Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 209
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Już wszystko ok. Trzeba było tylko odpowiednio skierować baterie, tak jak wcześniej ktoś opisywał z kierunkami godzin. Trochę powalczyłem ale teraz weszły elegancko i co najważniejsze kolba się przesuwa. Dla przyszłych nabywców radze trochę przejrzeć komorę na baterię aby wiedzieć jak odpowiednio je wsunąć.

 

Selektor ognia narazie działa, szyny RIS od razu były sztywno i dobrze dopasowane, nic nie lata. Kolba lekko się miota i muszka ale trochę pomysłowości i menkamenty pójdą w piach :)

Link to post
Share on other sites

RED u mnie sytuacja była podobna. Bateria firefox 9,6 4000 do upchnięcia w normalny sposób się nie nadaje.

Na początku próbowałem tak jak Ty, tzn. jedną laskę ogniw zamiast układać przy stopce wkładałem do rury ( skróciłem kable do tego ) - efekt wtyki wtyrzymały 2 takie zmiany, do tego cała procedura strasznie upierdliwa.

 

Jedynym sensownym rozwiązaniem jest przleutowanie baterii tak( troche przewodów trzeba będzie wydłużyć ), by okablowanie wychodziło jak w oryginalnej. Po tej operacji uda się baterię upchnać w tak jak powinna leżeć ( krótsze ogniwa przy stopce ), ale i tak trzeba zapomnieć o pełnym zakresie regulacji kolby.

Link to post
Share on other sites

Giwo

Dzięki za odpowiedź. Przekazałem, pomogło :).

 

Pojechał do sklepu, rzeczywiście zła bateria (tzn, źle polutowane kable do tego typu kolby), ale, że stokowa 8,4 ledwo co naciągała sprężynę i chciał 9,6 to mu przelutowali tą Firefoxa 9,6 no i teraz do kolby w końcu pasuje.

 

Wniosek - chcecie HK416 ze składaną kolbą z baterią w kolbie, a 8,4v pewnie wam nie starczy? - trzeba kupować batki i dokładnie sprawdzać okablowanie pod tą kolbę, albo potem bawić się w lutowanie po sklepach :/.

Pozdrawiam

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Na początek podpowiedź dla kolegi mającego problem z drumem od M'ki -> w swoim miałem wyjętą sprężynkę i "zapadkę" przytrzymującą kulki w magu + wytoczoną małą przejściówkę (ok 1,5cm) niwelującą różnicę między magiem a komorą HU.

 

Jedyny sposób aby mag trzymał się na miejscu... opaska (ja miałem na rzepach) ownięta wokół maga i body...

 

Niestety rzeźba jakich mało ale czego się nie robi dla 2500 kulek podawanych magiem sterowanym dźwiękiem ;)

 

Co do samej repliki:

 

1.Moc = ok 430 fps uzyskana przez mocną (i twardą) sprężynę130m/s, strzela dobrze ale ja wkrótce zmieniam na 120m/s, mocy za dużo nie ubędzie a wzrośnie ROF i troszkę ulży to GB

 

2.Komora HU = do wymiany i to jak najszybciej, komora jest nieszczelna i niedokładnie spasowana, jedynym jej plusem jest to, że replikę można rozłożyć prawie jak oryginał wybijając jeden pin ;)

 

Co do samej wymiany, mam założoną komorę Systemy + gumka systemy, musiałem spiłować body, podpiłowałem również trochę samą komorę żeby "siedziała" równo i wygodnie ;) sama praca z pilnikiem nie jest ani skomplikowana ani niebezpieczna dla body, trzeba jedynie uważać mocując body w imadło, najlepiej przez szmatę.

