Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam szanowne towarzystwo-ktoś na prima aprilis dał posta o gazowym glauberycie. Hm............może i nie gazowy ale GLAUBERYT JAK SIĘ PATRZY. Plastyk kiepski ale za to jak wyglada.

http://www.allegro.pl/item389332135_pistol...ntball_1_1.html

Ten post to bardziej informacja a nie rozprawa że to wielkie g............itd itp.

Pozdrawiam

ps

i delektujcie sie widokiem może za jakiś czas ktoś wypuści aega

aha szukałem czy jest podobny post ale nie znalazłem w "szukaj"

Link to post
Share on other sites
Do tego już trochę bardziej podobny:

PM-06

 

To jest właśnie PM-98 Glauberyt... :roll:

Co do tematu to zastanawiam się nad kupnem. Trzeba by tylko dociążyć, zaszplachlować dziury po śrubach i walnąć czarny mat. I replika na ściane :D

Link to post
Share on other sites
Z glauberytem to nie ma za wiele wspólnego ^^ Z tego co wiem, to nie ma repliki glauberytu. Nawet się nie opłaca tego przerabiać na Glauberyt, gdyż Tygodnia chyba nie pociągnie.

Dla porównania:

To coś

Glauberyt

Bo jak pisze w pierwszym poście to jest replika PM98 a nie PM84.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No ten kawałem plastiku to ma być niby pm 98 :-F Szkoda, że taki shit. Ale jakiś żółtek wpadł na to , aby coś takiego wyprodukować. Kto wie, może z czasem zostanie wyprodukowana jakaś replika, a nie zabawka, wtedy napewno bym kupił.

Hmm, jest to typowa zabawka ze sklepu z zabawkami, może niedługo się w takich sklepach ukarze, o ile może już jest :wink:

Jakby kosztował 19 zeta, a nie 34,90 to bym kupił :wink:

Edited by kamik
Link to post
Share on other sites

No jasne, że nie do strzelania:) Tylko dla frajdy, do porobienia fotek i do ''zabawy'' tym cackiem. W końcu jakby nie patrzeć to jedyna zabawka co wyglądem przypomina glauberyta:) Ahh jakby było fajnie, gdyby zaczęli robić repliki naszych polskich broni:) Na początek wystarczył by beryl i pm 98:)

Edited by kamik
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Zakupiłem to cudo chińskiej myśli technicznej z zamiarem powieszenia na ścianie dla ozdoby- oczywiście po przeróbkach. Nie wiadomo czemu w fabryce dali lufę inną niż w PM- choć w instrukcji obslugi zabawki z plastiku na foto jest lufa z makrętką, jak w oryginale. Narazie zmieniłem lufę na metalową i normalną oraz przerobiłem kolbę, żeby wysuwała się na odpowiednią długość. Pozbawiłem się równierz możliwości strzelania ( raczej plucia ) kulkami- choć nadal można przeładować i oddać suchy strzał. Gdzie się dało powkładałem ciężarki.

 

c8b1680451b7638am.jpg

 

Jeszcze jedna drobna modyfikacja. W zestawie był celownik laserowy umieszczany na szynie montażowej górnej. Raz, że okropny, dwa - w oryginale jest w opcji, ale w miejscu latarki. Okazało się, że cały mechanizm lasera jest identyczny jak latarki- różni się tylko końcówką ( mała dioda w latarce, laser w obudowie ) Wystarczyły 2 minuty pracy lutownicą i laser przełożony tam gdzie ma być ;) Trzeba tylko było powiększyć nieco otwór tam gdzie pierwotnie była dioda latarki.

 

67c8aa33cc207c5dm.jpg

 

I efekt końcowy:

 

27a3db24ae718942m.jpg

 

Zaskoczeniem jest zasięg lasera- w nocy ponad 30-40 m :)

 

Jeszcze tylko dorobić nakrętkę lufy, zmienić osłonę muszki, poszpachlować miejsca po śrubkach, polakierować na odpowiedni kolor- i na ścianę ;)

Link to post
Share on other sites

Cały czas kombinuję z czego zrobić nakrętkę lufy. Nie mam chwilowo nic ciekawego. Narazie założyłem... oponę z koła modelu samochodu :) ( pozostałość po modelarskim hobby ) Ale to tylko, aby jakoś na ścianie wyglądało. Wykombinuję lepiej, wrzucę foty.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...