Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Co do adapterów to trochę "szpecą" nasze kochane G36 ale może być przydatne w przypadku misji zagranicznych. Możemy wówczas użyć magazynków od eMki. Pytanie tylko jak często zdarzają się takie sytuacje i czy faktycznie przydają się na polu walki.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 696
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zwyczajowo na misji - podczas patrolu czy podobnej sytuacji - się nosi tyle magazynków i naboi ,że raczej taka przejściówka nie jest potrzeba. No chyba, że naprawdę trafi się krytyczna sytuacja ,że siedzisz z 3 Marinsami w okopie ,Ci się właśnie wszystkie naboje skończyły a plecak zatonął w rzece ;P

Edited by Adrian"ADi"Krysztofiak
Link to post
Share on other sites

A z plecakiem adapter... Moim zdaniem fakt istnienia adaptera i tak nie przekona mnie do jego używania. A jeśli chodzi o inne dodatki, to chciałbym zapytać o pasywne urządzania noktowizyjne - kto ich używa, kiedy, czy jest to bajer pozwalający tylko na nocne widzenie w optyce g36 etc. No i czy macie jakieś ciekawe zdjęcia tej przystawki?

Link to post
Share on other sites

g36nvrear.jpg

The design of the gun allows the night vision sight to be

mounted and used with the existing optics without rezeroing.

 

g36night.jpg

Zeiss/Hensoldt NSA 80 passive night vision device with periscope reticle made for dropping right onto carry handle of G36. Reportedly in the $7000 U.S. range, a quality German night scope for the G36 that requires no re-zeroing after installation.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja dla odmiany chciałbym się zapytać, jakie szyny RIS są używane.

Widziałem zarówno cały komplet, który wygląda jakby zastępował chwyt przedni, jak i szyny boczne + dolna. Które, kto dostaje i jak się mają do tego ich repliki? Szczególnie interesują mnie informacje dotyczące wersji kurz.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś mógłby mi pomóc?

 

W Starze mam taki (pin,śrubę)

 

tnimgp0086ip4.th.jpgthpix.gif

 

I raczej na pewno nie odpowiada on oryginałowi,bo w większości ( na zdjęciach ) widziałem po prostu śrubkę wkręcaną na śrubokręt krzyżowy....

 

Ktoś coś wie na ten temat? ;-)

 

 

Pozdrawiam

 

Wawix

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ogólny kształt jest praktycznie identyczny i oba mają ten sam gwint (o ile pamiętam, lewoskrętny 15 mm, ale mogę się mylić). Podstawową różnicą jest to, że tłumiki od G3 nie mają prostokątnych płaskich szlifów, o które można zahaczyć klucz (gdy tłumik skręci się tak mocno, że trzeba siły żeby go wykręcić) - w G36 takie szlify już są. Różnicę widać na tych fotografiach:

 

g3-muendungsfeuerdaempfer-2.jpg

(tłumik od G3)

 

muendungsfeuerdaempfer-g36.jpg

(tłumik od G36 - na dole widać prostokątne wyżłobienie, po drugiej stronie jest identyczne - oba służą do zahaczenia klucza)

 

Najlepsze repliki tłumików robi Star, ponieważ:

 

1. Tłumiki Stara są stalowe ;) - to samo z lufą zewnętrzną.

2. Mają identyczny kształt zewnętrzny - dosłownie widać to w porównaniu 1:1!

3. Mają sprężynowy zatrzask - taki zatrzask jest w ostrej broni i widać go dobrze na fotografii pokazującej tłumik od G36, po lewej stronie - sprężyna ma kształt litery C, w której jeden z końców zagięty jest na kształt zęba - ząb ten w miarę przekręcania wskakuje w kolejne podłużne karby wykonane poniżej gwintu, naokoło lufy (też widoczne na drugim zdjęciu). Co ciekawe, tłumik Stara wykonany jest tak dobrze, że sprężyna z ostrego tłumika pasuje do repliki :).

 

Wadą jest gwint - airsoftowy standard to 14 mm, stąd ostre tłumiki nie pasują na lufę zewnętrzną repliki i trzeba dorabiać na tokarce całą lufę zewnętrzną żeby założyć ostry tłumik.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...