Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Poszukałem na forum, nie ma takiego tematu, więc...

 

Znacie może jakieś firmy i propozycje (cenowe) do dobrej jakości K98 Mauser, w celu wykożystania go do rekonstrukcji, nie chodzi mi tu o moc strzału, co o realizm (przeładowanie zamka, łuski, oddanie w miare glośnego dla picu strzału, i takie tam...)

 

Proszę o propozycję.

Link to post
Share on other sites

Umiesz Ty czytać?

Jeśli to było do Mnie to się nie popisałeś.

Mauser z BOYI jest bardzo dobrej jakości, do tego metal i drewno. Sam mam takiego i go nie oszczędzam, a sprawuje sie cały czas dobrze.

Miałeś w ogóle takiego w ręce, strzelałeś, widziałeś, mogłeś porównać do wspomnianej wyżej Tanaki czy Marushina (który też jest na łuski). Bo jeśli nie to pomyśl synek zanim naciśniesz klawisz "dodaj odpowiedź"

Edited by GZ
Link to post
Share on other sites

ćśśś GZ wie lepiej. Nawet mi to udowadniał :D

Powtrórze się, miałeś innego Mausera do porównania.

Bo ja miałem w rękach Tanake jak i Marushina.

 

@HateMe

Wszystko fajnie, ale gorzej z dostępnością i ceną.

Edited by GZ
Link to post
Share on other sites

Mauser Kar 98K 8mm Marushin. Jeżeli chodzi o takie cacko to u nas dość sporo kosztowało (ok. 1700pln) kiedyś. Może teraz jest jeszcze gdzieś dostępne. Z relacji pewnego rekonstruktora, który to cacko zakupił wychodziło, że za ciężką kase dostał dość kiepski produkt. Okazało się, że drewno to lipa. ( dość kiepski materiał na kolbe: kruchy, pęcznieje pod wpływem wody. Na marginesie: Lipę można wycinać bez zezwoleń, bo to prawie chwast.). Więc tenże rekonstruktor wpadł na genialny pomysł, że wymieni kiepskie "drewienko" na orginał, który to czasami poniewiera się po allegro. I cóż się okazało jak zakupił orginalne drewno do Mausera? Lufa, zamek, magazynek nie pasują.Japonce zchrzanili na całej lini. Nic nie trzymało wymiarów orginału. Radosna wariacja na temat Mauser Kar 98K. Jak jest teraz z jakością firmy Marushin to nie wiem. Ten przypadek miał miejsce ze dwa lata temu.

Więc mozna kupić droga zabawkę, ale czy warto?

Nie taniej:

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=1112

i zamówić sobie tutaj "drewienko" takie jak należy.

http://www.lestek.republika.pl/zdjecia.htm

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...