Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 696
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sądząc po zdjęciach zamieszczonych w internecie i urywkowych informacjach, wnioskuję, że jest to łoże bodajże 1 wersji g36k, ale internet może się mylić;) A jeżeli wiem, że zbierasz ciekawy szpej rekonstruujący siły specjalne?, ja wnioskuję, że jest to łoże używane przez komandosów tejże formacji.

 

G36K_KSK.jpg

Na tymże zdjęciu, znanym już pewnie stylizatorom i rekonstruktorom, a i wałkowanym na różnych forach i stronach, pan na pierwszym planie ma takie samo.

Edited by fidell
Link to post
Share on other sites

Brawo!

 

Generalnie łoża z tworzywa wykorzystywane w BW były w dwóch wersjach - standardowo dodawanej do G36KA1 i G36KA2. Łoża A2 to te dodawane do replik G36K produkowanych przez CA - mają gwintowane otwory do dokręcania szyn a pas montuje się na prostopadłym do łoża uchu dokręcanym do jego spodu przy końcu lufy (CA dziwnym trafem nie dodaje tych zaczepów do swoich replik ale identyczne ucha są dodawane standardowo do replik G36C wszystkich chyba producentów, więc wystarczy dogadać się z kimś kto ma wersję C i je odkupić).

 

Wersja łoża A1 to jedyna wersja z tworzywa, w której można bezpośrednio zamontować dwójnóg. Nie ma ona bocznych otworów na szyny i takowe można zamontować jedynie na dole łoża. Ma za to pin równoległy - zupełnie jak w G36 pełnej długości, co umożliwia zamontowanie dwójnogu:

 

g36kberet.jpg

 

Żołnierze jednostek specjalnych często zakładali w swoich G36KA2 (z mostkiem posiadającym zamiast standardowego dla HKV kolimatora, szynę RIS umożliwiającą montaż dowolnego innego koli), łoża z pierwszych G36KA1 właśnie ze względu na możliwość montowania dwójnogu. W ten sposób powstawały mieszanki widoczne na fotce dodanej przez fidella.

 

Ronin

 

p.s.

 

Masz piwo na najbliższym zlocie ;).

Link to post
Share on other sites

W odpowiedzi na Twoje pytanie: optyka SRC jest tragiczna!

 

Żeby dobrze widzieć należy przyłożyć oko (da radę w okularach) w zasadzie bezpośrednio do lunety. Jak masz na głowie hełm to na bank będzie ci się opierał o górę tej szyny. Dodatkowo jak masz długą kolbę to ciężko jest też 'sięgnąć' do okulara.

W porównaniu z SRC optyka CA jest genialna!

Miałem dawno temu i wiem że były same problemy.

Dodatkowy problem stanowi krótka szyna na górze. Nie ma możliwości wsunąć coś dłuższego (np 'długi' kolimator) niż sama szyna, bo opiera się o plastik ("szyny" szyny są na wysokości reszty plastiku - doskonale widać to na zdjęciu w linku, który podałeś). Pozostaje modyfikacja - rozbieranie całej optyki, żeby dostać się do szyny i jej w jakiś sposób podniesienie o pół centymetra.

Link to post
Share on other sites

W praktyce jeszcze się nigdy z tym nie spotkałem, ale z technicznego punktu widzenia jest to teoretycznie możliwe. W G36 gniazdo magazynka jest częścią wymienną. Jego funkcja polega na trzymaniu magazynka w odpowiednim położeniu względem zamka i komory nabojowej. Po wymianie na gniazdo-adapter do innych magazynków, naboje powinny boć podawane w jednakowy sposób.

Nie przemawia do mnie jednak różny wygląd tych magazynków, z punktu widzenia podawania przez suwadło kolejnego naboju do komory.

G 36 strzela standartową amunicją NATO 5,56 × 45 mm (.223 Rem.) podobnie jak wspomniane M16.

Link to post
Share on other sites

Do SL-8 dostępne są wszystkie części do konwersji optycznej na G36.

Było już kiedyś o tym na forum w temacie dostępności orginalnych części i montowania ich do replik AS. Są firmy specjalizujące się w dystrybucji takich części.

Tecznicznie broń nadal pozostaje bez zmian oraz niestety bez opcji "F".

Link to post
Share on other sites

A co z adapterem do magow na zdjeciu, bo o to mi glownie chodzilo.

Sprecyzuj proszę swoje pytanie, bo go do końca nie rozumiem.

Co ma być z tym adapterem? Faktycznie istnieje, ale w użyciu ogólnowojskowym się z tym nie spotkałem, tylko cywilnym.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...