Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

@Szaszlyk

Widze pewne niescislosci w artykule, a do tego nasuwaja mi sie pewne pytania;

1) G36 nie mialo zastapic G3, w koncu uzywa calkiem innej amunicji... (pomijam fakt, ze G3a4 ZF jest do dzis uzywane, choc w trakcie zamiany na G28)

2) Skoro G36 to taki syf bez przyszlosci, to dlaczego az do dzis trwaja prace rozwojowe (nowo wprowadzona wersja e3, prace nad mozliwoscia uzytkowania zarowno magazynkow standarkowych jak i STANAGowych)?

3) Opisane problemy sugeruja, ze bron niszczy sie z byle powodu, dlaczego wiec przez prawie 15 obylo sie bez powaznych protestow?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 696
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Altair krul i buk!

"Nowa broń otrzyma desygnatę G26, a jej wybór ma nastąpić pod koniec 2012."

Mamy końcówkę 2013 już...

Nie chce mi się wklejać cytaty i je podważać. Powiem tylko, że artykuł zawiera masę błędów.

Btw, są 3 fotki HK416 u specjalsów. Dwie u KSK i jedna u KS. Nawet nie wiadomo czy to czasem nie SEALsi na wspólnych szkoleniach :] (mają GPNVG-18)

 

AG36 wymieniają też.

Od teraz będą biegać z HK416 i tym czymś na plecach!

http://abload.de/img...217372i3onf.jpg

Link to post
Share on other sites

1) G36 nie mialo zastapic G3, w koncu uzywa calkiem innej amunicji... (pomijam fakt, ze G3a4 ZF jest do dzis uzywane, choc w trakcie zamiany na G28)

G36 miał zastąpić G3 jako podstawowy karabinek piechoty. I zastąpił, bo po to go wprowadzono. Do G3 powrócono w wyspecjalizowanej roli DMR, kiedy okazało się, że w Afganistanie do starć dochodzi na dystansach maksymalnych dla G36.

 

2) Skoro G36 to taki syf bez przyszlosci, to dlaczego az do dzis trwaja prace rozwojowe (nowo wprowadzona wersja e3, prace nad mozliwoscia uzytkowania zarowno magazynkow standarkowych jak i STANAGowych)?

Gdzie tam jest napisane, że G36 to "syf bez przyszłości"? Modernizacja to nic nowego - skoro wprowadzono go do służby to teraz masowo nikt nie będzie wymieniał konstrukcji na inną, stąd modyfikacje. Gniazdo do magazynków STANAG powstało na zamówienie klientów wykorzystujących karabinki G36 - BW nie jest zainteresowana ich wprowadzeniem. Aha, nie ma czegoś takiego jak G36E3 - jest G36E, a właściwie był bo teraz to G36V, wersja eksportowa.

 

3) Opisane problemy sugeruja, ze bron niszczy sie z byle powodu, dlaczego wiec przez prawie 15 obylo sie bez powaznych protestow?

Przeczytaj jeszcze raz tekst artykułu, a potem jeszcze raz. Aż zrozumiesz, co tam napisali.

 

"Nowa broń otrzyma desygnatę G26, a jej wybór ma nastąpić pod koniec 2012."

Mamy końcówkę 2013 już...

No i? Niemcy nie zdecydowali się?

 

Nie chce mi się wklejać cytaty i je podważać. Powiem tylko, że artykuł zawiera masę błędów.

Wiem, ale nie powiem? Wskaż te błędy.

 

Btw, są 3 fotki HK416 u specjalsów. Dwie u KSK i jedna u KS. Nawet nie wiadomo czy to czasem nie SEALsi na wspólnych szkoleniach :] (mają GPNVG-18)

No to wiadomo, czy nie wiadomo kto to? Bo na zachodnich forach wciąż nie mogą tego rozgryźć. Zresztą, w artykule napisano jasno, że "pod koniec pierwszej dekady XXI wieku do KSK jako broń testowa trafiło ponad 100 karabinków H&K HK416D w odmianach z różnymi długościami lufy. Broń testowana jest od kilku lat, obecnie w Afganistanie, i na razie nic nie wskazuje na to, aby testy komandosów miały się szybko zakończyć." HK416 są używane przez niemieckie siły specjalne, GPNVG to też żaden wyznacznik - jest niemiecki dystrybutor, równie dobrze gogle mogły być przekazane do testów przez niego.

 

AG36 wymieniają też.

Od teraz będą biegać z HK416 i tym czymś na plecach!

http://abload.de/img...217372i3onf.jpg

Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury. AG36 na razie nikt nie chce wymieniać, a jeśli już to raczej na Cerberusa. To co "coś" na zdjęciach to jeden z prototypów Rheinmetall Hydra.

