Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

W tak małym magazynku po prostu nie ma miejsca na więcej gazu. Na podobną przypadłość cierpi też np. 11-tka Maruia.

 

BB nie określiłbym jako nędzny, aczkolwiek z zasady działania Lugera może być on rzeczywiście słabszy.

 

Wykonanie zaiste super, szczególnie biorąc pod uwagę cenę

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dzięki sklepowi Gunfun (załoga ma u mnie medal :-)) udało mi się w końcu nabyc jeden egzemplaż tego cuda... póki co wykonanie naprawde świetne, co do BB to cięzko tu porównywać do broni z "normalnymi" zamkami, poprostu jest inny.

 

ostateczny test w postaci ostrego strzelania zabaweczka przejdzie 5 października.. na razie zbudowałem jej ołtarzyk :-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ostre strzelanie odbyło się trochę wcześniej bo w ostatni weekend

 

strzelałem na tym gazie: http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=25

 

kulkami G&G 0.25

 

Ogólne wrażenie bardziej niż pozytywne i swój wybór uważam za strzał w 10, jednak zawsze są jakieś ale i dlatego od minusów zacznę relacje.

 

 

pierwszy minus- mało gazu się mieści - jeden max dwa magazynki, a ładując "na szybko" w warunkach walki często nawet jednego maga nie udawało mi się wystrzelić (czyli 15 kulek)

Problemem tutaj może być też temperatura powietrza i gaz, jako że mój Glock tez miał tego dnia problemy (zamiast 2-3 magów, gaz trzeba było ładować po każdym wystrzeleniu).

 

ogólnie byłem przygotowany że broń będzie miała mały magazynek, więc nie uważam tego za mocną wadę, jednak jeśli ktoś chce strzelać często z tej broni, a nie lubi noszenia butli gazowej ze sobą, powinien albo zakupić kilka magazynków (79 zł to umiarkowana cena), lub wybrać inną broń.

 

drugi problem, bezpiecznik - trzeba uważać bo skrzydełko łatwo przeskakuje z pozycji zabezpieczony na pozycje pośrednią (pomiędzy położeniem odbezpieczony), która umożliwia już oddanie strzału.

Problem rozwiązuje dobrze dobrana kabura, nawet ta od pistoletu P38, (dostępna na Rangershopie)

 

Dodatkowo zdarzyło mi się że po naciśnięciu spustu w pozycji zabezpieczonej, po zmianie nastawienia na odbezpieczony nastąpił przypadkowy wystrzał.

 

trzeci minus - obsługa, przy wyjmowaniu i wkładaniu maga trzeba odciągnąć zamek, jeśli oddało się "suchy strzał" (czyli np w sytuacji kiedy skończył się gaz), czynność wymaga dwóch rak i poświęcenia pewnej uwagi na to co się robi i jest strasznie stresująca w warunkach walki.

Także zmiana hop up nie może być przeprowadzana na szybko, ponieważ wymaga wyjęcia jednej części i wysunięcia lufy.

 

czwarty minus -lekko kolebiący się magazynek, właściwie ciężko uzna to za mocny minus, w każdej gazówce w jaką miałem w rekach występuje coś takiego, jednak tutaj zauważyłem to ze względu na chwyt... zaprawdę, ten pistolet nawet z plastikowymi okładzinami to przedłużenie ręki, tak idealnie "siedzącej" w dłoni repliki nigdy nie trzymałem, dlatego zauważa się ten minimalny dyskomfort w postaci lekkich ruchów maga.

 

Były minusy teraz słodzenie

 

Pierwszy plus: zasięg i celność - po przestrzelaniu hop upa (ustawianego na czuja) zasięg 30 m kulki 25 leciały torem prostym jak po sznurku (nieznacznie podkręcając do góry). broń na początku miała tendencję do znoszenia w lewo i w dół (ok 1m-05.m / 30 m), jednak w miarę strzelania tor lotu się prostował i na sam koniec strzelanki pociski szły już po linii celowania. Maksymalną donośność oceniam na 50 m (chociaz cięzko liczyć by kogokolwiek trafić).

Zaznaczam że mam wersję z najkrótszą lufa, prwdopodobnie wersje M i L beda mieć lepsze wyniki (chociaż 15-25m "skutecznego" zasięgu z pistoletu uważam za zadowalające).

 

Drugi plus - zamek- kolanko działa pięknie, chciałbym zdementować pogłoski że broń nie ma kopa - owszem ma, oczywiście trudno tu porównywać z Hi-Capą, ale myślę że działanie blow backu jest takie jakie powinno być

Niestety oznacza to ze miłośnicy prowadzenia szybkiego ognia nie polubią tej broni, kolanko zasłania linię celowani i podrywa broń do góry co powoduje że aby strzela celnie z broni strzela się w "majestatycznym" wolnym tempie... zresztą cały mechanizm też jest wolniejszy w porównani np; z Glockiem 17

 

Trzeci plus- ergonomika - replika jest idealnie wyważona, a po chwycie wiem wreszcie czemu Lugery były tak za to cenione, ta broń sam nakierowuje się na cel, wystarczy tylko wyciągnąć rękę przed siebie (wiem przesadzam, ale naprawdę ma się świetne odczucia przy celowaniu). Z tyłu chwytu jest szyna do montowania kolby, chociaż nie wiem czy pasowałaby do oryginału czy też do tych kolb produkowanych przez Tanake, zastanawiam się nad dokupieniem drewnianych okładzin.

