Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Prec lufa Tanio-Koba


Recommended Posts

Witam,co sądzicie o tej precce??Jak dla mnie to bardzo dobre rozwiazanie,które może tanio poprawić osiągi guna.Tylko nie wiem jak jest w praktyce, czy naprawde aż tak bardzo poprawia celnoć i skupienie strzału??Może ktoś z Was się juz z tym kiedyś spotkał??Tutaj macie linka:Precka

Poozdroo

Link to post
Share on other sites

Bliżej u nas (przykład lufy, bo chyba o coś takiego ci codzi)

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1212

Lufa skręcona („gwintowana”) powoduje, że kulki w lufie odbijają się w sposób regularny, co ma wpływać na zwiększenie celności i powtarzalności strzałów. Lufa nadaje się do replik które nie przekraczają prędkości 360fps(330fps-różne opinie co do tych fps).Ujemna stroną tego rozwiązania jest to, że kulki skręcają w jedna stronę i przy celowaniu trzeba wziąć na to poprawkę. I to tyle teorii.

Link to post
Share on other sites

Aha hehe nie zauważyłem jej na SpecShopie;), a dlaczego nadaje się tylko do 360Fps??No właśnie ale to tylko teoria:P a ona czasem bywa mylna:) No ja osobiście to bym się kłócił czy skręcała by w jedna strone(w prawdziwej broni z gwintowaną lufa takie zjawisko nie zachodzi-przynajmniej nie słyszałem o takim czymś).

Link to post
Share on other sites

Przecież tutaj kulka nie wkręca się w "gwint". Ten "gwint " ma za zadanie tylko ustabilizować odbijanie sie kulki o sciany lufy. Przy większych prędkościach efekt dodatkowej stabilizacji zanika. Lufa ta nie zastępuje gumki hop-up jest jej dodatkowym uzupełnieniem.

No ja osobiście to bym się kłócił czy skręcała by w jedna strone.
tak to mi odpisali ze SpecShop-u.

 

że skręca

Link to post
Share on other sites

Mam taką lufę (509mm) w moim AUG-u już od pewnego czasu (sprężyna stock).

Po pierwsze lufa jest rzadko spotykana, ale te recenzje jakie znalazłem na necie są pozytywne. Zasada jej działania polega na "wymuszeniu" powtarzalnego odbijania się kulki w lufie co ma zwiększać powtarzalność strzałów; nie wpływa na podkręcenie kulki (czyli współpracuje z hop-upem).

Zalety:

- zwiększa skupienie (co mogę potwierdzić)

- nie jest lufą precyzyjną sensu stricte (nawet nie wiem jaki ma wymiar wewnętrzny ale wydaje mi się że nie mniejszy niż stock TM - ale opieram sie tu tylko na własnej, wizualnej ocenie) - co przekłada się na zmniejszoną możliwość zacinania (u mnie nie zdarzyła się nigdy, ale amunicja to Extreme i G&G)

Wady:

- nie współpracuje ze sprężynami silniejszymi niż 1J

 

I tu mały komentarz - ograniczenie powyższe wynika z układu skrętów (gwintowania) które dopasowane są w ten sposób że kulka w lufie porusza się w swego rodzaju "korytarzu" powietrznym lub mówiąc inaczej jej tor lotu jest właśnie stabilizowany przez określony przepływ powietrza wokół kulki. W przypadku użycia większej mocy ilość "przepływającego bokiem" powietrza jest zbyt duża (zależne jest to od stosunku prędkości kulki do powietrza właśnie stanowiącego dla niej tą "poduszkę").

Według opinii na zagranicznych forach większe sprężyny może nie eliminują jej z użycia ,ale powodują że staje się porównywalna do "typowych" luf precyzyjnych.

Czyli inaczej mówiąc przy energiach powyżej 1J jej działanie jest porównywalne do Systemy czy KM(ale im dalej od 1J tym gorzej) ,ale dopiero przy 1J (+-10%) jest od nich lepsza.

Jest to lufa wymyślona i produkowana głównie z myślą o rynku japońskim i nie są mi znane żadne informacje na temat przystosowania tych luf do większych energii.

Spotkałem się też z informacją że jej specyficzne działanie (polegające właśnie na kontrolowanym odbiciu w lufie" w zasadzie następuje już w lufie około 110mm, większa lufa w nieznaczny sposób zmienia już jej skuteczność (ale to będę mógł potwierdzić dopiero jak otrzymam przesyłkę z WGC z lufą 360mm i porównam do obecnej).

Co do praktyki to trudno mi porównywać do innych broni ale ja jestem z lufy TK bardzo zadowolony. Na otwartym terenie, z 30m w trybie single uzyskuje średnio 8/10 trafień w cel wielkości puszki po piwie (bez nanoszenia poprawek - celowanie przez kolimator z użyciem czarnych kulek), w 5-kulkowym trybie burst (założony mosfet z extreme-fire) średnio 4/5 trafień w tych samych warunkach.

Link to post
Share on other sites

SebaSoltys czyli wnioskujac z twojej wypowiedzi mozna dojść do wniosku, ze powyzej spreżyny M120 nie ma co jej kupować i do poważniejszych tuningów sie nie nadaje i że przy wystrzale większość sprężonego powietrza ucieka bokiem.Chociaż zastanawia mnie to czemu nie zrobiono tak w ostrej broni palnej??Myślę że taki sposób byłby wykonalny choć zapewne trudny.Poozdroo

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...