Link to post
Share on other sites

Z gory ostrzegam, ze zadnym specem nie jestem (wrecz przeciwnie),temat mnie zaintersowal, wiec pytam w celach czysto informacyjnych. Zawsze lepiej miec informacje z wielu roznych zrodel :icon_wink:

 

G36 miał zastąpić G3 jako podstawowy karabinek piechoty. I zastąpił, bo po to go wprowadzono. Do G3 powrócono w wyspecjalizowanej roli DMR, kiedy okazało się, że w Afganistanie do starć dochodzi na dystansach maksymalnych dla G36.

 

Aha, chyba ze w tym sensie, OK, moj blad. Choc jesli dobrze pamietam G3 zostalo w sluzbie, tylko po prostu zmienilo funkcje.

 

Gdzie tam jest napisane, że G36 to "syf bez przyszłości"? Modernizacja to nic nowego - skoro wprowadzono go do służby to teraz masowo nikt nie będzie wymieniał konstrukcji na inną, stąd modyfikacje. Gniazdo do magazynków STANAG powstało na zamówienie klientów wykorzystujących karabinki G36 - BW nie jest zainteresowana ich wprowadzeniem. Aha, nie ma czegoś takiego jak G36E3 - jest G36E, a właściwie był bo teraz to G36V, wersja eksportowa.

 

- Takie wlasicwiosci jak ''zbyt niska sztywność plastikowej komory zamkowej.'', ''odmienny chwyt broni będzie skutkował innym punktem trafienia'' ''pozostawiono na kilka godzin na ziemi, oparte o częściowo złożoną kolbę i wystawione jedną stroną na działanie intensywnych promieni słonecznych. Po rozpoczęciu strzelań okazało się, że w większości z nich występuje odchylenie punktu trafienia w tym samym kierunku.'' Ciezko nazwac to malymi problemami, brzmi raczej jakby glownym problemem byla modulowowsci i budowa z polimerow, czyli wazne cechy tej broni. Mozna odniesc wrazenie, ze mowa nie o konstrukcji bujowej, tylko szklanym pantofelku, na ktory trzeba uwazac przy kazdym kroku, coby sie nie rozpadl ;)

- Znowu moj blad, choc tym razem w pisowni- myslalem o G36A3, a nie E3.

- Co do magazynkow- niestety nie moge znalezc zrodla (byc moze ktores z papierowych czasopism czytanych przeze mnie czekajac na pociag?), ale czytalem, ze i BW wyrazalo zainteresowanie, aby dopasowac sie do standardow sojusznikow i chcieli gniazdo dopasowane do obu rodzajow magazynkow (nie pytajcie mnie, jak to mialoby wygladac, nie wiem i tez sie dziwie)

 

 

No i? Niemcy nie zdecydowali się?

Jest koncowka 2013r, a jedyne co slychac, to nieszczegolnie potwierdzone przypuszczenia, ze moze pomysla o jakiejs innej konstrukcji. Choc i to wydaja sie slowa wymuszone przez opinie publiczna.

 

 

Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury. AG36 na razie nikt nie chce wymieniać, a jeśli już to raczej na Cerberusa. To co "coś" na zdjęciach to jeden z prototypów Rheinmetall Hydra.

Moge tylko zgadywac o co chodzilo Morisowi, moze myslal po prostu AG36A2? Zdaje sie, ze to stosunkwo nowa modyfikacja... (strzelam tylko)

Link to post
Share on other sites

Oj tam, jaja sobie robię.

Nie wiem nic o Cerberusie, ale mają nowego stand alona (być może też tylko do testów) - M32.

Ale nadal w użyciu jest HK69.

No właśnie, jest końcówka 2013 i się nie zdecydowali.

A gniazdo na STANAGi jest czasem używane przez KSK. Powód jest tylko jeden - zabierają mniej miejsca w ładownicy. Dlatego też powstały tzw G-magi, które coraz częściej widać na zdjęciach.

Link to post
Share on other sites

A gdzie ja napisałem, że HK416 nie są w użyciu przez KSK? Są/były testowane.

 

Poza tym, G-Magi (obecnie OA-Magi) powstały jako alternatywa dla P-Magów, które były niedostępne na europejskim rynku cywilnym.

 

Fakt. Same bełkoty, plotki i przypuszczenia. Oj Szaszłyk...siedzisz dupą w ciepłym fotelu i się przekomarzasz z młodymi. I po co, czym tu się podniecać? Tu chodzi jedynie o efektywność zabijania, a to już problem żołnierzy, a nie grających w kulki.

