Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że temat camelbaka armii niemieckiej był już parę razy poruszany, ale z racji wykonywanej służby dostęp do internetu mam bardzo utrudniony i nie za bardzo mam czas na szukanie informacji na nurtujący mnie problem. Zatem proszę o wyrozumiałość.

 

Wszyszukałem sobie po nie małych trudach walki z przestarzałymi komputrami zbironiczek na wodę, o pojemności 2,5 litra firmy mi nie znanej.

Można go znaleść pod tym linkiem http://www.rangershop.pl/product-pol-3197-...-fleckatrn.html

 

Czy któryś z Was miał doczynienia z tym wynalazkiem, bądź słyszał wiele pozytywnych opinii na temat tego wyrobu?

 

Osobiście wielkich wymagań wobec tego produktu nie mam, wytrzymywać ekstremalnych rajdów trerenowych nie musi, na misje zagraniczną też w zasadzie go brać nie będę, po prostu ma działać.

 

Póki co tyle.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Cenowo to nawet jakoś wygląda, ale na temat jakości to nie jestem w stanie nic powiedzieć. Bundeswehra nie ma standartowego sytemu hydratacyjnego dla żoółnierzy i przyjęły się w niepisany sposób wyroby firmy Camelbag.

Wygląda to mi na ten model,o którym piszesz, tylko inna cena.

http://www.ranger-onlineshop.de/1324524.ahtml

Moim zdaniem jak będziesz dobrze dbał o wkład, to ci od razu nie zakwitnie, a materiał plecaka jest delikatny i może sie odcieniem różnić od standartowego flecktarnu.

Link to post
Share on other sites

I materiał jest delikatny i szwy i pokrowiec może się łatwo rozszczelnić... Jak dla mnie to loteria (jednym takie rzeczy działają, innym prują się po miesiącu) i zbyt łatwo takie coś uszkodzić, a wtedy to pieniądze wywalone w błoto (bo z naprawą może być różnie) - typowe ryzyko przy tanim sprzęcie.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak - zdecydowanie!

 

Tu masz artykuł na jego temat:

 

http://www.awr.one.pl/viewpage.php?page_id=30

 

swojego używam od jakiś 3 lat, w różnym charakterze i potwierdzić muszę wysoką jakość konstrukcji (przede wszystkim materiały!).

 

Jedyne wady to niezbyt wygodny wlew - za wąski żeby wyczyścić go dłonią (trzeba kombinować ze szczotką).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, ja swój też męcze od lat, nie tylko do AS i jestem bardzo zadowolony, oraz przekonany pewnej dobrej jakości tego wyrobu. Do czyszcznia jest specjalny zestaw, ale najlepsze są tabletki do czyszczenia protez uzębienia. :wink:

To nie żart! Wrzucasz, zamykasz, płuczesz i błyszczy.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
ale najlepsze są tabletki do czyszczenia protez uzębienia. :wink:

To nie żart! Wrzucasz, zamykasz, płuczesz i błyszczy.

 

Niestety na ten pół-kontrakt Camelbak'a nie miałem, ale mam za to Camelbak'a , kontrakt US Army w olivie, jednakże, Twój sposób Wolf jest wyśmienity, tabletki kosztują grosze, a po czyszczeniu w środku lśni ;-) .

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 1 year later...

Nie masz fotki w lepszej rozdzielczości? Wygląda na boczną kieszeń. Bynajmniej nie na camelbaka(nie widzę ani rurki ani wlewu, choć tego drugiego nie koniecznie musi być widać) ;)

 

 

Poszperałem i jedynie taka fotka z przodu czyli jak widać wężyka brak to chyba boczna kieszeń plecaka.

 

http://cache.daylife.com/imageserve/0d1C7yK3e6efw/610x.jpg

 

Jak już drążę temat Camelbak'ów ... w BW weszły kiedykolwiek camelbaki typu ''Ambush'' czy ''mule''? Jeśli to pomoże to chodzi właśnie o camele użytkowane przez Feldjäger'ów.Bądz mieli oni pewnego typu może swobodę mam na myśli to,że robili własne zakupy?

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

Super.

 

Zacytuję moje pytanko bo nadal jesteś ciekaw odnośnie tych camelbak'ów :wink:

 

Jak już drążę temat Camelbak'ów ... w BW weszły kiedykolwiek camelbaki typu ''Ambush'' czy ''mule''? Jeśli to pomoże to chodzi właśnie o camele użytkowane przez Feldjäger'ów.Bądz mieli oni pewnego typu może swobodę mam na myśli to,że robili własne zakupy?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ostatnimi czasu grzebałem za "systemami hydracyjnymi" w BW, i wygrzebałem że takowy system jest. :wink:

A mianowicie Camelback Hotshot IdZ zwykły camelbak bez metki producenta i zapewne gdzieś ma literki BUND

 

610x.jpg

Jak widać wszyscy zostali w takie wyposażeni, widać też że to nie jest z prywatnych zakupów. (ewentualnie odprute metki Camelbak'a)

3958_0.jpg

 

 

Nie znalazłem dokumentacji ani żadnych dat kiedy wprowadzono, mój niemiecki praktycznie nie istnieje więc mam tu utrudnione.

 

Pozdrawiam

Kris

Link to post
Share on other sites

Dokładnie mówiąc jest to wersja CamelBak CB HotShot IDZ™ , dostępna jest nawet w sklepie Ranger Jack, o cenie nawet nie wspomnę :bialaflaga: W kamizelce IdZ jest kieszeń w plecach, gdzie wkłada się zwykły wkład camela, o pojemności 3 ltr.

Te widoczne na zdjęciach to już nowszy wynalazek a mianowicie kamizelka IdZ/SiE Modell "Falke" z wkładami, następca starego Splitterschutza ( współpraca Bestprotection i Multidesign)

Link to post
Share on other sites

Z opisu na stronie dużo nie wynika.

Na potrzeby systemu IdZ zmodyfikowany CamelBak HotShot 2,1L dodatkowo 4 karabińczyki do mocowania na systemie IdZ lub Molle, adapter do S95, mocowanie udowe, rurka do picia wzmocniona linką stalową oraz zestaw do czyszczenia.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...