 

3.ROF - na oryginalnej baterii porażka, na 10,8V przyzwoicie ale bez euforii, dlatego będzie trochę słabsza ale lepsza jakościowo sprężyna

 

4.Bateria = raczej polecić ją mogę tylko na zapas,do tego oryginalna puszka jest paskudna... sam używam baterii 10,8V Boyi w Boyi'owskiej puszce (atrapa lasera) i jestem zadowolony

 

5.Body + RIS = ładnie wykonane i solidne za wyjątkiem drobiazgów takich jak śruba przy RIS'ie i muszka, która lata na boki ale wystarczy trochę taśmy ;)

 

6.Kolba = nie narzekam, jest plastikowa i składana, czego więcej wymagać ;)

 

7.Magazynki = pasują wszystkie z jakimi się spotkałem oprócz DualDrumów ze względu na opisany kształt body

 

8.Lufa = używam stockowej, próbowałem z precką 455mm z AK (lepsze skupienie i zasięg) ale wróciłem do oryginału ze względu na poręczność krótszej repliki.

 

Ogólne wrażenia:

Broń dobrze wykonana, dobrze leży w dłoniach ale jest źle wyważona. Krótka kolba, RIS + bateria w puszce powoduje, że 60% wagi przypada na lewą rękę. Przed wymianą HU kulki latały jak chciały, można było całość ustawić ale już po kilku strzałach rozrzut jest na tyle duży, że wymaga ponownego ustawiania. Po wymianie HU kulki (PJ 0,25g) lecą niemal jak po sznurkun na odl. 40-50m, co 4 leci dowolnie prawo/lewo ale uważam,że to wina średniej jakości kulek.

 

 

Ogólnie broń godna polecenia w tych pieniądzach, polecam wersję z baterią w kolbie (wyważenie) oraz wymianę całego zestawu HU.

Edited by przemekp
Link to post
Share on other sites

 

2.Komora HU = do wymiany i to jak najszybciej, komora jest nieszczelna i niedokładnie spasowana, jedynym jej plusem jest to, że replikę można rozłożyć prawie jak oryginał wybijając jeden pin ;)

 

Co do samej wymiany, mam założoną komorę Systemy + gumka systemy, musiałem spiłować body, podpiłowałem również trochę samą komorę żeby "siedziała" równo i wygodnie ;) sama praca z pilnikiem nie jest ani skomplikowana ani niebezpieczna dla body, trzeba jedynie uważać mocując body w imadło, najlepiej przez szmatę.

 

 

7.Magazynki = pasują wszystkie z jakimi się spotkałem oprócz DualDrumów ze względu na opisany kształt body

 

 

Mozesz pokazac jak mniej wiecej se komora poradziles?

Foty, opis jakis itd?

 

Co do magow, to tez kiepsko.

Kupilem ostatnio HC z CyberGuna i strasznie luzno siedzi, wydaje mi sie ze pujdzie izolka w ruch.

A magi PMAG Magpula nie pasuja. Mam caly komplecik 10szt.

I niestety bede musial zatrzask magazynka przerobic. Spilowac go.

Link to post
Share on other sites

Mozesz pokazac jak mniej wiecej se komora poradziles?

Foty, opis jakis itd?

 

Co do magow, to tez kiepsko.

Kupilem ostatnio HC z CyberGuna i strasznie luzno siedzi, wydaje mi sie ze pujdzie izolka w ruch.

A magi PMAG Magpula nie pasuja. Mam caly komplecik 10szt.

I niestety bede musial zatrzask magazynka przerobic. Spilowac go.

 

Postaram się wkrótce zamieścić parę zdjęć, po niedzielnej strzelance i tak będę rozbierał replikę żeby dobrze ją wyczyścić. Dodam jedynie, że zamontowałem komorę HU dedykowaną do M4/M16

Link to post
Share on other sites

Witam, posiadam hk416 AGM (kupione w Zbrojowni) cóż po 12 000 kulek dalej strzela i na dodatek w miare celnie. Co do chybotania ris-a to prawda sam musiałem wymieniać śrubę. Ogólnie jestem z niego zadowolony, w środku dalej sie wszystko trzyma. Stockowa bateria była do d*** i konieczna była wymiana( na firefoxa 9,6 ,nieźle zwiększył sie ROF). Mogę polecić tą replikę.