Tak się składa, że zawodowo pracowałem w tej firmie i nigdy nie narzekałem na mój G36K. A możliwość jej czyszczenia w zmywarce do naczyń i używania na sucho, bardzo się sprawdzała w piasku i na mrozie...złym baletnicom...itd. ENDE UND AUS

Edited by FschPzAbw
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

009c61ff20.jpg

Die Kommandosoldaten des Kommando Spezialkräfte nutzen seit vielen Jahren das G36 K A1.

Es gibt vermutlich keine andere deutsche militärische Einheit die ihren Waffen an Schussbelastung und Beanspruchung mehr zumutet.

In vielen, zum Teil lebensgefährlichen Situationen hat uns diese Waffe in Sachen Zuverlässigkeit und Treffgenauigkeit nie im Stich gelassen.

Jede Waffe dieser Welt wird wenn Sie heiß geschossen wurde an Treffgenauigkeit verlieren und unterliegt bestimmten Wartungsintervallen bei denen Verschleißteile gewechselt werden müssen.

Eine Unterlassung sowie falscher Umgang ist grob fahrlässig und gefährdet das Leben unserer Soldaten. Heckler & Koch gibt diese Intervalle vor, ist aber nicht für deren Durchführung verantwortlich.

Diese Verantwortung für Ausbildung und Wartung liegt einzig und allein bei der Bundeswehr. Das Kommando kommt dieser Verantwortung nach, was die hohe Treffgenauigkeit über Jahre beweist.

Das KSK bekommt jetzt das neue G36K A4 welches bis zur nächsten Neubeschaffung wieder ein treuer Begleiter unserer Kommandos sein wird.

 

Nicht immer ist es nur die Waffe die zu schlechten Treffergebnissen führt.

 

diekommandos

 

Źródło: http://www.diekommandos.de/

 

Także tego, no...

Link to post
Share on other sites

Fakt. Same bełkoty, plotki i przypuszczenia. Oj Szaszłyk...siedzisz dupą w ciepłym fotelu i się przekomarzasz z młodymi. I po co, czym tu się podniecać? Tu chodzi jedynie o efektywność zabijania, a to już problem żołnierzy, a nie grających w kulki.

Heh, czy ja się tu gdzieś podnieciłem? Nie zauważyłem. Jak dla mnie Niemcy mogliby zostać przy G3, nie robi mi to żadnej różnicy. Ale jak ktoś gada bzdury i ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem to mnie to po prostu, po ludzki, wkur...a

 

[ciach]

Z moim niemieckim zrozumiałem, że G36KA4 zastąpi wcześniejsze odmiany? Do tej pory tak oznaczony wariant był wersją dla Litwinów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Od kilkudziesięciu minut szukam info odnośnie magazynków do G36 (w moim przypadku wersja Kurz [K]). Czy w "ostrych żyletach" stosowane były magazynki półprzezroczyste? Takie jakie oferuje np. BOYI? Bardzo mnie to ciekawi.

 

Oraz czy w przypadku G36K JG można łatwo wykonać konwersje do pełnej G36? Będzie trzeba wymieniać lufę i inne rzeczy? Bo jeżeli da się to zrobić po taniości (np. wymiana 1/2 elementów) to może bym się na to skusił...

Link to post
Share on other sites
Od kilkudziesięciu minut szukam info odnośnie magazynków do G36 (w moim przypadku wersja Kurz [K]). Czy w "ostrych żyletach" stosowane były magazynki półprzezroczyste? Takie jakie oferuje np. BOYI? Bardzo mnie to ciekawi.

 

Tak, półprzeźroczyste są stosowane w ostrych. Jeszcze istnieją PMagi od Magpula.

 

Oraz czy w przypadku G36K JG można łatwo wykonać konwersje do pełnej G36? Będzie trzeba wymieniać lufę i inne rzeczy? Bo jeżeli da się to zrobić po taniości (np. wymiana 1/2 elementów) to może bym się na to skusił...

 

Wyjdzie cię ponad 50% wartości repliki. Potrzebowałbyś przedłużkę lufy, tłumik płomienia, chwyt przedni, mocowanie bagnetu i dłuższą kolbę.

Link to post
Share on other sites

Pmagi/Emagi można, czasem u polować w ChRL dużo taniej niż 30$/szt. Problem jest taki, że rzadko się pojawiają, a jak się pojawią to znikają w kilka godzin. Znajomi jakiś czas temu polowali chyba 7, czy 8 miesięcy na E-magi.

 

Swoją drogą skoro nowa Gieta KSK, nosi miano G36ka4, to jakie G36 nosi miano G36ka3?

Edited by Vespi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...