Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wszystkich, którzy lubią głowić się nad problematyką scenariuszy. 8)

Tak więc niedawno wpadł mi do głowy pomysł, że gdyby stworzyć całą kampanię airsoftową złożoną z wielu misji, mogłoby się skończyć to ciekawym finałem. Moja idea oparta jest na myśli, że każdy scenariusz miałby 2-3 zakończenia (1 drużyna wypełnia cel, 2 drużyna jej w tym pomaga i np. kończy się czas na przeprowadzenie walki). Każde z zakończeń miałoby alternatywny początek następnego scenariusza ( np. w wypadku wygranej drużyny 1 mogą oni ustawić się dowolnie w rożnych pozycjach, dzięki zabezpieczeniu terenu [może zły przykład]). Miałem także pomysł, żeby następstwem zakończenia, był inny, dostosowany do owej sytuacji kolejny scenariusz ale musiałaby to być jakaś ogromna kampania. Tak więc ostatnio zacząłem interesować się historią Gruzji i odkryłem, że 1992r. miała miejsce wojna domowa z Abchazją. Tak więc chciałbym oprzeć całą kampanię na nieco "zmodernizowanej" wersji tej historii. Moja koncepcja wnosi do tej wojny (kto o niej nie słyszał niech looknie do Wikipedii) trochę fantazji. W tym wypadku ONZ jest gotów asekurować mieszkańców Gruzji ale nie przystąpi do otwartych działań ofensywnych. Zainteresowani dostępem do morza czarnego są za to Amerykanie i wysyłają do walki z Bojówkami Abchazyjskimi swoich Marines. Rosja nie chce dopuścić, by państwo pod jej wpływem przeszło nagle pod wpływy zachodu i wysyła SPECNAZ aby pomóc Abchazji i tym sposobem doprowadzić do klęski Ameryki na Nie tak Bliskim Wschodzie. Może troche oklepane ale chyba jest dość wiarygodnie.

Chciałem prosić aby chętni uczestnicy zamieszczali tu swoje propozycje dot. scenariuszy. Ilość graczy, teren, zadania to chyba standard. Do tego chciałbym, żebyście zamieszczali alternatywne zakończenia.

Jest to jeden z moich pierwszych tematów więc proszę o wyrozumiałość i jeśli coś takiego miało miejsce na forum to przepraszam. Ale zapraszam do dyskusji i wymyślania nowej rzeczywistości... :killer:

Link to post
Share on other sites

Na początek pokombinuj i zastąp nazwy rzeczywistych państw jakimiś fikcyjnymi.

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc:

Miałem także pomysł, żeby następstwem zakończenia, był inny, dostosowany do owej sytuacji kolejny scenariusz ale musiałaby to być jakaś ogromna kampania.

 

Co znaczy "ogromna"?

Link to post
Share on other sites
Co znaczy "ogromna"?

Chodzi o to, że po każdym zakończeniu byłaby inna misja. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Np. Marines zdobywają radiostację i w następnym scenariuszu to oni prowadzą dalszą ofensywę, lecz gdyby Specnaz obronił radio, to on by wyprowadzał atak na pozycje Marines. Nie wiem czy to jest do końca zrozumiałe. Pewnie sam tego nie mogę pojąć a co dopiero wytłumaczyć :mrgreen: . Nazwy państw także zostawie Forumowiczom, którzy zainteresują się tym wątkiem.

Link to post
Share on other sites

Nadal nie wiem co znaczy:

że po każdym zakończeniu byłaby inna misja. Nie wiem jak to wytłumaczyć.

 

Znaczy że co że zaczynasz "imprezę" o godzinie 8.oo rano w sobotę i kończysz o 20.oo po drodze zmieniając w zależności od "wydarzeń" zadania dla "stron"?

 

Czy zaczynasz w sobotę o 8.oo 5 lipca 2008 a kończysz w niedzielę 30 września 2009?

Link to post
Share on other sites

Nadal nie wiem co znaczy:

Znaczy że co że zaczynasz "imprezę" o godzinie 8.oo rano w sobotę i kończysz o 20.oo po drodze zmieniając w zależności od "wydarzeń" zadania dla "stron"?

 

Czy zaczynasz w sobotę o 8.oo 5 lipca 2008 a kończysz w niedzielę 30 września 2009?

Nie, bez takiej przesady... Najwyżej do sierpnia 2009. :mrgreen: Scenariusze byłyby rozłożone na parę strzelanek, w tym czasie gracze mogą prowadzić swoje statystyki lub coś w tym stylu.

Link to post
Share on other sites

w tym czasie gracze mogą prowadzić swoje statystyki lub coś w tym stylu.

Ale jakie statystyki?? Ile kto przeszedł czy może kto wygrał i ile kto "zrobił" fragów?? Wybacz, ale statystyki śmierdzą mi CS'em czy czymś w tym stylu a to do Airsoftu raczej nie pasuje.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

A po za tym to za takie podejście:

 

Nazwy państw także zostawie Forumowiczom, którzy zainteresują się tym wątkiem

 

W zasazie powinienem już zamknąc i spuścić w otchłań kanalizacji.

 

Temat tego działu to "Propozycje scenariuszy" więc nie wypisuj tu tekstów w stylu: weźcie i napiszcie a ja Wam dam tylko założenie. Masz ochotę to napisz scenariusz/scenariusze Twojej "kampanii" a nie licz na to że ktoś to zrobi za Ciebie. W pierwszym odruchu miałem ochotę pomóc i podpowiedzieć parę kwestii ale jak doczytałem do końca do pozycji o ym "weźcie i zróbcie" albo "pozostawiam tym co się zainteresują" to jakośmi przeszła ochota na pomoc a za to wróciła chęć "kontroli" tego tematu z pozycji "cenzora".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...