Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Czyli tłumik płomeinia CA nie jest poprawny, albowiem jest minimalnie dłuższy u nasady i bliżej rekonstrukcji będzie ten od g3? Pytam, bo od jakiegoś czasu wziąłem się za dopracowywanie przodu swojej repliki i po wykonaniu lufy zewnętrznej z karnisza8-) stwierdziłem, że tłumik płomienia, będący kopią CA jest o 3mm za długi. Pozostaje więc wymiana na ten od g3, kupno STARa lub oryginału.

 

Jeśli chodzi o lufę zewnętrzną STARa, to mając g36 przez parę dni na warsztacie sprawdziłem magnesem - nie reagowała.

 

No i jeszcze jedno - luneta

oryginał?

 

pozdrawiam!

Edited by fidell
Link to post
Share on other sites
  • Replies 696
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lepiej kup stalową replikę tłumika do G36 (Star lub G&P jak się okazuje ;)) lub oryginał - żeby była poprawna musi mieć wycięcia na klucz, stąd te od G3 się nie nadają...

 

Co do lufy zewnętrznej to moja reaguje na magnes jak się patrzy ;). Jest też odpowiednio ciężka i niezabezpieczona olejem, rdzewieje (tam gdzie wytarta jest oksyda - głównie w okolicy gwintu) - jestem więc na 101 % pewien, że to stal. To samo z drugim egzemplarzem Star-a w ekipie...

 

Co do Stara, który miałeś na warsztacie to wiem, że był zakupiony na allegro - może sprzedawca podmienił części z jakimś CA? Możliwe też, że Star nie robi już luf stalowych, chociaż w to drugie trudniej jest mi uwierzyć.

 

A wkładka z celownika pod linkiem jest oryginalna.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Szukałem więcej informacji na temat najnowszych wersji stara czy oprócz zmiany pinów w standardzie coś zmieniali ale nic nie wyczytałem w ogóle ciężko....

 

być może G36 Star co kupiłem na allegro i jak wspominano fidell miał na warsztacie ma podmienioną lufę od CA ... całkiem możliwe i wcale mi się to nie podoba....

 

 

Pozdrawiam

 

Wawix

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

Zabieg został przeprowadzony na low-capach CA.

 

Wstęp:

1)Wykręcamy śrubę u dołu magazynka.

2)Zdejmujemy klapkę a następnie wysuwamy wnętrze magazynka.

3)Ściągamy atrapy naboi 5.56

 

Część właściwa:

Jak pewnie zauważycie atrapy naboi wewnątrz są w dużej mierze puste. I te miejsca stanowią nasz 'cel'. Można te miejsca zapełnić ołowiem - chociaż by obciążnikami rybackimi - lub innym materiałem który zbliży wagę do oryginału. Zwróćcie uwagę ,że nie każdy 'nabój' można wypełnić z racji tego ,że cała atrapa też zasłania śruby trzymające wnętrze magazynka w całości. Więc radzę rozwagę. Po wypełnieniu ważymy całość i sprawdzamy czy dobrze jest spasowane. Gdy już mamy pewność ,że waga jest odpowiednia możemy znów wyjąć wnętrze magazynka i podkleić atrapy jakimś klejem aby trzymały się w miejscu podczas silnych drgań. Następnie złożyć całość.

 

Dodatki: A tak w ramach "widzi mi się" można także pomalować czubki atrap naboi na kolory odpowiadające typom naboi w standardach NATO.

 

O ile się nie mylę: Czerwone - AP

Zielone - Ball

Pomarańczowe - Smugowe

Ja pomalowałem na AP i przyznam ,że jest to zabieg zauważalny,a w dodatku klimatowy. ;-)

Link to post
Share on other sites

Pytanie też w kwestii magazynków... można mieć jednego maga wpiętego z kulkami (BB) w replikę oraz można by doczepić do tego prawdziwego maga oryginalnego z zdezaktywowaną amunicją.

 

Myślę,że nadało by to troszkę realizmu...

 

Ale też kwestia załatwienia pustego maga od oryginalnego G36 bo nie mam pojęcia czy jest możliwość załatwienia?.

 

Oraz czy dało by się spasować replikę maga z oryginałem....

 

Może to też było wspominane ale warto wspomnieć jeszcze raz ;-)

 

Pozdrawiam

 

Wawix

Link to post
Share on other sites

Można nabyć puste magi do G36... z tym większego raczej problemu nie ma.

Natomiast spasowanie z repliką już tak. Główny problem stanowi GB.

Jak już pozbędziemy się GB. Po odciągnięciu zamka widać pięknie dezaktywowaną amunicję. Zabieg taki często jest robiony przez reko. USMC.

Leczy sytuacja wygląda tak ,że zamiast pozbywania się GB wstawiane jest puste i nadpiłowane.

Link to post
Share on other sites

Mnie tylko chodzi o to,żeby doczepić jako drugi magazynek na zewnątrz repliki obok maga oryginalnego,żeby tylko był dopięty dla profu i było widać,że mag wygląda jak prawdziwy może się nie dogadaliśmy albo ja coś kręcę? :-P

 

 

Pozdrawiam

 

Wawix

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

Ale przyznajcie Panowie, że niezbędna będzie "panzertape" gdyż zaczepy w naszych gównianych airsoftowych magach mogą cieżko znosić ciężar prawdziwego magazynka wypełnionego prawdziwą amunicją:D

Efekt będzie konkretny:D

Edited by Julas
Link to post
Share on other sites

Hmm... ciekawa sprawa. Może się skusze na taką przeróbkę ;) POtem już tylko zmiana oznaczeń i voila!

 

Noi chyba z żywotnością takiego BB jest kiepsko. Bo co top było? pasek materiału, czy co? Kiepskie zdjęcia, koles mógł bardziej sie przyłozyć, bo mało co widać :(

Edited by choisen
Link to post
Share on other sites

Generalnie nie polecam tej przeróbki... Niemcy sobie mogą na nią pozwolić bo mają ograniczenia fps, natomiast u nas przy byle upgraydzie silnik i zębatki obciążone są nie tylko siłą sprężyny, ale też całego mechanizmu zamka. Dodając do tego fakt, że GB trzeba rozwiercić nie wróżę zbyt dobrze żywotności całego mechanizmu.

 

Ronin

 

p.s.

 

Co nie zmienia faktu, że wygląda rewelacyjnie :D.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...