Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bardzo słabe działanie HU w nowym M4 G&P


Recommended Posts

Witam

 

HU podkręcone na max działa zbyt słabo na kulkach 0,23g.

 

Po przekręceniu pokrętła komory HU jeszcze dalej, pokrętło się blokuje a poduszka gumki wystaje w lufie jeszcze bardziej. Trzeba do tego użyć trochę siły. W takim przypadku gumka spowalnia kulką na tyle by zmniejszyć zasięg repliki.

 

Zaznaczam że:

1. Komora HU działa, ponieważ widziałem, jak gumka się wysuwa wewnątrz lufy.

2. Replika ma ok. 410-420fps(sprężyna M120).

3. Zanim zacząłem strzelać prysnąłem silikonem w sprayu przez otwór podawania kulek.

4. Później wyczyściłem dokładnie lufę wyciorem i szmatką, przepychając ją również przez komorę HU, oraz powierzchnię poduszki gumki HU.

5. Po tych zabiegach wystrzeliłem przynajmniej 500 kulek.

 

Proszę o odpowiedź na pytania:

1. Czy to możliwe że gumka potrzebuje więcej czasu na dotarcie się?

2. Czy warto od razu ją zmieniać?

Link to post
Share on other sites

Powiem tak - stockowe gumki HU w G&P sa kiepskie.

U mnie w M16A4 kulki 0,23 przy HU podkręconym na maxa latały akurat. Gdybym używał 0,25 byłoby kiepsko.

Z kolei kumpel kupił M4A1 i na HU na minimum, kulki 0,25 leciały mu świecą w górę... 0,28 leciały prosto, ale na max 30m...

Dlatego polecam jak najszybsza wymianę na gumkę Guardera albo Systemy...

Link to post
Share on other sites

Jeżeli jest bardzo nowy , może z cylindra jeszcze chlapać olejem delikatnie taka mała chumrka oleju często wylatuje jak się strzela nową repliką, spróbuj jeszcze ją porządnie przestrzelać:) Koleżanka tak miała no i po 2000 kulek było już tylko coraz lepiej wlasnie w m4 G&P.

co nie zmienia faktu że warto tą gumke zmienić.

Edited by GTI
Link to post
Share on other sites

Mi zaraz po wyciągnięciu M16A4 z pudła kulki latały jak chciały, jako, że razem z repliką przyszedł do mnie silikon systemy zaraz przystąpiłem do wymiany. Gdy wyjąłem stockową gumkę ubabrałem się od jakiegoś smaru. Gumka była kompletnie zalana i nie miała prawa odpowiednia podkręcać kulek. Możliwe, że masz to samo.

Link to post
Share on other sites

Wyciągnąłem gumkę i wszystkie części z komory HU. Wszystko było maksymalnie mokre od oleju silikonowego w sprayu. Dostał się wszędzie i pewnie spływał na gumkę HU w trakcie regulacji docisku.

Wymieniłem gumkę na przeźroczystego silikonowego Guardera i teraz jest dobrze.

 

Gumka jest świetna ale komora po rozłożeniu jest nieźle rozklekotana. Aby mi się w trakcie strzelania nacisk gumki nie zmniejszał musiałem Dokręcić śrubkę na pokrętle regulacji tak mocno jak się tylko dało.

Czy wszystkie komory HU do M4/M16 są takie tandetne czy może inne firmy potrafią zrobić porządniejszą komorę?

 

Dziękuję za pomoc.

Edited by Apluto
Link to post
Share on other sites

Komory G&P są wyjątkowo tandetne jak na I klasę. Ja na ten przykład od razu rozwaliłem sobie tą obejmę trzymająca lufę. Pokrętło regulacji także musiałem mocno dokręcić żeby nie latało luźno, ale wcześniej też było mocno skręcone. Z opinii wynika, że najlepszą komorą do serii M jest komora KA.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...