 

Czwary plus -magazynek mieści mało gazu, ale naładowanie go kulkami jest magicznie proste i zajmuje połowę czasu jakiej wymaga ta czynność w Glocku KWA (o USP nie wspominam nawet)

 

Piaty plus - ogólne wrażenie- broń posiada klimat, jest w pełni metalowa i co by nie powiedzieć jest po prostu piękna, jeśli ktoś wybrał by ją tylko ze względu na rekonstrukcję nie miałby wiele do zarzucenia pod względem zgodności historycznej i wykonania.

 

ogólnie jeśli ktoś chce mieć Lugera i godzi się na prowadzenie wolniejszego (za to celniejszego) ognia i mniejsza ilość kulek i gazu w magu to na replice WE nie powinien się zawieść

Oczywiście należy się przygotować że jest to replika inna niż wszystkie, a przez to wymaga innych nawyków i obsługi... ale ile ma się przy tym radochy :-)

 

P.S. Zastanawiam się czy magazynki do Tanaki pasowałyby do tej repliki... zwłaszcza ze firma ta wyprodukował między innymi magazynek bębnowy.

Edited by obcy
Link to post
Share on other sites

Hmm to pewnie trafiłem na jakiś denny egzemplarz bo strzelał tragicznie. Tak samo BB był nader mizerny w tym P08 Harona...

 

trzeba pamiętać że to chińczycy robia więc "rozrzut" jakości może być spory, na poczatku też miałem spore zastrzeżenia do celności (trzeba było wystrzelić kilka magów by broń przestrzelać), za to BB był taki jak powinien (znaczy kopał)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Nader mizerny? Nie wiem o co chodzi to nie jest ostra bron! Wszystkim sie podoba i chwalą dookoła moja Parke a ty jak zawsze marudzisz! Dzis zaniosłem do sklepu na gwarancje bo gaz schodził i nie było to wina zaworu!! I tu kieruje pytanie do posiadaczy czy stopka magazynka w waszej parabelce ma jakikolwiek luz?

Edited by Haron666
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sprzęt jest naprawde niezły, ma niesamowity klimat i bardzo dobrze leży w ręce ale ma też swoje felery. Obdrapuje sie jak nieszczęście (mnie osobiście to pasuje ale niektórym może przeszkadzać), no i mój luger ma jakąś dziwną awarie mianowicie zrobiła się z niego wersja "full auto" po jednorazowym naciśnięciu spustu strzela jak szalony, czasem wypruje cały magazynek, czasem tylko część. nie wiem od czego to zależy i ciekaw jestem czy ktoś jeszcze miał ten problem. Ja jeszcze nie doszedłem do źródła problemu. Swoją drogą ROF ma lepszy od mojego Glocka 18C ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No nedzny w porównaniu z g23 KJW, z SIG sauerem p226 KJW, z glockiem 17 HFC... Po prostu słaby.

 

Mam oba z KJW, które wymieniłeś (Glocka 23 i Siga) i zgodzę się z Tobą, że są OK.

Glocka kupiłem w owczym pędzie. Jednak jak szukałem czegoś oryginalnego do kolekcji, to u Krakmanów wziąłem do ręki właśnie krótkiego Lugera i Siga (były wtedy w jednej cenie). Wybrałem Siga p-226, bo to kawał pistoletu i nie jest za bardzo popularny. Luger w formie i konstrukcji jest jednak ciekawy. Znięchciło mnie to, jak jeden z Kakmanów sam się męczył z zablokowanym po jednym strzale na sucho mechanizmem kolankowym, przez co nie mógł mi pokazać jak to działa.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mam i jestem zachwycony!.Kupiłem bardziej w celach kolekcjonerskich i z sentymentu. Moją ulubioną zabawką pod koniec lat 60-tych był właśnie P08. Jako broń boczną używam Berettę SF 190 HFC lub Glocka 17 ARMY, ale przyjemność strzelania z Lugera jest nieporównywalna. Celność, "łamiące się kolano", ładny "kop" to atuty repliki. Może troszkę zbyt "nowo" wygląda i okładziny wolałbym w brązie, ale i temu da się zaradzić. Jak coś zrobię, pokażę.

Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze, że zamiast muzy (też taką lubię w pewnych sytuacjach) wolałbym posłuchać pracy P08. Z dźwięku można wiele wyczytać. A co do muzy - bardziej pasowałby Wagner :).

Co do mojej poprzedniej wypowiedzi. Okładki: Drażni mnie straszne i puste ich brzmienie. Myślę, że zanim dorobię się jakichś ciekawszych kopii (o oryginałach nie marzę), wypełnię je na"płasko" Jakąś mieszaniną JB Welda z opiłkami. To dopełni brakujące 0,040 g wagi. Poza tym pod papier ścierny musi iść chromowobłyszcząca listwa po prawej stronie. I ile nowość można znieść, nie słyszeć chrobotu pustych okładek, to ta listewka mnie denerwuje ponad miarę - zauważyliście, że wyraziłem swoje niezadowolenie nie używając tzw. (od Ludwika Jerzego Kerna) "przydawek zdobiących"? ;-)

Posiadacze Lugera P08 WE łączcie się!

A co do sprężyny, może to marginalny przypadek. Inna rzecz mnie niepokoi - cienkościenne elementy kolana... Pierwszy segment, ten ze szczerbinką można wypełnić mieszaniną, o której już wspominałem, ale pod środkową kryje się cylinder. I nijak nie wzmocni się go. Przy intensywnej eksploatacji może ulec zniszczeniu i po ptokach. Możnaby podpiłować troszkę górę cylindra i w to miejsce w środkowej części dać moją mieszankę - sorki - wzorowana na mieszance Orłosia.

Elementy repliki są wzorowane w dużym stopniu na oryginale. Aż prosiłoby się o wymianą ich na oryginalne, które są na Alle, ale z drugiej strony to tak, jak zatankowanie Trabanta do pełna - potrajamy cenę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...