 

 

ps. Problem chybotającej sie kolby SF rozwiązałem kilkoma filcowymi podkładkami.

A co do słabo trzymających sie pinów to prawda zgubiłem jeden (tylny) na szczęscie kolega zgubił przedni około tygodnia wcześniej i zamówił zestaw nowych, na które sie załapałem.

Edited by Squad
Link to post
Share on other sites

Jakaś podróbka ten acm ja mam agm h416 już pół roku i jestem z niego zadowolony wymieniłem tą śrubę na dłuższą w castoramie i hop up-a na guardere i gra `~420fps mierzone w taiwangunie . Teraz zakupiłem mp5 cymy 041j (nie jest do pomieszczeń ~416 fps) ładnie wykonany moja 4 replika :killer:

Link to post
Share on other sites

Czy ten karabin ACM http://www.airsoftxtreme.pl/product-pol-548-M4-RIS.html nie jest tym samym co karabinki AGM? Jeśli nie to jaka jest różnica ? Proszę o szybkie odp ;-)

Pozdro :!:

 

Po pierwsze to ile ty masz lat? Bo w tytule jest napisane wyraźnie M4 RIS, a nie HK416.

Po drugie to wystarczy przeczytać opis by dostrzec różnice np Body jest z tworzywa, a nie z metalu.

JEST TO ZUPEŁNIE INNY KARABIN!

Link to post
Share on other sites

8 miesięcy użytkowania około 25k cykli (2k 0.2 TM + 23k 0.25 PJ) , po około 5k poszedł przerywacz (który notabene od nowości szwankował) wymieniony przez krakmanów w ramach gwarancji.

Gb bez widocznych śladów użytkowania, zasięg nie spadł od tego czasu

Zamoczony, zasypany piaskiem, zamrożony, śmiga bez zacinki

 

na stockowej baterii wypluwa nadal jakies 2k kulek (ładowana ładowarką z zestawu)

 

jedyne co w nim zmieniłem to kolba(miałem wersję z puszką), bezpiecznik i kable, które były żenującej jakości

Link to post
Share on other sites

w którym sklepie są? bo na GunFire to sa lowcap DBoys

w którym sklepie są? bo na GunFire to sa lowcap DBoys

No toż przecież kolega wyraźnie pisze, że chodzi o Low cap`y DBoya.... ludzie gdzie się podziała tajemna umiejętność czytania tekstu ze zrozumieniem.

 

A tak już na marginesie to mogę potwierdzić ,że przedmiotowe Low cap`y firmy Dboys pasują do tej repliki wybornie.

 

To tyle.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No, doszło moje cudo, jestem bardzo zadowolony z działania i wykonania repliki.

Ale mam jeden problem- podczas rozkładania wypadła mi bodajże z okolic bolt catcha mała, twarda sprężynka (nieco ponad 1cm). I teraz kiedy ciągnę ta raczkę, nie wraca ona do końca (ta "zasłona" nie zasłania do końca komory hopka), trzeba manualnie dopchać (lekko idzie). Czy ta sprężynka odpowiadała za powrót tego? Poratuje mnie ktoś zdjęciami gdzie ją zamontowac, bo nie mam zielonego pojęcia.

Link to post
Share on other sites

Postaram się wkrótce zamieścić parę zdjęć, po niedzielnej strzelance i tak będę rozbierał replikę żeby dobrze ją wyczyścić. Dodam jedynie, że zamontowałem komorę HU dedykowaną do M4/M16

 

 

Nadal czekam na zdjecia i opis.

 

Kumpel sprawdzal u siebi PMagi (Magpula) dociskajac je poprostu i niestety nie podaja :cry:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...