wszystkoo....Ja tak zarobilem do Doliny Mroku 80tyś wziołem Pistolet Martha i odpicowałem go na maksa potem 2 karabiny i kombinezony z tym modem jest zaje..... masz duzo jak trza i zostaje ci jeszcze na zapas...Polecam tego moda

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...