Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem ze sprężyną


Recommended Posts

W krakmanie mówią ze do zestawu dają uszczelnione części i że nie ma sensu ich wymieniać. Chętnie zamontowywałbym m140 systemy, ale boję się o bebechy a m130 guardera jest jak m135. I koleś powiedział ze na niej będzie te 460fps spokojnie. A jak patrze na opis na ich stronie to niby daje 426fps, wiec już sam nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak.

Zęby stockowe poradzą sobie na m 130, na m140 też powinny, ale nie zapewniam( zależy dużo od repilki)

Lepiej zaciągać się rady maniaków, niż sprzedawców, nie do końca mówią prawde ( nie mówie, że koleś z krakmana wkręca), bo chcą żeby interes się kręcił. Jeżeli będziesz kupywać bore-up to sprężyna mocniejsza jest wskazana (Sprężyna=Gaurder). A na Twoim miejscu bym dozbierał, bo kupisz sobie springa i jakaś część stockowa pójdzie to będzie lipa. Do Bore-up jeszcze tłok trzeba wzmociony. Najlepiej ten Deep Fire za 120 zl i masz tłok z głowy na baaaardzo długo :)

Link to post
Share on other sites

Po co zakładać taki temat i gdybać ile fps bla bla bla.. skoro chłopaki z asg-shopu powiedzieli ci tak to po co pisać temat na forum i gdybać.. a ile a na co a po co, zadzwoń do nich raz jeszcze kup poskładaj i tyle, jesli chodzi o gdybanie co ile da z czym to akurat oni którzy robią masę tuningów w miesiącu wiedzą najlepiej..

Link to post
Share on other sites

Może i wiedzą lepiej, ale nie zawsze mówią prawdę, przecież jakby nie było im w większości zależy na zarobku.

 

Acha replikę kupiłem stokową z lufą precką Systemy, i gumką Guadrer.

Teraz zbieram kasa na porządny tuning do około 550fps.

Link to post
Share on other sites

Ale o jakim Ty sr25 piszesz?

 

Można się tylko domyślać, że chodzi o PJ, skoro piszesz o Krakmanach...

 

Pierwsza sprawa: ilość fps po tuningu tego to loteria. To nie jest GP, gdzie co do zasady wkładasz sprężynę m120 i masz 393 fps. Może wyskoczyć i 30 fps mniej i 30 fps więcej niż powinno. Matematyka tu nie zdaje egzaminu.

 

Druga sprawa: po wielu rozmowach które przeprowadziłem z serwisem Krakmanów na temat tuningu wiem, że mają podejście do tuningu rozsądne, ale z punktu widzenia gwarancji. Doradzą Ci taki tuning, że szansa na posypanie się będzie bardzo mała (teoretycznie), będzie też drogo. Jak coś się posypie po tuningu z gwarancją, to oni za to płacą, więc bardziej im się opłaca z góry zaproponować wymianę części na mocniejsze.

Z drugiej strony części w tych replikach są już dosyć mocne, dobrze dopasowane itp. Problem w tym, że jak już zaczynasz coś wymieniać w układzie pneumatycznym, to za tym idą dalsze koszty bo stare części z nowymi mogą nie do końca współgrać - np. głowica cylindra z dyszą. Moim zdaniem wymiana poszczególnych elementów jest po prostu nieopłacalna. No, może z wyjątkiem głowicy tłoka, ale to trzeba by sprawdzić czy oring jest nieszczelny.

 

Jak już chcesz z tego robić armatę na 500 fps, wymień najważniejsze części gb na markowe.

 

Moja rada: włóż m130 Guardera, resztę gb zostaw jak jest. Wymień komorę na KingArmsa, załóż dobrą gumkę do mocnych replik - prometheusa lub madbulla z dystanserem shark, włóż dobrą lufę precyzyjną - km heada na przykład i efekt będzie na pewno bardzo dobry. W końcu nie chodzi tutaj o moc, ale o zasięg - jedno na drugie wbrew pozorom nie przekłada się wprost.

Link to post
Share on other sites

Mam precke systemy wmontowaną i celność oraz powtarzalność strzałów jest idealna. Teraz zastanawiam się nad komorą KA. Tylko wątpię, że przy tak małej mocy repliki coś mi da ta komora HU. Części w mojej replice są bardzo podobne jakościowo do części w stoku CA, i nie wiem co by jeszcze można wymienić żeby w miarę tanim kosztem dojść do 500fps, a w przyszłości nawet do 600fps. Jak już miałbym coś wymieniać w GB to wolałbym żeby było to dobre i mocne części które po dołożeniu w przyszłości jeszcze innych mocnych części GB, były już przygotowane do ponad 550fps.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Komora to nie bore-up, żeby działała lepiej przy większej mocy...

 

Jak masz części jakościowo podobne do CA to musisz wszystko wymienić.

Wbrew pozorom jak masz słabą komorę i dużą sprężynę to straty są większe, niż na sprężynie niższej.

Link to post
Share on other sites

Komora to nie bore-up, żeby działała lepiej przy większej mocy...

 

Jak masz części jakościowo podobne do CA to musisz wszystko wymienić.

Ale na asgshopie powiedzieli mi że 800zl powinno wystarczyć, a za tą cenę wszystkiego nie wymienię, i gdybym wyciągną od nich dokładny spis części, to zamówił by to na WGC i wyszło by z 2x taniej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...