Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

O tym czy żołnierze dokonują modyfikacji zmiany długiego G36 na wersję K, czy tego nie robią.

 

Dyskusja jest po to żeby każdy sobie uświadomił, że nikt w BW nie customuje karabinu skracając go/wydłużając wedle uznania jak zasugerowałeś ;).

 

Określone jednostki otrzymują określone wersje karabinu (G36 lub G36K) i dokładają do niego co najwyżej (!) takie rzeczy jak szyny RIS i inne drobiazgi, przy czym i tak dotyczy to jednostek specjalnych/jednostek specjalnego przeznaczenia, a nie szarej piechoty.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • Replies 696
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Inne drobiazgi typu:

 

-Szyna Piccatyny 22mm (to się chyba tak pisze)

-dodatkowe szyny ( w tym nakładka RIS)

-Granatnik AG36

-latarki taktyczne

-inny szmelc...

 

Żołnierz (w domyśle już jednostki specjalnej) może poprosić dowódcę, by pozwolił mi na modyfikację. Sam z siebie nic nie może zmienić, bo to podchodzi pod "uszkodzenie broni" i "niesybordynację" a to= kancer :P

 

Żołnierz może nieznacznie zmieniać wersję. To jak pizza. Możesz zmienić dodatki, ale nie rozmiar ;)

Edited by choisen
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie chciałem dowiedzieć się co regulaminy Bundeswehry mówią o biegu z bronią długą jak i krótką. Jak ją trzymać aby było bezpiecznie i prawidłowo, a sierżant nie przeklinał :-)

Niby banał ale jednak opowieści o "gierojach" którzy potykając się postrzelili kumpla biegnącego przed nimi nie należą do rzadkości [oczywiście mam na myśli airsoft oraz dodatkowo palec na spuście]

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

A jakiej firmy masz C-Mag'a? Podkręcany z kabla czy na dźwięk?

 

Poza tym jestem zwolennikiem realizmu dlatego też ta "pełna" kolba jest moim zdaniem złym rozwiązaniem - ja przynajmniej nie znalazłem jej "ostrego" odpowiednika nie mówiąc już w ogóle o użyciu w BW. Jeśli jestem w błędzie to zwracam honor i kajam się do stóp.

Ja bym pokombinował z jakimś podkrowcem a nawet kontraktową ładownicą, którą bym wcisnął na kolbę albo przedni chwyt - Chris z naszego pomorskiego środowiska właśnie tak rozwiązał problem z umieszczeniem dużej bateri.

Można by też spróbować z czymś takim:

g36kc7.th.jpg

 

A przy okazji ponawiam pytanie z poprzedniej strony:

Panowie chciałem dowiedzieć się co regulaminy Bundeswehry mówią o biegu z bronią długą jak i krótką. Jak ją trzymać aby było bezpiecznie i prawidłowo, a sierżant nie przeklinał

Niby banał ale jednak opowieści o "gierojach" którzy potykając się postrzelili kumpla biegnącego przed nimi nie należą do rzadkości [oczywiście mam na myśli airsoft oraz dodatkowo palec na spuście]

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdro!

Edited by Julas
Link to post
Share on other sites

W Raporcie były fotki i opis modyfikacji Giety w ramach programu IdZ - i między innymi te modyfikacje obejmowały stałe kolby ale trochę inne od tych airsoftowych.

 

A jeżeli chodzi o ładownicę na chwyt przedni - jest taka fajna fotka pokazująca jak żołnierze BW je montują do chwytu przedniego - nawet chyba Wolf ją zamieszczał w jednym z tematów.

Link to post
Share on other sites

Ronin tez zamieszczal ;) To bylo zdjecie wojskowego Deutsche Post. Lezalo tam G36 z przypieta ladownica ;) Jak przypniesz ja poziomo - wzdluz kolby to w ogole nie powinna przeszkadzac. Co do stalych kolb to czesto widac je na fotkach oddzialow specjalnych.

Link to post
Share on other sites

 

Co do ładownic na kolbę - nie nie robi. Używa się po prostu pojedynczych ładownic montowanych do kolby za pomocą plastykowych pasków do spinania kabli:

 

aaa17ogyj4.th.jpg

isafgerman025eqiy4.th.jpg

(żołnierz stojący skrajnie po prawej stronie)

 

I zdecydowanie moja ulubiona fota takiego mocowania :D:

 

isaf02715jgxx5.th.jpg

 

 

;)

 

A tak odnośnie własnych spostrzeżeń:

 

- kolba stała to na razie nowość w BW i zbyt często się jej nie widuje (a już prawie wcale w długich wersjach);

- zestawienie beta + granatnik widywane jest w jednostkach specjalnych na G36K, długie są na wyposażeniu zwykłej piechoty a tam albo beta, albo granatnik ;);

- efekt psuje też górna szyna - nie widuje się jej w bundeswehrowskich długich G36, nie licząc parasnajperskich wersji (wtedy nie z betą i granatnikiem). Poza tym to, że jest to przeróbka z wersji C widać od razu ;) (charakterystyczny odwrócony trapez równoramienny pod chwytem - do usunięcia szlifierką/pilnikiem ;), no i coś czego nie da się zamaskować - szyna jest od strony kolby za krótka - w szynie KSK koniec dochodzi do samej kolby, no i jest o wiele za niska - oryginalna szyna KSK jest wyższa żeby ułatwić transportowanie karabinu za nią);

- Eotech 551 (praktycznie jedynie na MP7) do wymiany na 552 ;).

 

To co napisałem nie miało być złośliwością - jeżeli idziesz w realizm i zmieniasz oznaczenia na selektorze na te widywane jedynie w BW, to całą resztę chyba też warto zachować w odpowiedniej konwencji - inaczej od razu widać, że coś tu nie gra i oznaczenia nie pomogą ;).

 

Jeśli chodzi o ładownicę na kolbie to patentu używałem dość krótko. Umieszczenie jej po lewej stronie utrudnia poprawne złożenie się do strzału (głowa jest za wysoko - nie ma to znaczenia przy korzystaniu z kolimatora ale już przy używaniu lunetki tak), umieszczenie po prawej uniemożliwia złożenie kolby :/.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Oj tak męczysz ;)... Tak - mam materiały szkoleniowe ze wszystkimi postawami strzeleckimi, sposobami trzymania broni podczas lokomocji, wariantami ustawień pasa itp. Niestety, są to materiały tłumaczone z podręcznika BW (spędziłem nad nimi naprawdę mnóstwo czasu benedyktyńsko, tłumacząc całe rozdziały z książki), więc ich nie mogę zamieścić w sieci (prawa autorskie), poza tym są do użytku jedynie dla członków AWR.

 

Ronin

 

p.s.

 

Nie dam się przekonać ;).

Link to post
Share on other sites

Ronin, to że za krótka da się zamaskować, to że za niskie też, ale to było by dosyć problematyczne, kiedyś się za to zabiorę (ile taka szyna powinna mieć wysokości?)

 

rewidokzobraz027um4.th.jpg

 

Te materiały szkoleniowe... są w jakiejś książce? mógłbyś podać chociaż orientacyjną nazwę pod którą można by to zdobyć?

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...